Kącik dla dzieci w ogrodzie – pomysły i inspiracje

Kącik dla dzieci w naszym ogrodzie zajmuje ważne miejsce. Dzieci w ciągu kilku minut potrafią opanować cały ogród swoimi zabawkami, a ich rzeczy w sekundę potrafią się znaleźć w całym ogrodzie.

Stworzyliśmy kącik dla dzieci w ogrodzie

Żeby to trochę ograniczyć stworzyłam dla moich dzieci kącik w naszym ogrodzie, a raczej kilka takich miejsc, w których mogą się bawić. Mamy piaskownicę, trampolinę, mały plac zabaw ze zjeżdżalnią i wspinaczką, ale też mnóstwo zabawek ogrodowych dla dzieci, których w pewnym momencie zaczęło się robić za dużo. Postanowiłam bardziej na tym zapanować i stworzyłam kilka miejsc, w których dzieci mogą się bawić i gromadzić swoje skarby. Oczywiście zabawa przenosi się na cały nasz ogród, ale pomogło nam to bardziej zapanować nad chaosem.

Jak przechowujemy zabawki w ogrodzie?

Części z zabawek przechowujemy w pomieszczeniach gospodarczych. Specjalnie na zabawki kupiliśmy również wielką ogrodową skrzynię, w której chłopcy gromadzą swoje rzeczy. Co jakiś czas robię przegląd tych zabawek i pozbywam się tego co niepotrzebne, albo tego co się popsuło. Tam przechowujemy mniejsze zabawki. Obok skrzyni stoją rowery, hulajnogi, traktor, samochody i inne pojazdy do jeżdżenia, których jest całkiem sporo.

Sporo zabawek udaje nam się również po skończonej zabawie upchać do plastikowego domku. To doskonałe miejsce na schowanie większych zabawek, czy bujaków. Zabawki do piaskownicy przechowujemy w zamykanej piaskownicy.

Kąciki dla dzieci w naszym ogrodzie

W naszym ogrodzie powstały dwa główne główne miejsca do zabawy. Pierwszy kąciki dla dzieci w ogrodzie powstał wokół piaskownicy. Obok niej stoi domek ogrodowy, a także stolik z ławeczkami, który świetnie sprawdza się nie tylko do zabawy, ale również do jedzenia. Latem rozkładamy obok trampolinę. Drugi kącik to nasz mini plac zabaw ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową.

Atrakcje dla dzieci w ogrodzie?

Piaskownica

Piaskownica to pierwsze miejsce, które stworzyliśmy dla dzieci i to był strzał w dziesiątkę. Jest ona używana non stop. Dzieci tworzą w niej przeróżne budowle. Pierwszą kupiliśmy, gdy Filip miał roczek. Ostatnio wymieniliśmy ją na trochę większą. Moje dzieci uwielbiają zabawę w piasku. Bawią się nim przez cały rok. Zimą lub gdy pogoda jest kiepska wyciągamy w domu piasek kinetyczny w pozostałe dni piaskownica w naszym ogrodzie jej cały czas wykorzystywana.

Trampolina

Chyba wszystkie dzieci uwielbiają skakać na trampolinie. Dla moich chłopców wybrałam dosyć dużą trampolinę, na której można nieźle się wyszaleć! Zależało mi żeby była bezpieczna, więc ma wewnętrzną siatkę.

Zjeżdżalnia i mini wspinaczka

Długo zastawiałam się czy w naszym ogrodzie powinien znaleźć się plac zabaw. Często gdzieś podróżujemy i chłopcy mogą się wyszaleć na placach zabaw w różnych miejscach. W tamtym roku nie miałam jednak pomysłu na prezent z okazji Dnia Dziecka i tak pojawił się u nas ten mini plac zabaw. Jego mały rozmiar został wybrany celowo. Nie chodziło w nim ani o oszczędność miejsca ani pieniędzy. Zależało mi na małym placu zabaw, który jak się okazało sprawdził się u nas rewelacyjnie. Chłopcy budują w nim różne swoje bazy i ciągle z niego korzystają.

Rowerki, hulajnogi i inne pojazdy

Trudno mi zliczyć wszystkie pojazdy, którymi chłopcy jeżdżą w ogrodzie. Mają rowery, hulajnogi, jeździki, a nawet wielki traktor, który wzbudza ogromne zainteresowanie. Polecam bardzo traktory dla dzieci zwłaszcza te z pedałami – dzieci uwielbiają na nich szaleć. Jeżdżą na zmianę na wszystkim po kolei i sprawia im to mnóstwo frajdy. Tworzą przeróżne tory do jazdy i tory z przeszkodami. Mnie w tym wszystkim dziwi tylko jedno – nigdy nie są tym zmęczeni.

Domek

Plastikowy domek stanął w naszym ogrodzie zupełnie przypadkowo. Trafiliśmy na niego na jakiejś promocji i tak wrócił z nami do domu. Długo zastawiałam się czy nie kupić dzieciom pięknego dużego drewnianego domku z prawdziwego zdarzenia, ale nie byłam pewna czy to faktycznie będzie dla nich fajne miejsce do zabawy. I chyba się nie myliłam, bo nasz domek nie cieszy się jakimś super zainteresowaniem, ale w połączeniu z tym, że można ukryć w nim sporo rzeczy jest on bardzo fajną opcją.

Namiot, basen i inne atrakcje

Latem w ogrodzie wyciągamy również inne typowo letnie atrakcje. W upalne dni chłopcy kąpią się w basenie. Mamy również namiot dla dzieci, a nawet dwa namioty, które rozkładamy w ciepłe dni. Chronią one przed słońcem, ale też są najlepszym miejscem do tworzenia baz i zabawy.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z ceneo.pl

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Akademia Mądrego Dziecka – nowości dla malucha
Kącik dla dzieci w ogrodzie – pomysły i inspiracje