Jakie pieluszki wybrać dla dziecka?

Pieluszki jednorazowe to obowiązkowy element wyprawki dla noworodka. Jakie pieluszki wybrać dla dziecka? Które pieluszki są najlepsze?

Jakie pieluszki wybrać dla dziecka?

Moje podejście do macierzyństwa mocno się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Byłam zupełnie inną mamą jedynaka, jestem inną mamą dwójki. Czasami sama nie mogę uwierzyć jak różne potrafi być macierzyństwo, gdy w domu jest jedno dziecko i gdy jest ich więcej. Moja pierwsza ciąża była idealnie rozplanowana. Śledziłam kalendarze ciąży. Zawsze wiedziałam, w którym dokładnie tygodniu ciąży jestem. Mimo, że wiele rzeczy było dla mnie nowych i kompletnie się na nich nie znałam to starałam się najlepiej przygotować na tą nową rolę w moim życiu, rolę mamy. Starannie dobierałam wszystkie produkty w wyprawce. Często wybierałam te najdroższe, bo miałam w głowie myśl, że drogie produkty są po prostu lepsze. Teraz wiem, że nie zawsze się to sprawdza.

Później zostałam mamą po raz drugi i wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Życie zaczęło uciekać przez palce. Czas pędził jak szalony. Coraz trudniej było coś zaplanować, bo dwójka dzieci często mocno zmieniała nasze plany. Bycie mamą dwójki dzieci jest zupełnie inne niż jedynaka. Mam wrażenie, że to ciągły spontan i nieustanna próba ogarnięcia w moim przypadku bardzo aktywnych dzieci. Przy pierwszym dziecku zaopatrzyłam się w wielorazowe pieluszki, bo są bardziej ekonomiczne. W praktyce jednak był to dla mnie kolejny obowiązek i czas, którego ciągle mi brakowało, więc szybko z nich zrezygnowałam.

Pieluszki jednorazowe były zawsze dla mnie dużym ułatwieniem, bo wystarczy je ściągnąć, wyrzucić do kosza i założyć nową. Nie trzeba nic prać, suszyć i kombinować, żeby starczyło ich na cały dzień.

W sklepach znajdziecie wiele różnych pieluszek jednorazowych, które różnią się jakością, wyglądem, ale także ceną. Wybierając pieluszki warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Na co zwracać uwagę wybierając pieluszki?

Ja zwracałam zawsze uwagę na:

  • Chłonność – chyba nikt nie lubi przeciekającej między nogami zawartości pieluszki tej mniej lub bardziej płynnej.
  • Miękkość i delikatność – jeśli pieluszka jest twarda, gruba i sztywna już w naszych rękach to mało prawdopodobne jest, że byłaby ona wygodna dla dziecka,
  • Mocne rzepy – zapięcie w pieluszce nie zawsze jest idealne, są takie pieluszki, w których bardzo łatwo się ono samo rozpina, przy ruchliwych dzieciach, które ciągle się wiercą, kręcą i zmieniają pozycję jest to bardzo ważne, żeby zapięcie dobrze trzymało, a jednocześnie nie uciskało dziecka,
  • Odpowiedni rozmiar – niby taka oczywista sprawa, ale warto pamiętać o tym żeby wybrać odpowiedni rozmiar pieluszek dla dziecka. Nawet najlepsze pieluszki w złym rozmiarze będą się sprawdzać dużo gorzej niż w odpowiednio dobranym. Duże znaczenie ma tu budowa dziecka. Nie zawsze trzeba kierować się wyłącznie kilogramami podanymi na opakowaniu. Pieluszki zawsze trzeba dobrać tak, aby nie były ani za małe, ani za duże, bo inaczej będą przeciekać i nie będą wygodne dla dziecka.

Jakie pieluszki wybrać dla dziecka?

