Młodzi Przyrodnicy – Jesienne nowości

Dziś mam dla Was jesienne nowości, które ukazały się w naszej ulubionej przyrodniczej serii dla dzieci: Młodzi Przyrodnicy. Mamy już sporą kolekcję tych książek, ale zawsze czekamy na kolejne książki z tej serii.

Są wypełnione mnóstwem ciekawostek o przyrodzie i zwierzętach. W środku znajdują się przepiękne realistyczne ilustracje. Dopełnieniem tej serii są 4 tomy poświęcone polskiej przyrodzie o 4 różnych porach roku. Właśnie ukazała się 3 z nich o jesieni. Jeśli Wasze dzieci lubią przyrodę, zwierzęta to zdecydowanie są to bardzo fajne propozycje dla Was.

Jesień w świecie przyrody

3 tom niezwykłej przyrodniczej serii dla dzieci, w której obserwujemy jak zmienia się przyroda w czasie każdej z por roku. Przepełniona jest przyrodniczymi ciekawostkami związanymi z polską jesienią. W środku znajdziecie prawdziwe zdjęcia roślin, zwierząt i skarbów jesieni, a także kody QR, dzięki którym dzieci mogą słuchać głosów zwierząt. My zachwycamy się ptasimi trelami! W tej części dzieci odkryją, które ptaki odlatują na zimę, a które zimują w naszym kraju. Dowiecie się jak zwierzęta gromadzą zapasy na zimę, co dzieje się jesienią z owadami i dlaczego większość roślin traci na jesień liście.

Książkę kupisz tutaj.

Młodzi Przyrodnicy – W górach

W tej części zobaczycie jak zwierzęta w górach budzą się z zimowego snu. Jesień w górach przychodzi nieco później niż na nizinach. W jednej z jaskini budzi się niedźwiedzica Kama ze swoimi dziećmi. Razem z nadchodzącą wiosną małe niedźwiadki czekają nowe wyzwania. Uczą się zdobywać jedzenie, chronią przed niebezpieczeństwami i odkrywają różne tajemnice lasu.

Książkę kupisz tutaj.

Młodzi Przyrodnicy – Pająki

Przeczytanie tej książki było dla mnie sporym wyzwaniem. W przeciwieństwie do moich synów nie jestem wielką fanką pająków. Ta książka to nie lada gratka dla każdego fana pajęczaków. Znajdziecie tutaj wiele ciekawostek o pająkach. Zobaczycie jak żyją, gdzie mieszkają, jak budują swoje sieci i czym się żywią.

Książkę kupisz tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Czy nauka online jest skuteczna?
Młodzi Przyrodnicy – Jesienne nowości