Książki dla dzieci o emocjach i własnej wartości!

Dziś mam dla Was 3 niezwykle ważne książki, które każde dziecko powinno mieć w swojej biblioteczce. Każda porusza ważne tematy związane z emocjami, stawianiem granic (własnych i innych osób), pewnością siebie oraz o szacunku dla siebie i innych. Te książki to duża dawka wskazówek i świetna baza do rozmowy z dzieckiem. Dwie z nich to popularna seria Rachel Brain wydana w komiksowej formie, która sprawia, że te trudne dla dzieci tematy są przedstawione w przystępny dla dzieci sposób. Są napisane językiem zrozumiałym dla dzieci z wieloma przykładami, które pomagają ją zrozumieć. Myślę jednak, że nie tylko dzieci wyniosą z nich coś dla siebie, ale również dorośli znajdą w niej wiele wartościowych treści dla siebie.

Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice swoje i cudze

Rewelacyjna książka dla dzieci, która pokazuje jak ważne są swoje granice i innych. Dowiecie się z niej czym są granice i jak jest stawiać. Każdy z nas ma inne granice i nie należy ich przekraczać. Książka pokazuje jak radzić sobie z nim, odkrywać je i co robić w różnych sytuacjach tak, aby każdy z nas czuł się komfortowo. Granica to taka linia, która każdy z nas ma prawo oddzielić to co nam odpowiada. Ta książka pokaże jak to zrobić. Każdy z nas ma różne granice. Jeden lubi przybijać piątkę, inny pozwala się przytulić, dla kogoś innego komfortowe będzie machanie ręką. To jakie powinny być nasze granice zależy tylko od nas. Pokazane są tu również sytuacje, w których czasem się na coś zgadzamy, a czasem nie i mamy prawo się tak zachować. Książkę możesz kupić tutaj.

Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk.

Druga książka jest dla wszystkich, którzy odczuwają lęk i się martwią, czyli dla każdego. Książka o emocjach tych przyjemnych i tych nieco mniej nieprzyjemnych. Każdy z nas je odczuwa. Każdy z nas czasami się boi, czy odczuwa lęk. To uczucie trudne, ale potrzebne. Jeśli nauczymy się oswoić swoje lęki będzie nam łatwiej z nimi żyć. Książka pomoże zrozumieć dzieciom ich własne lęki, uznać lęk za normalną część życia i pokaże sposoby na opanowanie lęku. Wszystko w komiksowej formie z licznymi scenkami i sytuacjami. Książkę możesz kupić tutaj.

Jak być sobą?

Trzecia propozycja jest zupełnie inna niż dwie poprzednie książki. To powieść o chłopcu, który jest bardzo bogaty, nieśmiały i samotny. Stracił mamę. Jego tata ułożył sobie życie na nowo, ale on nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Ojciec niestety nie bardzo interesuje się swoim synem. Myśli, że jego pieniądze wystarczą, by syn czuł się dobrze. W wakacje postanawia go zapisać na koło teatralne. Lucas zupełnie nie miał ochoty na udział w tych zajęciach. Bał się i wstydził wszystkiego. Podczas teatralnych warsztatów poznaje jednak wspaniałych ludzi, którzy odmieniają jego życie. Trudna, ale piękna i wzruszająca historia o emocjach, ludziach i samotności. Książkę możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Debit i Wilga.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kreatywne zabawki dla dzieci, które Twoje dzieci polubią!
Książki dla dzieci o emocjach i własnej wartości!