Trudno wskazać palcem najlepsze pieluszki dla dzieci. Dzieci są bardzo różne. Mają różną budowę, są mniej lub bardziej ruchliwe i mają mniej lub bardziej wrażliwą skórę, dlatego pieluszka powinna być odpowiednio dobrana do dziecka. Dla mnie najlepsze pieluszki to takie, które są chłonne, delikatne dla skóry i nie przeciekają. Powiem Wam szczerze, że moi chłopcy kompletnie się od siebie różnią. Mają inne charaktery, co innego lubią. Łącza ich trzy rzeczy. Po pierwsze są małymi torpedami, które trudno zatrzymać. Po drugie nie lubią spać, bo po co tracić czas na sen i po trzecie sprawdziły się u nich te same pieluszki.

Zaskakująco dobre pieluszki Dada Extra Care

Przy Filipie sprawdzałam i testowałam przeróżne pieluszki. Przerobiliśmy chyba wszystkie możliwe marki – od tych drogich, popularnych po tańsze dyskontowe. Były takie pieluszki, które odrzucałam już praktycznie na starcie, bo były sztywne i ciągle przeciekały. Były takie, które sprawdzały się lepiej lub gorzej, ale w końcu najczęściej zaczęliśmy kupować pieluszki z Biedronki, czyli Dada Extra Care z kilku różnych względów. Choć nasza droga z pieluszkami już się zakończyła to te pieluszki mogę Wam polecić bez żadnych testów, bo po prostu sprawdzały się u nas przez lata, a to chyba najlepsza rekomendacja.

Co wyróżnia pieluszki Dada Extra Care?

Bardzo lubiłam te pieluszki, bo są naprawdę bardzo chłonne, a jednocześnie mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Moi synowie całe noce spędzali popijając mleko, więc naprawdę dobrze je przetestowaliśmy pod względem chłonności. W tych pieluszkach przecieki zdarzały się bardzo rzadko. Pewnie dlatego, że mają w sobie bardzo chłonne kanaliki i technologię SeconDRY, które ułatwiają równomierne wchłanianie wilgoci do wnętrza pieluszki. Dzięki temu pieluszka szybko staje się sucha na zewnątrz i sucha jest też skóra Twojego dziecka, a to ma duży wpływ na kondycję skóry dziecka i zmniejsza ryzyko odparzeń. Wskaźnik wilgoci na pieluszce pomoże Ci ocenić czy już trzeba zmienić pieluszkę. To fajna opcja zwłaszcza na początku.

Sama pieluszka jest miękka i delikatna nawet dla najbardziej delikatnej skóry maluszka. U mnie sprawdziły się na skórze dwóch wymagających alergików. Pieluszki Dada Extra Care mocno zmieniły się na przestrzeni lat – na szczęście na plus. Po raz pierwszy używałam ich wiele lat temu. Fajnie, że producent stara się ciągle je udoskonalać, a przy tym nadal mają bardzo przystępną cenę – a dodatkowo często można je kupić w promocji czy w większych kartonowych opakowaniach i cena za sztukę jest wtedy bardzo atrakcyjna.

Najnowsze pieluszki Dada Extra Care dla większego komfortu dziecka są jeszcze bardziej miękkie niż poprzednie. Dodatkowo w pieluszkach dla najmniejszych dzieci (rozmiar 1 i 2) znajdziecie nową technologię powłoczki wewnętrznej. Jej zadaniem jest wchłanianie płynnej kupki i zapobieganie jej wyciekaniu, a wierzcie mi zdecydowanie lepiej zmieniać jest samą brudną pieluszkę niż prać jeszcze ubranka pobrudzone jej zawartością.

Dlaczego pieluszki Dada Extra Care?

Moim zdaniem te pieluszki mają dobry stosunek ceny do jakości. W dużo niższej cenie otrzymacie pieluszkę, która nie odbiega od tych 2 razy droższych. Jest miękka, bardzo chłonna, a jednocześnie przewiewna. Można je kupić w we wszystkich sklepach Biedronka,. Pieluszki Dada jako jedyne zostały stworzone z Instytutem Matki i Dziecka. To naprawdę dobre pieluszki!

A z jakich pieluszek Ty korzystasz? Znasz pieluszki Dada? A może wybierasz pieluszki wielorazowe?

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Skarb Straszliwego Zet – książka, którą przeczytasz na różne sposoby
Jakie pieluszki wybrać dla dziecka?