Bazgraki – ćwiczenia sylabowe i logopedyczne

Bazgraki z ćwiczeniami sylabowymi i logopedycznymi to nowe zeszyty z zadaniami, które uczą czytania i prawidłowej wymowy. Odkryj nowe serie Bazgraków z ciekawymi zadaniami dla dzieci!

Bazgraki – ćwiczenia sylabowe i logopedyczne

Poznajcie Gryzka, Rządka, Chlapka, Ptysia i Fryga. Te kolorowe i wesołe stworki często gościły na moim blogu. Dobrze znamy je z kreatywnych zestawów zadań moich chłopców, które dzięki suchościeralnym stronom rozwiązują od lat. Bazgraki rozwijają spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia, ale też są świetną zabawą dla dzieci!

Seria Bazgraków powiększyła się właśnie o nowe tytuły. Nieco inne niż dobrze Wam znane Bazgraki, bo wydane w formie klasycznych zeszytów ćwiczeń i elementarzy. W środku znajdziecie ćwiczenia logopedyczne i naukę czytania sylabowego w formie łamigłówek, rebusów i zadań do rozwiązywania. Zadania są ciekawe i różnorodne. Dziecko rozwiązując je uczy się czytać i ćwiczy wymowę. Mimo innej tematyki w środku nadal znajdziecie urozmaicone zadania, kolorowe stworki, które sprawiają, że dzieci z przyjemnością rozwiązują te zadania! Bazgraki to bardzo fajna propozycja dla dzieci, które nie lubią uczyć się z sztywnych elementarzy i trudno zachęcić j do nauki. W tych zeszytach znajdziecie zadania, które dzieci lubią rozwiązywać, a przy okazji uczą się!

Bardzo się cieszę, że Bazgraki pojawiły się w takiej formie. Najczęściej w zeszytach z zadaniami dla dzieci znajdziemy głównie zadania matematyczne, logiczne, labirynty i kolorowanki. Tutaj mamy świetną propozycję dla dzieci, które chcą rozpocząć naukę czytania, ale także tych, które wymagają ćwiczeń logopedycznych. Wszystko w formie atrakcyjnych dla dzieci zadań. Z mnóstwem cennych wskazówek dla rodzica.

W Bazgrakowych nowościach znajdziecie:

 • Bazgraki czytają sylabami – czytanie sylabowe ćwiczenia
 • Bazgraki czytają sylabami – czytanie sylabowe elementarz
 • Bazgraki czytają wyrazy i zdania – czytania sylabowe elementarz
 • Bazgraki i gimnastyka języka – ćwiczenia logopedyczne
 • Bazgraki mówią trudne słowa – ćwiczenia logopedyczne

Ćwiczenia logopedyczne z Bagrakami!

Bazgrakowe ćwiczenia logopedyczne to książeczki stworzone z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Niebieski zeszyt to ćwiczenia logopedyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat, zielony 4-6 lat. Znajdziecie w nich ćwiczenia logopedyczne. Bazgraki nauczą dzieci wymowy trudnych słówek, poćwiczą z nimi głoski, buzię i język! W każdym z nich znajdziecie atrakcyjne dla dzieci, kolorowe ćwiczenia logopedyczne, które wciągają od pierwszej strony, a także 50 naklejek, które uatrakcyjniają całą zabawę. Te zeszyty pokazują dzieciom, ze ćwiczenia logopedyczne nie muszą być nudnym obowiązkiem, ale mogą być ciekawe i przyjemne.

Książeczka zaczyna się od wstępu dla rodziców, w którym znajdziemy sporo cennych wskazówek jak pracować z dziećmi w sposób efektywny. Takie wskazówki znajdziecie również w całych zeszytach i bardzo ułatwiają rodzicom pracę z dziećmi, bo podpowiadają na co zwracać uwagę przy ćwiczeniach z dziećmi.

W ćwiczeniach logopedycznych znajdziecie:

 • ćwiczenia mowy i artykulacji,
 • ciekawe i angażujące dzieci zadania logiczne – labirynty, wyszukiwanki i kolorowanki,
 • wskazówki dla rodziców,
 • 50 kolorowych naklejek,
 • sposoby na zapobieganie wadom wymowy.

Bazgraki z ćwiczeniami logopedycznymi możesz kupić tutaj.

Bazgraki uczą czytać!

Rozwiązuj łamigłówki i rebusy i ucz się czytania sylabowego. Z Bagrakami to możliwe! Kolorowe stworki pokażą dzieciom, że czytanie sylabami może być świetną zabawą. Dla najmłodszych dzieci (4-6 lat) Bazgraki przygotowały ćwiczenia sylabowe i elementarz. W tych zeszytach znajdziecie ćwiczenia, które rozwijają umiejętność czytania.

Metoda sylabowa składa się z 5 kroków. Na początku dzieci poznają samogłoski, dzięki, którym mogą tworzyć sylaby otwarte niezbędne do nauki czytania metodą sylabową. Ćwiczenia wspierają dzieci w nauce liter i czytania. Ta nauka ukryta jest tutaj w zadaniach i łamigłówkach. Zaczynamy od tych najprostszych, które wraz z kolejnymi nabytymi umiejętnościami dziecka w nauce czytania stają się trudniejsze.

W książeczkach do nauki czytania dla młodszych dzieci znajdziesz:

 • ciekawe i angażujące zadania dla dzieci takie jak łamigłówki, rebusy,
 • kolorowe i atrakcyjne dla dzieci zadania,
 • materiał podzielony na mniejsze części, dzięki czemu dziecko nie zniechęca się do nauki zbyt trudnych rzeczy, tylko po kolei zdobywa kolejne umiejętności,
 • 50 kolorowych naklejek

Druga część przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-7 lat, które znają litery i potrafią czytać pierwsze wyrazy sylabami. To kontynuacja zabaw i zadań, które pomogą dzieciom w nauce czytania pierwszych wyrazów i zdań.

Ciekawe zadania, łamigłówki, rebusy i naklejki sprawiają, że ta nauka czytania jest dla dzieci również ciekawą i wciągającą zabawą.

W książeczkach dla starszych dzieci znajdziesz:

 • różnorodne zadania dla dzieci w ciekawej formie komiksów, czytanek i łamigłówek,
 • materiał podzielony na mniejsze części, dzięki czemu dziecko nie zniechęca się do nauki zbyt trudnych rzeczy, tylko po kolei zdobywa kolejne umiejętności,
 • 50 kolorowych naklejek

Bazgraki z nauką czytania sylabowego możesz kupić tutaj.

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Kapitan Nauka

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Dlaczego warto podarować dziecku meble i zabawki marki tupti.wood? Wyjaśniamy
Bazgraki – ćwiczenia sylabowe i logopedyczne