Wszystko o psach i krowach – książki o zwierzętach dla dzieci

Seria książek dla dzieci, z której dowiecie się wszystko o zwierzętach. Wiele zaskakujących ciekawostek, piękne ilustracje to wszystko znajdźcie w tej serii książek o zwierzętach.

Mój starszy syn jak na niespełna pięciolatka często zaskakuje mnie swoją wiedzą o zwierzętach i przyrodzie. Ma bardzo dobrą pamięć, a sporo rzeczy wyłapuje z książek. Zna wszystkie przygody Neli, uwielbia przeglądać mapy. Czasami zaskakuje mnie kolejnymi pytaniami i myślę, że szybko nadejdzie taki czas, w którym nie będę znać odpowiedzi. Podsuwam mu co jakiś czas książki, w których może odkryć coś nowego.Tym razem do jego biblioteki dołączyła seria książek: Wszystko o…, a dokładniej Wszystko o psach i o pszczołach. Nie wiem czy wiecie, że psy widzą świat tylko w 3 kolorach? Ja już wiem. Na prawdę bardzo ciekawa seria, ładnie wydana i na pewno nie lada gratka dla małych ciekawskich spryciarzy.

Wszystko o psach i krowach - książki o zwierzętach dla dzieci

Wszystko o psach

Wszystko o psach to książka, która przybliży Twojemu dziecku świat psów, ale przede wszystkim pokaże, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Najmłodsi czytelnicy poznają budowę psa, historię pochodzenia i różnorodności ras. Nie zabrakło również etapów rozwoju psa, psich smakołyków, czy pomysłów na zabawę z psem. Książka wydana z myślą o najmłodszych czytelnikach. Znajdziecie w niej wiele ciekawostek, krótkie teksty i zachęcające ilustracje. Informacje nie przytłaczają, a zachęcają i są zaprezentowane tak żeby zaciekawić dzieci. Mimo, że wydawało mi się, że znam dobrze psy to pewne rzeczy i mnie zaskoczyły. To ciekawa pozycja jeśli Wasze dziecko chce mieć zwierzęta, bo pokazuje, że pies nie jest zabawką, a obowiązkiem. Psy mają również swoje potrzeby, a posiadanie psa to nie tylko zabawa i spacery, ale również dbanie o jego zdrowie, szczepienia, odpowiednia dieta i czasami również choroby. Wszystko o psach możesz kupić tutaj.

Wszystko o psach - książka, zdjęcia, recenzja
Wszystko o psach - książka, zdjęcia, recenzja
Wszystko o psach - książka, zdjęcia, recenzja

Wszystko o krowach

Wiedziałam, że książka o psach przypadnie do gustu mojego pięciolatka, ale zastanawiałam się jakie emocje wzbudzą w nim krowy, bo świat krów nie jest mu tak dobrze znany jak czworonożnych psów. Powiem Wam szczerze, że wszystko o krowach zaskakuje na każdej stronie. Dużo w tej książce humoru, który sprawia, że to bardzo ciekawa pozycja. Same krowy podkreślają, że są sławne, bo każde dziecko robi Muuu! Dają mleko, a bez nich nie byłoby jogurtu, masła, a nawet sernika. W książce nie zabrakło odpowiedzi na pytanie po co krowie rogi, dowiecie się sporo o krowich zwyczajach, rasach i skąd się bierze krowa. Chyba najbardziej zaskakuje tu odkrycie, że krowi placek to dar dla ludzkości. Dlaczego? Tego i innych krowich ciekawostek dowiecie się z książki! Wszystko o krowach możecie kupić tutaj. W serii ukazały się również:

Wszystko o krowach - książka, zdjęcia, recenzja
Wszystko o krowach - książka, zdjęcia, recenzja
Wszystko o krowach - książka, zdjęcia, recenzja
Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne książkowe wpisy i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer listopad 2019 – do pobrania i wydrukowania
Wszystko o psach i krowach – książki o zwierzętach dla dzieci