Zabawki z kartonu – potworek łakomczuch z pudełka

Pomysły na zabawki z kartonu. Masz niepotrzebny karton – zrób zabawkę. Potworka łakomczucha z pudełka, który lubi jeść plastikowe i papierowe kulki. Dobra zabawa gwarantowana!

Jak zrobić zabawki z kartonu?

Ostatnio coraz więcej zakupów robię przez internet. Nie ograniczają mnie wtedy choroby dzieci, a przesyłki są dostarczane wygodnie pod same drzwi. Zamawiam już praktycznie wszystko, a w piwnicy rośnie sterta niepotrzebnych kartonów. A przecież kartony to doskonała baza na stworzenie dla dzieci kreatywnych zabawek z kartonu. Na początku tworzyliśmy z nich przeróżne parkingi, a teraz wymyślamy różne rzeczy. Często podpytujecie mnie o nie na naszym Instagramie. Postanowiłam podzielić się z Wami naszymi pomysłami na zabawki z kartonu. Dziś pierwsza z nich, która gwarantuje Wam, że zajmie Wasze dzieciaki na długi czas!

Pomysły na zabawki z kartonu

Chyba miałam w domu zbyt duży porządek i za mało rzeczy do sprzątania, bo zamówiłam moim dzieciom plastikowe kulki. Pewnie sobie już wyobrażacie jak to się skończyło. Dwójka maluchów i 200 kulek rozwalonych po całym mieszkaniu, ale jeśli widzę te uśmiechy na ich twarzach podczas wspólnej zabawy to mogę je sprzątać i kilka razy dziennie! 🙂

Tak na prawdę takie kulki to mnóstwo różnych fajnych zabaw i cały czas odkrywamy nowe sposoby na zabawę. Wykorzystujemy do tego różne rzeczy w naszym domu. W ruch poszły miski, kartonowe tuby, cedzaki, ale i tak najlepszą zabawą jest wrzucanie kulek do kartonów. Wrzucanie kulek do kartonów to na prawdę świetna zabawa, a jeśli zwykły tekturowy karton zmienimy w potworka pożerającego kulki to zabawa jest rewelacyjna!

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch
Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch
Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Kartonowy potworek łakomczuch

Nasz karton na kulki zamienił się w kartonowego potwora, który dzięki mojej potworkowej grafice i wy możecie zrobić w domu. Jego wykonanie jest bardzo proste wystarczy, że macie w domu jakiś niepotrzebny karton. A jeśli nie macie w domu plastikowych kulek to potwór również lubi pożerać kulki z gazety czy różnych papierów. Wystarczy, że znajdziecie w domu jakieś niepotrzebne gazety, papiery ozdobne czy gazetki reklamowe i stworzycie z nich kulki.

Czego potrzebujesz?

Do wykonania kartonowego potworka łakomczucha potrzebujesz:

 • kartonu – najlepiej takiego, którego jeden z boków ma rozmiary kartki A4,
 • potworkowej grafiki, którą możesz pobrać na dole wpisu,
 • kleju,
 • nożyczek,
 • taśmy klejącej,
 • kolorowych papierów do wyklejenia środka kartonu.

Kartonowe zabawki stworzone razem z dzieckiem

Tworzenie zabawek razem z dziećmi to fajna forma spędzania czasu razem na rodzinnej kreatywności. Mój starszy syn uwielbia takie zabawki. Pierwsze parkingi z kartonów robiliśmy wspólnie. Teraz tworzy je samodzielnie. I wiecie co? Takimi zabawkami na prawdę pobawi się dłuższą chwilę.

Liczę na to, że polubicie naszego kartonowego potworka i wykonacie go razem ze swoimi dziećmi. Pochwalcie się później co fajnego wymyśliliście.

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch
Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Potworek łakomczuch

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj wiosenne zadania dla dzieci!Szukasz pomysłów na zabawę dla dzieci? Wydrukuj moje wiosenne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz wiosenne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Wiosenne zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wiosenne ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj wiosenne zestawy. Mam dla Ciebie wiosenne zadania, wiosenne wyklejanki i wiosenną matematykę.

Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 komentarz
 • hurtownia zabawek
  30 października, 2019

  Proste, łatwe w wykonaniu i przyciąga wzrok dziecka. Muszę pomyśleć nad czymś takim za jakiś czas dla mojej siostrzenicy, która dziś ma 2 miesiące. Jak przyjdą święta, to to będzie na razie czas na gryzaki, ale w przyszłym roku kto wie, czy jej się taki pan nie przyda 😉

Poprzedni
Jak nauczyłam moje dzieci pić wodę? Poznaj nasze ulubione kubki!
Zabawki z kartonu – potworek łakomczuch z pudełka