Czytam sobie – seria do nauki czytania

Czytam sobie to trzy poziomowa seria książek dla dzieci wspierająca naukę czytania. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-7 lat. To zbiór kilkudziesięciu książeczek, które pomagają dzieciom w nauce czytania.

Czytam sobie – seria do nauki czytania

W książkach z serii Czytam sobie znajdziecie czytelną czcionkę i piękne klasyczne ilustracje tworzone przez najlepszych ilustratorów. Ilustracje pomagają dzieciom zrozumieć czytany tekst.

Czytam sobie w 3 poziomach!

Cała seria podzielona jest na 3 poziomy trudności. Każdy poziom dostosowany jest do umiejętności dziecka. Poziom 1 jest idealny na początek nauki, dla dzieci, które zaczynają składać słowa. Znajdziecie w nim krótkie zdania i około 150-200 wyrazów w tekście. W poziomie drugim dzieci zaczynają składać zdania. Pojawiają się w nim dłuższe zdania, elementy dialogu i zdania złożone. Poziom trzeci zawiera wszystkie głoski, ponad 2500 wyrazów oraz dłuższe i bardziej złożone zdania.

Czytam sobie - seria do nauki czytania
Czytam sobie – seria do nauki czytania

Nowości w serii Czytam sobie!

W serii czytam sobie ukazały się właśnie 3 nowości. Dwie z poziomu 1: Kura Krystyna i jej banda oraz Marta i skarby. Trzecia z poziomu 2: Otwieramy sklepik.

Kura Krystyna i jej banda

Poziom 1 – Składam słowa

Bohaterką tej książki jest Krystyna niezwykła kura, która rządzi całą zagrodą w której miesza. Gdy w zagrodzie pojawia się lis wpada w tarapaty. Na szczęście z pomocą idą jej wszystkie zwierzęta.

Książkę Kura Krystyna i jej banda możesz kupić tutaj.

Marta i skarby

Poziom 1 – Składam słowa

Wujek Marty, który jest wynalazcą tworzy coś nowego. To skarbek – urządzenie, które wyszukuje różne skarby. Marta ma nadzieję, że skarbek znajdzie coś drogocennego. Niestety znajduje tylko stary medal i kredki. Na szczęście Marta szybko odkrywa, że ważniejsi od rzeczy są ludzie, którzy nas otaczają.

Książkę Marta i skarby możesz kupić tutaj.

Otwieramy sklepik

Poziom 2 – Składam zdania

Trzy koleżanki z placu zabaw postanawiają otworzyć sklep. Mają mnóstwo pomysłów jak ma wyglądać i co będą w nim sprzedawać. W jego stworzeniu pomagają im rodzice i znajomi. W sklepie pojawią się pierwsi klienci. Niestety tuż za rogiem wyrasta konkurencja – chłopcy postanowili otworzyć swój kramik. Jak zareagują na to dziewczyny? Czy zła pogoda przeszkodzi im w sprzedaży.

Książkę Otwieramy sklepik możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Basia, Franek – chorowanie i humory
Czytam sobie – seria do nauki czytania