Kuku szuka szczęścia – książka dla dzieci o poszukiwaniu szczęścia

Kuku szuka szczęścia to kolejna książka dla dzieci pełna emocji. Tym razem wyłącznie tych pozytywnych. Ciepła i rodzinna historia o małym chłopcu, który szuka szczęścia, ale nie potrafi go znaleźć pod dywanem, ani za kanapą.

Kuku szuka szczęścia – recenzja książki dla dzieci

Pokazywałam Wam ostatnio kilka fajnych książek pomagających dzieciom zrozumieć emocje. Wśród nich był mój faworyty, czyli kolorowy potwór. Dziś mam dla Was kolejną propozycję książki dla dzieci o emocjach. Tym razem o tych pozytywnych i dobrych. O szczęściu.

Czytając tą książkę uświadomiłam sobie jak na prawdę dzieci mogą odbierać emocje, bo nie są one rzeczą prawdziwą i namacalną. Mówimy o nich, ale nie możemy ich dotknąć. Tak jak mały Kuku, który szukał szczęścia, ale nie do końca wiedział czym te szczęście jest i jak ono wygląda.

Kuku szuka szczęścia – fajna książka dla dzieci o emocjach

Kuku szuka szczęścia to druga część przygód małego chłopca o imieniu Kuku. Kuku po swoim przyjęciu urodzinowym zamiast położyć się spać chodzi po całym domu i zagląda w każdy zakamarek. Przestawi zabawki, zagląda nawet pod dywan. Nie zwraca uwagi na mamę, która czeka na niego z piżamą. Jest bardzo zajęty poszukiwaniem czegoś i sądzi, że jeśli tego nie znajdzie już zawsze będzie smutny. Nie potrafi podpowiedzieć jak wygląda to czego szuka, wie jednak, że szuka szczęścia i na pewno jest ono bardzo ładne. Mam bierze go na kolana i tłumaczy, że szczęście to nie przedmiot, który znajdziemy za kanapą, a uczucie które czujemy, gdy jest na dobrze, gdy jesteśmy szczęśliwi. A robienie tego co sprawia nam przyjemności może nam je przynieść. Kuku znajduje idealny sposób na znalezienie szczęścia. Przytula się mocno do swojej mamy i jest szczęśliwy.

Kuku szuka szczęścia, książka pełna pozytywnych emocji

Bardzo fajna książka o szukaniu i odnajdywaniu szczęścia w małych rzeczach. Bardzo prosto i przystępnie pokazuje dzieciom, że szczęściem może być jazda na rowerze, wygłupy z tatą czy ulubione lody. Szczęścia nie da się znaleźć za kanapą, nie jest ukryte pod dywanem. Musimy poczuć je w sobie.

Kuku szuka szczęścia, czy warto kupić?

Jeśli szukasz fajnej książki dla dziecka w wieku 3-5 lat to jest to świetna propozycja. To zabawna i ciepła historia o małym chłopcu. Idealna na wieczorne czytanie do poduszki. Ta prosta historia w sposób przystępny i zrozumiały dla dzieci pokazuje czym są emocje. A piękne ilustracje sprawiają, że jest jeszcze bardziej zachęcająca. My już ją mamy, a Ty możesz ją kupić tutaj. A tu możesz sprawdzić, gdzie aktualnie kupisz ją najtaniej.

Na moim blogu znajdziesz dużo różnych propozycji na fajne książki dla dzieci. Prezentuję tylko te książki, które polubiłam ja, a przede wszystkim moje dzieci. Wszystkie książkowe wpisy znajdziesz tutaj – książki dla dzieci. Wiele książek pokazuję również na moim Instagramie w formie filmów i wpisów. Będzie mi bardzo miło mnie zaobserwujesz Instagramie. Nie ominą Cię wtedy ciekawe propozycje książkowe. Zapraszam Cię serdecznie! ❤

Kuku szuka szczęścia - recenzja, zdjęcia
Kuku szuka szczęścia - recenzja, zdjęcia
Kuku szuka szczęścia - recenzja, zdjęcia
Kuku szuka szczęścia - recenzja, zdjęcia
Kuku szuka szczęścia - recenzja, zdjęcia

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Prezenty dla pięciolatka – 61 najlepsze prezenty
Kuku szuka szczęścia –  książka dla dzieci o poszukiwaniu szczęścia