Jeż – Sorter kolorów z kartonowego pudełka

Jak zrobić sorter kolorów z kartonowego pudełka? Zrób sorter kolorów z pudełka w kształcie jeża! Stwórz sensoryczną zabawkę dla Twojego dziecka!

Sorter kolorów z kartonowego pudełka

Wiecie, że uwielbiam tworzyć zabawy i zabawki z rzeczy, które znajdę w naszym domu. Uwielbiam rolki po papierze toaletowym, bo są one świetną bazą do zabawy. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która praktycznie zawsze zmienia się u nas w coś kreatywnego. To kartony!

Mój starszy syn uwielbiał tworzyć z nich przeróżne rzeczy, młodszy też złapał tego bakcyla. Stworzyliśmy już niezliczoną ilość kartonowych parkingów, miast i budynków. Stworzyliśmy z nich różne kartonowe zabawki. Zobacz niektóre z nich:

Dziś pokaże Wam jak zamienić kartonowe pudełko w sensoryczną zabawkę dla Waszego dziecka. Z kartonowego pudełka zrobimy sorter kolorów w jesiennym klimacie, bo z jeżem w roli głównej. Do tej zabawy wykorzystałam kolorowe patyczki (kupicie je w Action czy Pepco). Jeśli nie macie kolorowych możecie użyć klasycznych drewnianych, które pokolorujecie w odpowiednich kolorach lub oznaczycie np. kolorowymi kropkami.

Co potrzebuję?

  • kartonowe pudełko,
  • nożyczki,
  • flamastry,
  • kolorowe drewniane patyczki.

Jak zrobić sorter kolorów z pudełka?

  1. Przygotuj kartonowe pudełko po butach. Narysuj na nim jeża.
  2. Z pomocą nożyczek na jeżu zrób nacięcia. Obrysuj je kolorowymi flamastrami w takich kolorach jak kolorowe patyczki.
  3. Daj dziecku pudełko i kolorowe patyczki. Jego zadaniem jest włożenie patyczków w odpowiednie dziurki i stworzenie jeżykowi kolorowych kolców.
  4. Miłej zabawy!

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Hashimoto – objawy, dieta i leczenie
Jeż – Sorter kolorów z kartonowego pudełka