Dlaczego warto karmić piersią?

Po 7 miesiącach karmienia piersią zastanawiam się dlaczego warto karmić piersią? No właśnie dlaczego warto? A może nie warto?

1. Bliskość

Karmienie piersią to wyjątkowy czas, który możesz spędzić tylko ze swoim maluszkiem. Wtulone w Ciebie dziecko, trzymające Cię za palec, spoglądające w Ciebie swoimi wielkimi oczami i uśmiechające się to na prawdę wyjątkowe chwile!2. Zdrowie

Mleko mamy dostarcza maluszkowi zarówno niezbędne substancje odżywcze jak i przeciwciała, które chronią nasze dziecko. Mleko mamy zmienia swój skład w zależności od potrzeb (pory karmienia, wieku dziecka, jego możliwości trawiennych, tempa wzrostu i rozwoju). Odżywia, dba o rozwój, chroni i leczy. Zaspakaja głód i pragnienie. Jest w 100% naturalne i stworzone pod potrzeby maluszka! Zawiera to czego potrzebuje maluszek i to w idealnych dla niego proporcjach, dzięki czemu wpływa na rozwój układów w organizmie dziecka.

3. Bezpieczeństwo

Przy piersi niemowlak czuje się bezpiecznie. Czuje bicie naszego serca, które pamięta jeszcze z brzuszka. Gdy nagle noworodek znajduje się w obcym dla niego świecie pierś daje mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Ssanie piersi pomaga maluszkowi ukoić ból i uspokoić, gdy boli brzuszek czy wyrzyna się ząbek.

4. Wygoda

Karmienie piersią jest wygodne! Nie trzeba myć i sterylizować butelek, czy na szybko przygotowywać mleko, kiedy dziecko jest głodne. Mleko mamy ma zawsze odpowiednią temperaturę i jest dla dziecka zawsze dostępne, kiedy tylko maluszek go potrzebuje!

5. Oszczędność

Mleko mamy nic nie kosztuje. No może poza inwestycją w wkładki laktacyjne, gdy ciągle zalewa nas mleko i staramy się unikać mlecznych powodzi. A tak na serio, karmiąc piersią nie musimy kupować mleka dla naszego dziecka, nie potrzeba nam butelek i wszystkich przedmiotów ułatwiających karmienie mlekiem modyfikowanym.

6. Ochrona

Mleko mamy chroni przed chorobami cywilizacyjnymi i alergią. Badania pokazują, że niemowlęta karmione piersią rzadziej chorują na zapalenie uszu, zapalenie żołądka i jelit, na celiakię, biegunki, choroby alergiczne, astmę, a nawet na próchnicę.

Warto?

A jak to jest u Was? Dlaczego Waszym zdaniem warto karmić piersią, a może nie warto?

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze
 • Domi
  1 lipca 2015

  Karmienie piersią to niesamowita bliskość, której nic nie zastąpi!

 • Poza tym kobieta może stracić nadmiar kilogramów uzbieranych w czasie ciąży 😉

  • Klaudia
   9 lipca 2015

   O tak! Ja mam mniej niż przed ciążą. Tylko problem w tym, że i przed ciążą nie miałam ich za wiele! 😉

Poprzedni
Torba do szpitala na poród – co zabrać?
Dlaczego warto karmić piersią?