Niezwykłe książki o przyrodzie dla malucha i starszaka

Książki o przyrodzie dla dzieci to zestawienie 9 niezwykłych książek o przyrodzie dla malucha i starszaka, dzięki którym poznasz tajemnice zwierząt i miejsc, w których żyją!

Niezwykłe książki o przyrodzie

Dziś mam dla Ciebie niezwykłe książki o przyrodzie. Książki wśród, których znajdziesz fajne tytuły dla malucha i starszaka. Każda z nich przepełniona jest ciekawymi informacjami przyrodniczymi. Dzięki nim Twoje dziecko lepiej pozna zwierzęta i otaczającą nas przyrodę. Dowie się dlaczego pada deszcz i świeci słońce, odkryje co w trawie piszczy i co rośnie w sadzie.

Książki o przyrodzie – nasze hity!

We wpisie znajdziecie dużo nowości, które ukazały się w ostatnich tygodniach. Są wśród nich same przyrodnicze perełki. Miłego czytania i koniecznie dodajcie do naszej listy wasze ulubione książki o przyrodzie!

Niezwykłe książki o przyrodzie
Niezwykłe książki o przyrodzie
9 niezwykłych książek o przyrodzie dla dzieci
9 niezwykłych książek o przyrodzie dla dzieci

Dlaczego deszcz pada?

Wpis zaczynam świetną nowością, którą wydało wydawnictwo Wilga. Książka pomoże dziecku zrozumieć czym jest deszcz, jak powstaje i skąd bierze się woda w przyrodzie. Ale nie tylko, bo znajdziesz w niej dużo ważnych informacji o rodzajach deszczu, chmur, a także różnych ilościach deszczu w różnych zakątkach naszej planety. Jeśli Twoje dziecko zastanawiało się czy na pustyni pada deszcz, albo czy w lasach deszczowych ciągle pada to zdecydowanie sięgnij po tą książkę. Jest bardzo fajnie wydana. Mimo, że porusza trudniejsze zagadnienia są one opisane w przystępny dla dziecka sposób. W środku znajdziesz piękne ilustracje, sam tekst jest prosty i zrozumiały, nie przytłacza nadmiarem informacji. Jest to świetna książka już dla kilkulatka.

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Wilga
Dla kogo: Dzieci od 3 roku życia.

Dlaczego słońce świeci?

W tej samej serii ukazała się również druga książka, która także porusza tematy związane z niebem, ale skupia się na słońcu i kosmosie. Oczywiście znajdziesz w niej odpowiedź na pytanie dlaczego świeci słońce, ale również dowiesz się jak powstało, jaka jest jego budowa i czym jest układ słoneczny. W książce nie zabrakło informacji o porach roku na ziemi, ale także w ciekawy sposób dzieci dowiedzą się dlaczego księżyc zmienia kształty. Ciekawostek i informacji jest tu naprawdę bardzo dużo. Bardzo fajna pozycja!

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Wilga
Dla kogo: Dzieci od 3 roku życia.

Wody świata

Wody świata to duża kartonowa książka, w której poznacie zwierzęta mieszkająca w morzach, rzekach i jeziorach. Bohaterką książki jest Julka, która zabierze Wasze dzieci w podróż dookoła świata i pomoże wodnym zwierzętom odnaleźć domy, z których pochodzą. Książka odkryje tajemnice rzeki Amazonki, pokaże czym są namorzyny i mokradła. W tej niezwykłej podróży Twoje dziecko pozna wiele zwierząt, które zamieszkują wody w całej naszej planecie. Książka ma kartonowe strony i przepiękne ilustracje. Świetnie sprawdzi się dla malucha, ale również mój starszak czytał ją z dużym zainteresowaniem.

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Papilon
Dla kogo: Dzieci od 3 roku życia (ma wszystkie kartonowe strony, u nas sprawdza się już u 2,5 latka)

Co w trawie piszczy?

