Halli Galli – genialne gry z dzwonkami

Lubicie szybkie gry do których nie potrzeba wiele miejsca? Gier, w których nie ma tysiąca elementów, a liczy się w nich spostrzegawczość i dobry refleks? Jeśli tak to gry Halli Galli są dla Was!

Halli Galli to świetne gry, które łączą w sobie grę zręcznościową, karcianą i logiczną. Rozgrywka opiera się w nich o karty, ale dzwonek dodaje jej zupełnie innego charakteru. W tych grach nie ma skomplikowanych zasad. Liczy się szybkość, spostrzegawczość i dobry refleks. Wygrywa ta osoba, której najwięcej razy uda się dostrzec takie same karty lub określoną liczbę przedmiotów na kartach. Gry mają małe poręczne pudełka. Można zabrać je ze sobą wszędzie. Mimo, że to gra karciana to zdecydowanie dużą furorę robi w niej dzwoneczek, którym gracze pokazują, że odkryli zagadkę!

Jak grać w Halli Galli?

Zasada jest jedna, kto pierwszy ten lepszy. Grę wygrywa ten zawodnik, który wykaże się szybkością i najszybciej ze wszystkich graczy zareaguje – w zależności od wersji gry – na takie same lub określoną liczbę takich samych elementów na kartach. Można w nią grać już w 2 osoby, ale jeśli gramy w trójkę czy czwórkę rozgrywka jest jeszcze bardziej wciągająca.

Którą wersję Halli Galli wybrać?

Ta kultowa gra doczekała się różnych wersji. My przetestowaliśmy dla Was aż 3! Klasyczną Halli Galli, Halli Galli Twist i wersję dla dzieci – Halli Galli Junior. W każdej zasada gry jest podobna. Pokaże Wam zaraz czym się różnią i która wersja będzie najlepsza!

Halli Galli

W tej klasycznej wersji gry znajdziecie 56 kart z owocami oraz srebrny dzwoneczek. Karty dzielimy na wszystkich graczy. Każdy po kolei odkrywa po jednej karcie układając je wokół dzwonka. Celem gry jest znalezienie 5 takich samych owoców. Mogą one być na 1 karcie, ale też na kilku kartach. Wtedy dzwonimy w dzwonek, wygrywamy i zdobywamy wyłożone karty. Gramy do momentu aż gracze stracą wszystkie swoje karty. Całą rozgrywkę wygrywa osoba, która zostanie z kartami. To ulubiona wersja mojego 8-latka. Fajna gra dla całej rodziny!

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-6
Grę kupisz możesz kupić tutaj, cena ok. 50 zł

Halli Galli Twist

Twist jest nieco podobny do klasycznej wersji. Tu również znajdziecie 56 kart i dzwonek – tym razem biały. Ta wersja jest bardziej skomplikowana, bo na kartach znajdziecie wiele różnych symboli w różnych kolorach. Tutaj uderzamy w dzwonek, gdy w odkrytych kartach znajdziemy 5 takich symboli w takim samym rodzaju lub kolorze.

Wiek: 7+
Liczba graczy: 2-4
Grę kupisz możesz kupić tutaj, cena ok. 48 zł

Halli Galli Junior

Ostatnia wersja to propozycja dla najmłodszych. W tej wersji znajdziecie również 56 kart i dzwoneczek z klaunem. Na kartach zamiast owoców i przedmiotów pojawiają się kolorowe klauny. Tak jak w innych wersjach odkrywamy po kolei karty i dzwonimy w dzwonek, gdy odkryjemy 2 takie same uśmiechnięte klauny. Klauny na kartach różnią się kolorami, ale też uśmiechem – jedne są smutne, inne wesołe. Moje dzieci pokochały tą wersję. Mój 5-latek ogrywa nas wszystkich! Świetna gra dla całej rodziny.

Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-4
Grę kupisz możesz kupić tutaj, cena ok. 47 zł

Miłej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Egmont. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Nowości komiksowe mojego 8-latka
Halli Galli – genialne gry z dzwonkami