Książki do nauki rysowania i liczenia dla dzieci

Dziś mam dla Was kolejne kolejne książkowe zestawienie. Tym razem są to książki do nauki rysowania i liczenia dla dzieci. Uwielbiam takie pozycje! W książkach do rysowania znajdziecie instrukcje krok po kroku jak narysować dinozaury i inne zwierzęta.

Książki do nauki rysowania i liczenia dla dzieci

Filip narysował wszystkie i był zachwycony swoimi rysunkami. Instrukcje są proste i czytelne. Nawet dziecko, które nie ma wielkich zdolności plastycznych spokojnie sobie z nimi poradzi i odkryje, że za pomocą prostych kształtów można narysować niezwykłe rysunki. W zestawieniu znajdziecie też kilka matematycznych perełek dla starszych dzieci lub dzieci, które uwielbiają matematykę tak jak mój starszy syn. Jestem bardzo ciekawa, która książka spodoba Wam się najbardziej!

Książki matematyczne dla dzieci

Zaczynamy od dwóch bardzo fajnych książek z matematycznymi zagadkami.

Młody matematyk Notatnik

Młody matematyk to świetna pozycja dla małych miłośników matematyki. Bałam się trochę, że będzie zbyt trudna dla mojego 7-latka, ale z większością zadań sobie poradził. Znajdziecie w niej mnóstwo zagadek do rozwiązania, kodów do złamania i schematów do narysowania. Nie ma tu klasycznych zadań tylko ciekawe wciągające matematyczne zagadki. Bardzo fajnie wydana książka!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku +7 lat

Dostępna tutaj: Młody matematyk Notatnik

Matematyka MEGAzadania Minecraft

Druga matematyczna książka będzie idealna dla każdego małego fana Minecraft, a wiem, że tych w wieku wczesnoszkolnym zdecydowanie nie brakuje. Matematyczne zagadki są tu osadzone w świecie Minecrafta. Podróżując po nim dziecko liczy, mnoży, poznaje ułamki, figury geometryczne. Rozwiązując zadania pomaga bohaterom z gry przejść do celu ich niezwykłych wypraw.

Wydawnictwo: HarperKids
Dla dzieci w wieku +7 lat

Dostępna tutaj: Matematyka MEGAzadania Minecraft

Książki do nauki rysowania

Po matematycznych zagadkach czas na naukę rysowania. Mam dla Was 3 świetne książki!

Umiem rysować – Zwierzęta

Zaczynam od rewelacyjnej w swej prostocie książki do nauki rysowania zwierząt. Znajdziecie w niej 35 instrukcji krok po kroku jak narysować różne zwierzęta. Rysunki są naprawdę bardzo proste, więc poradzą sobie z nimi nawet najmłodsi. Rysunki tworzy się za pomocą prostych kształtów. Przeglądając ją po raz pierwszy byłam pod wielkim wrażeniem jak w prosty sposób można narysować różne zwierzęta. Samo rysowanie to świetny trening sprawności ręki i cierpliwości.

Wydawnictwo: Kropka
Dla dzieci w wieku +3 lat

Dostępna tutaj: Umiem rysować – Zwierzęta

Rysowanie krok po kroku – Dinozaury

Kolejna część naszej ulubionej serii do nauki rysowania. Dzięki niej Wasze dzieci nauczą się rysować przeróżne dinozaury, ale nie tylko. Znajdziecie w niej instrukcje jak rysować prehistoryczne gady, ptaki, jajka czy wulkany. Świetna zabawa w rysowanie!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku +4 lat

Dostępna tutaj: Rysowanie krok po kroku – Dinozaury

100 zadań i zabaw dla każdego

Na koniec mam dla Was drugą część niezwykłych zadań dla dzieci (tutaj znajdziecie pierwszą). Znajdziesz w niej 100 zadań do rozwiązania takich jak sudoku, rysowanie po śladzie, kolorowanie według klucza, wyszukiwania czy liczenie. Zadania są bardzo różnorodne. Ich rozwiązywanie to zabawa dla dziecka na długie godziny!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku +4 lat

Dostępna tutaj: 100 zadań i zabaw dla każdego

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga, HarperKids, Kropka

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kącik dla dzieci w ogrodzie – pomysły i inspiracje
Książki do nauki rysowania i liczenia dla dzieci