Nauka pisania – karty pracy do druku

Nauka pisania to zestawy kart pracy dla dzieci, które możesz pobrać i wydrukować. Pobierz karty pracy z nauką pisania po śladzie i ćwiczeniami kaligraficznymi.

Karty pracy z nauką pisania do druku

Nauka pisania nie zawsze jest dla dzieci prosta i przyjemna. Nie każde dziecko lubi pisać litery w zeszycie. Czasami jednak wystarczy urozmaicić zajęcia i połączyć naukę pisania z zabawą. Polskie litery, ogonki, kreseczki nieraz stwarzają dzieciom sporo problemów w opanowaniu nauki pisania.

Przygotowałam dla Was zestawy kart pracy, które będą ciekawą i angażującą nauką pisania liter, ale też dzięki dodatkowym zadaniom sprawią, że nauka pisania liter będzie ciekawsza i bardziej różnorodna.

Karty pracy pomogą usprawnić naukę pisania ręcznie liter, ale też różnych kształtów. Na kartach znajdziecie również kolorowanki, wyklejanki i grube obrysy, które nie tylko ćwiczą rękę, ale też są dodatkową atrakcją dla dzieci.

Jak wykorzystać karty do nauki pisania liter?

Z kart pracy do nauki liter możesz stworzyć zestaw ćwiczeń z całym alfabetem. Możesz wykorzystać je również jako pojedyncze zadania do rozwiązywania. W kartach znajdziesz różne dodatkowe ćwiczenia. Można je kolorować, wyklejać, ale także obrysowywać.

Dlaczego warto wybrać karty do nauki liter?

  • karty z literami możesz wykorzystać dowolną ilość razy – wydrukuj je dla każdego ucznia,
  • są dostępne od razu, bo przychodzą do Ciebie na e-maila,
  • to ciekawy pomysł na odczarowanie zadań domowych, bo dzięki tradycyjnej nauki pisania dziecko znajdzie na nich dodatkowe aktywności i zadania do rozwiązywania,
  • dzięki nim dziecko może ćwiczyć te litery, z którymi ma większe trudności. Wystarczy wydrukować je wielokrotnie.

Zobacz również: Wklejki do zeszytu

Karty z literami – pisz i rozwiązuj

Karty z literami to zestaw 23 kart z alfabetem, które możesz wykorzystać do nauki liter i alfabetu. Na każdej karcie znajdziesz pisownię litery w różnych stylach, tematyczny obrazek, naukę pisania liter, wyszukiwankę liter. Karty z literami to świetny pomysł na zabawę i naukę liter w domu, ale także na zajęciach dydaktycznych. Możesz je wykorzystać jako wklejki do zeszytu.

Karty z literami możesz pobrać tutaj.

Karty z literami - pisz i rozwiązuj

Pisanie liter po śladzie

Alfabet pisanie po śladzie to zestaw 23 wklejek do nauki pisania liter alfabetu. Karty pracy pomogą w ćwiczeniu poprawnej pisowni liter. Na każdej karcie znajdziesz naukę pisania małej i dużej litery, tematyczny obrazek i literę do wyklejania.

Karty do pisania liter po śladzie możesz pobrać tutaj.

Pisanie liter po śladzie

Nauka pisania – obrysuj i koloruj

Alfabet nauka pisania do druku to zestaw 23 kart z literami, które możesz wykorzystać do nauki liter i alfabetu. Na każdej znajdziesz litery polskiego alfabetu wraz z tematycznymi ilustracjami i podpisami. Dzięki kartom dziecko ćwiczy umiejętność pisania po śladzie liter i kształtów. Dziecko uczy się nie tylko pisać litery, ale także obrysowywać kształty. Obrazki na kartach można również pokolorować. Karty z literami to świetny pomysł na zabawę i naukę liter w domu, ale także na zajęciach dydaktycznych.

Karty do nauki pisania – Obrysuj i koloruj możesz pobrać tutaj.

Nauka pisania - obrysuj i koloruj

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi i kreatywne grafiki? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer październik 2021 – do druku za darmo
Nauka pisania – karty pracy do druku