Nowości komiksowe mojego 8-latka

Mój 8-latek codziennie czyta komiksy. W ciągu roku pochłania je jeden za drugim. Są takie serie, które czyta w kółko, ale bardzo lubi też odkrywać nowe serie, a także czytać kontynuacje przygód swoich komiksowych ulubieńców.

Dziś szybki przegląd komiksów, które przeczytał w ostatnich dniach. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich fajne propozycje na długie jesienne wieczory!

Wynalazca – Tom 1

Zaczynamy od nowości i komiksu, który ma tematykę inną niż wszystkie, które do tej pory trafiły do naszej biblioteczki. Poznacie w niej chłopca, który miesza w małej i uroczej wyspie Mata-Mata. Życie na niej jest wyjątkowo spokojne, a mieszkańcy łowią ryby i cieszą się życiem. W tym spokojnym miejscu żyje również dziadek naszego bohatera. W przeciwieństwie do spokojnych mieszkańców ma on głowę pełną pomysłów. Jest konstruktorem, który tworzy i wymyśla różne wynalazki. Pewnego dnia Kobalt z przyjaciółką z zaciekawieniem uruchamiają jedną z maszyn dziadka. Niestety dochodzi do wypadku, w skutek którego Kobalt ląduje na wózku inwalidzkim. To nie zniechęca go do tego by realizować swoje marzenia. Chłopiec nadal marzy o tym, że zostanie w przyszłości wielkim wynalazcą!

Lightfall – Tom 1 i tom 2

Kolejna nowość to aż 2 tomy nowej serii komiksowej, której akcja dzieje się w krainie zwanej Irpa. Już od pierwszej strony zachwyca fabułą i wspaniałą kreską. W środku znajdziecie historie odważnych mieszkańców Irpy, którzy chcą ocalić ich świat przed nadchodzącą ciemnością. Pewnego dnia Bea spotyka Cada, które lud uważany jest za wymarły. Razem wyruszają w podróż by odnaleźć zaginionego czarodzieja. Nieświadomi zagrożenia jakie uwolniło się z ciemności będą musieli stoczyć nie jedną walkę by ocalić świat przed ciemnością.

Nauka z komiksem – Genetyka i ewolucja: Rośliny i zwierzęta

Nauka z komiksem to bardzo pomysłowa seria komiksów, która łączy w sobie komiks, w którym bohaterami są postacie znane z bajek Disneya z sporą dawką popularnonaukowych ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Moim zdaniem to rewelacyjny pomysł żeby małym fanom komiksów przemycić również niekomiksowe treści pełne ciekawostek i ważnych faktów. W tej części bohaterami są postacie z bajki Lilo i Stich, którzy odkrywają jak zmieniło się życie na ziemi i na czym polega ewolucja. W części popularnonaukowej dzieci dowiedzą się czym jest bioróżnorodność, jak piją rośliny i czy grzyby to też rośliny.

Małpa kontra królik – Tom 2

Drugi tom przygód szalonej małpy, który ponownie jest dawką sporej ilości śmiechu. Nieco przemądrzała małpa spadła z kosmosu wprost do lasu, który zamieszkiwał królik i reszta jego ekipy. Jej niespodziewana wizyta sporo namieszała i wprowadziła w spokojne życie mieszkańców lasu sporo zamieszania. W tej części zwierzęta mają już serdecznie dość niesfornej małpy, a na dodatek ich spokój zakłócają również ludzie.

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Wilga i Egmont. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki dla dzieci na jesień – 9 nowości!
Nowości komiksowe mojego 8-latka