Pepe idzie do dentysty i ma rodzeństwo – nowe przygody Pepe

W biblioteczce moich chłopców nie brakuje książek dla dzieci, które pomagają im zrozumieć emocje i uczucia. Pomagają one zrozumieć dzieciom czym są emocje – te pozytywne i te negatywne. Dzieci często nie potrafią sobie radzić ze smutkiem, strachem czy złością. Zwłaszcza, wtedy, kiedy różne rzeczy robią po raz pierwszy. Strach przed czymś nowym i nieznanym pojawia się u nich często. Warto, więc pokazać im, że nowe rzeczy nie są takie straszne jak się wydają. Pomocna w tym będzie seria zabawnych książek o Pepe – chłopcu, który różne rzeczy robi po raz pierwszy.

Pepe idzie do dentysty i Pepe ma rodzeństwo

Pepe to bardzo ciekawa seria książek, którą bardzo ją lubimy. Mamy wszystkie części, które zostały wydane. Do naszej kolekcji trafiły 2 nowe książki o przygodach Pepe. I w tych częściach w życiu Pepe szykuje się sporo nowości. Tym razem mały bohater po raz pierwszy idzie do dentysty, a w jego domu szykuje się wielka zmiana, bo jego mama już niedługo urodzi jego braciszka – Pio.

Nowe przygody Pepe

Ja bardzo lubię ta serię, bo pokazują nowe sytuacje oczami dziecka. Znajdziecie w nich takie rzeczy, które w oczach małego człowieka mogą być trudne i niezrozumiałe. Zabawne historie i podpowiedzi jak radzić sobie w nowych sytuacjach sprawiają, że to bardzo wartościowe książki dla dzieci. W środku znajdziecie też piękne ilustracje, a wcześniejsze przygody Pepe możecie zobaczyć w tych wpisach:

Pepe ma rodzeństwo

Brzuch mamy robi się coraz większy, a to oznacza, że rośnie w nim młodszy brat Pepe, który już niedługo się urodzi. Pepe jest tym bardzo podekscytowany, ale gdy jego brat pojawia się na świecie nie wszystko układa się tak jak myślał. Mam dużo czasu spędzamy z małym Pio, ale Pepe odkrywa, że z młodszym bratem można robić różne rzeczy. Te, których nie można można robić samodzielnie, bo zabawa samemu też jest fajna!

Pepe ma rodzeństwo możesz kupić tutaj.

Pepe idzie do dentysty

Razem z mamą i swoim ukochanym króliczkiem Pepe wybiera się po raz pierwszy do dentysty. W domu mama dokładnie tłumaczy mu jak ważna jest pielęgnacja zębów. Pepe dokłądnie myje zęby i razem z mamą wyrusza na pierwszą wizytę u dentysty. Okazuje się, że dentystka jest bardzo miła. W gabinecie można położyć się na wygodnym fotelu, a nawet poopalać się pod lampą. Dzięki tej książce dzieci poznają jak krok po kroku wygląda wizyta u dentysty – od poczekalni po fotel dentystyczny, a także dowiedzą się jak ważna jest pielęgnacja zębów.

Pepe idzie do dentysty możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak zrobić laurkę dla mamy? Laurka dla mamy do druku
Pepe idzie do dentysty i ma rodzeństwo – nowe przygody Pepe