O serii Młodzi przyrodnicy pisałam Wam już na blogu. To seria książek przyrodniczych dla dzieci z kolorowymi ilustracjami i bardzo łatwym do czytania tekstem. Tekstu na każdej stronie znajdziesz niewiele, są to proste zdania pisane dużą czcionką. Co w trawie piszczy to opowieść o letniej łące i zwierzętach, które ją zamieszkują. Poznacie tu ich zwyczaje i przyzwyczajenia. Odkryjecie, które zwierzęta w nocy odpoczywają, a które są aktywne. Poznacie motyle, mysz, czy lista. Bardzo fajna książka dla młodego przyrodnika z realnymi pięknymi ilustracjami.

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Wilga
Dla kogo: Dzieci od 3 roku życia (stworzona została z myślą o dzieciach uczących się czytać, ale młodsze dzieci również zainteresuje)

Ptaki

Kolejna nowość w serii Młodzi przyrodnicy. Z tej części dowiesz się o tym jak żyją ptaki. Poznasz ich przyzwyczajenia, odkryjesz jak tworzą swoje gniazda i co jedzą. Wilga, sikorka czy bażant to tylko niektóre ptaki zamieszkujące gęsty las. Z krótkich i prostych tekstów razem z dzieckiem dowiesz się jak wygląda życie ptaków. Tak jak całej serii i tutaj znajdziesz realistyczne ilustracje zwierząt i przyrody.

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Wilga
Dla kogo: Dzieci od 3 roku życia (stworzona została z myślą o dzieciach uczących się czytać, ale młodsze dzieci również zainteresuje)

Co rośnie w sadzie?

Książka, która mnie zachwyciła! Jej bohaterem jest słowik, który po przylocie z Afryki szuka swojego nowego domu, w którym chce uwić swoje gniazdko. Przylatuje do sadu i tam odkrywa mnóstwo różnych drzew. Mały słowik przylatuje do każdego z nich, aby lepiej je poznać. Na skraju sadu rośnie wiśnia, lubią ją mrówki, a wiosną pięknie kwitnie. Obok jest czereśnia, śliwa, jabłoń i ałycza. Każde z drzew zdradza słowikowi różne ciekawostki o sobie. To niezwykła książka przyrodnicza, z której dzieci dowiedzą się wiele cennych informacji o drzewach, ale nie tylko to ciepła opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i domu. Świetny pomysł na książkę, który łączy walory edukacyjne z niezwykle ciepłą historią, a przepiękne ilustracje sprawiają, że jej to jedna z piękniejszych książek jakie ostatnio odkryłam!

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Dla kogo: Dzieci od 4 roku życia

Co rośnie w parku?

Pokazałam Wam już książki o ptakach, sadzie i wodnych zwierzętach. Na koniec mam dla Was jeszcze jedną perełkę. Razem z kolejną książką zabiorę Was do niedużego parku za stawem. Rośnie w nim jedenaście wysokich drzew i jeden maleńki pęd, który ma cienką łodygę i dwa listki. Malutki pęd codziennie przyglądał się dużym drzewom i zastanawiał do kogo jest podobny i co z niego wyrośnie. Myślałam, że będzie brzozą, ale ona miała zupełnie inne listki. Był zupełnie różny niż dąb, jarzębina czy klon. Co wyrośnie z pędu? Jeśli jesteście ciekawi sięgnijcie po tą książkę. Dzięki ten niebanalnej książce o przyrodzie dzieci poznają różne gatunki drzew, a także różnice w ich wyglądzie. W tej przyrodniczej historii zawarte jest jednak coś jeszcze. Każdy z nas zastanawia się co przyniesie nam przyszłość i kim będziemy. Książka zachwyca pięknym wydaniem i jest przepięknie zilustrowana.

Gdzie kupić? Książkę możesz kupić tutaj.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Dla kogo: Dzieci od 4 roku życia

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie i zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Carotina 50 gier z grającą marchewką, które uczą i bawią
Niezwykłe książki o przyrodzie dla malucha i starszaka