Fajny cieciorek i Smaczna banda i wolny wybieg

Do smacznej bandy dołączył fajny cieciorek oraz ekipa jajek, która pokochała wolny wybieg. Poznajcie nowości z serii smaczna banda, którą uwielbiają dzieci i rodzice! Smaczna Banda powraca z dwoma nowościami. W jednej z nich poznacie zupełnie nowego bohatera – Fajnego Cieciorka. W drugiej wyjątkowo kolorowe i charakterne jajka, które zamiast siedzieć w wytłaczance zdecydowanie wolą być na wolności.

Smaczna Banda, czyli książki o emocjach!

Za każdym razem bardzo się cieszę, gdy do tej serii dołączają kolejne tytuły. Moi chłopcy uwielbiają te książki, a ja uwielbiam je im czytać. W tych książkach znajdziecie zabawne historie napisane niezwykle lekko i zrozumiale dla dziecka, ale również ważne tematy. Cała seria na wesoło pokazuje dzieciom czym są emocje i uczucia. Dzieci zobaczą jak można sobie z nimi radzić, ale też odkryją, że każdy z nas je przeżywa. Przygody niesfornego ziarenka czy wzorowego jaja pokazują, że nie tylko nam towarzyszą one na co dzień. Boimy się tego czego nie znamy, boimy się odrzucenia, czasami oczekujemy od siebie zbyt wiele i we wszystkim chcemy być perfekcyjni. Smaczna Banda pomaga dzieciom odkryć i zrozumieć te często nie łatwe emocje, ale też pokazuje jak sobie z nimi radzić.

Fajny cieciorek

Cieciorek miał kiedyś całkiem zgraną ekipę przyjaciół. Jednak inne strączki z jego paczki już się z nim nie kumplują, bo stały się bardzo popularne w szkole i fajne, tak na prawdę fajne. Co tu dużo ukrywać cieciorek nie czuje się fajny. Choć bardzo się starał być taki jak strączki z fajnej ekipy. Nosił ciemne okulary, kroczył fajnym krokiem z żelem na włosach. Choć mocno się starał ciągle był taki sam jak kiedyś. Pewnego dnia wszystko się jednak zmieniło i odkrył, że fajność to nie żel na włosach i dumny krok. To życzliwość, wyciągnięcie pomocnej ręki do kogoś i wsparcie w trudniejszych chwilach.

Genialna książka, która pokazuje podziały, które niestety wiele dzieci zna ze swoich szkół czy klasy. Pokazuje, że mimo wszystko warto być sobą! Naśladowanie innych, udawanie ich, ubieranie się tak jak oni nie jest najlepszą drogą. Modne gadżety, drogie ubrania nie mają znaczenia. Najważniejsze jest to jacy jesteśmy, a pewności siebie nie trzeba budować na kopiowaniu innych.

Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Harper Kids

Książkę możesz kupić tutaj: Fajny cieciorek

Smaczna banda i wolny wybieg

Życie jajek w wytłaczance jest niezwykle barwne i kolorowe. W jednym pudełku spotyka się 12 jaj o różnych charakterach. Jajka nie potrafią usiedzieć w miejscu, dlatego chętnie opuszczają wytłaczankę i organizują ich ulubioną zabawę – wolny wybieg! I tak zaczyna się ta szalona zabawa i poszukiwanie kolejnych jajek. Tylko jedno jajko nie lubi tej zabawy – Skorupski, który najbardziej lubi cieszę, spokój i swoje towarzystwo. Mimo tego, że jest bardzo ciekawy co robią inne jajka zawsze zostaje w wytłaczance. Gdy jajka długo nie wracają postanawia wyjść ze swojego bezpiecznego azylu i zaczyna ich szukać. Okazuje się, że sprawia mu to mnóstwo radości. W tej szalonej historii znajdziecie niezwykle pouczająca opowieść o tym, że nawet będąc w grupie warto jest pomyśleć o sobie i znaleźć czas dla siebie, ale też warto próbować nowych rzeczy.

Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Harper Kids

Książkę możesz kupić tutaj: Smaczna banda i wolny wybieg

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Bazgraki – ćwiczenia sylabowe i logopedyczne
Fajny cieciorek i Smaczna banda i wolny wybieg