Zabawki z kartonu – potworek łakomczuch

Masz niepotrzebny karton? Zrób z niego zabawkę z kartonu. Wyjątkowe potworka łakomczucha, który lubi jeśli plastikowe i papierowe kulki. Dobra zabawa gwarantowana!

Ostatnio coraz więcej zakupów robię przez internet. Nie ograniczają mnie wtedy choroby dzieci, a przesyłki są dostarczane wygodnie pod same drzwi. Zamawiam już praktycznie wszystko, a w piwnicy rośnie sterta niepotrzebnych kartonów. A przecież kartony to doskonała baza na stworzenie dla dzieci kreatywnych zabawek z kartonu. Na początku tworzyliśmy z nich przeróżne parkingi, a teraz wymyślamy różne rzeczy. Często podpytujecie mnie o nie na naszym Instagramie. Postanowiłam podzielić się z Wami naszymi pomysłami na zabawki z kartonu. Dziś pierwsza z nich, która gwarantuje Wam, że zajmie Wasze dzieciaki na długi czas!Kolorowe kulki

Chyba miałam w domu zbyt duży porządek i za mało rzeczy do sprzątania, bo zamówiłam moim dzieciom plastikowe kulki. Pewnie sobie już wyobrażacie jak to się skończyło. Dwójka maluchów i 200 kulek rozwalonych po całym mieszkaniu, ale jeśli widzę te uśmiechy na ich twarzach podczas wspólnej zabawy to mogę je sprzątać i kilka razy dziennie! 🙂

Tak na prawdę takie kulki to mnóstwo różnych fajnych zabaw i cały czas odkrywamy nowe sposoby na zabawę. Wykorzystujemy do tego różne rzeczy w naszym domu. W ruch poszły miski, kartonowe tuby, cedzaki, ale i tak najlepszą zabawą jest wrzucanie kulek do kartonów. Wrzucanie kulek do kartonów to na prawdę świetna zabawa, a jeśli zwykły tekturowy karton zmienimy w potworka pożerającego kulki to zabawa jest rewelacyjna!

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Kartonowy potworek łakomczuch

Nasz karton na kulki zamienił się w kartonowego potwora, który dzięki mojej potworkowej grafice i wy możecie zrobić w domu. Jego wykonanie jest bardzo proste wystarczy, że macie w domu jakiś niepotrzebny karton. A jeśli nie macie w domu plastikowych kulek to potwór również lubi pożerać kulki z gazety czy różnych papierów. Wystarczy, że znajdziecie w domu jakieś niepotrzebne gazety, papiery ozdobne czy gazetki reklamowe i stworzycie z nich kulki.

Czego potrzebujesz?

Do wykonania kartonowego potworka łakomczucha potrzebujesz:

  • kartonu – najlepiej takiego, którego jeden z boków ma rozmiary kartki A4,
  • potworkowej grafiki, którą możesz pobrać na dole wpisu,
  • kleju,
  • nożyczek,
  • taśmy klejącej,
  • kolorowych papierów do wyklejenia środka kartonu.

Kartonowe zabawki stworzone razem z dzieckiem

Tworzenie zabawek razem z dziećmi to fajna forma spędzania czasu razem na rodzinnej kreatywności. Mój starszy syn uwielbia takie zabawki. Pierwsze parkingi z kartonów robiliśmy wspólnie. Teraz tworzy je samodzielnie. I wiecie co? Takimi zabawkami na prawdę pobawi się dłuższą chwilę.

Liczę na to, że polubicie naszego kartonowego potworka i wykonacie go razem ze swoimi dziećmi. Pochwalcie się później co fajnego wymyśliliście.

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!

[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z mojego kalendarza i kreatywnych pomysłów. Powiesisz go na ścianie, zrobisz kreatywne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocianpl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami! Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Potworek łakomczuch

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch
Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Zabawki z kartonu - potworek łakomczuch

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Previous
Jak nauczyłam moje dzieci pić wodę? Poznaj nasze ulubione kubki!
Zabawki z kartonu – potworek łakomczuch