Książkożercy – nowa seria książek do nauki czytania

Proste zabawne historie, duże litery, kolorowe ilustracje, czyli nowa seria książek idealnych do nauki samodzielnego czytania.

Czytanie książek to u nas już wieczorny rytuał bez którego starszy syn po prostu nie zaśnie. Filip zna już wszystkie literki potrafi przeczytać proste słowa, a ja powoli zaczynam przygotowywać się do pierwszych prób samodzielnego czytania, bo wiem, że w przypadku mojego ciekawego wszystkiego syna, wkrótce nastąpi ten moment, w którym będzie chciał czytać samodzielnie.Dziś mam dla Was nowość od wydawnictwa Wilga. Serię książek do samodzielnego czytania, które dzieli mogą pochłaniać samodzielnie. Książkożercy to seria książek składająca się z trzech poziomów: A, B, C. To fajne książki dla dzieci, które chcą nauczyć się czytać lub podejmują pierwsze próby samodzielnego czytania. Książki z serii to zabawne proste opowieści, które są świetną formą wprowadzenia w świat liter i wyrazów. Tu znajdziecie wszystkie książki z serii Książkożercy.

Książkożercy - recenzja, opinia

Książkożercy - recenzja, opinia

Książkożercy - recenzja, opinia

Poziom A – Super Marian nad jeziorem

Mały Jacek otrzymuje na urodziny konsolę, w którą od tej pory nieustannie gra. Bardzo ją polubił. A swoją ulubioną grę Super Marian zabiera nawet nad rodzinną wycieczkę nad jezioro. Nie do końca jest to taki dobry pomysł. W poziomie A znajdziecie proste słowa z małą ilością dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi. Na każdej stronie znajdziecie jedno zdanie, wraz z dużą ilustracją, która pomaga dziecku zrozumieć treść. Królują tu zdania pojedyncze, które doskonale sprawdzają się do nauki czytania. Cały tekst napisany jest dużą czcionką ułatwiającą czytanie. Super Mariana możecie kupić tutaj. W poziomie A dostępna jest również część: Kolega z okna.

Książkożercy - Super Marian nad jeziorem - recenzja, opinia

Książkożercy - Super Marian nad jeziorem - recenzja, opinia

Książkożercy - Super Marian nad jeziorem - recenzja, opinia

Poziom B – Akcja Jogi

Jeśli Wasze dzieci lubią zagadki to ta pozycja przypadnie im do gustu, bo jej bohaterowie Kuba i Ida uwielbiają bawić się w detektywów. Gdy pewnego dnia na tarasie znajdują rudego kotka postanawiają odnaleźć jego właściciela. Czy zwierzakowi uda się wrócić do domu tego dowiecie się z tej historii. W poziomie B wprowadzone zostają pojedyncze wieloznaki i litery ze znakami diakrytycznymi. Nie zabraknie tu też zdań złożonych. A na każdej stronie oprócz kolorowych ilustracji znajduje się od 2 do 5 zdań. Książkę Akcja Jogi znajdziecie tutaj.

Książkożercy - Akcja Jogi - recenzja, opinia

Książkożercy - Akcja Jogi - recenzja, opinia

Książkożercy - Akcja Jogi - recenzja, opinia

Poziom C – Bomberka

Zuzia siostra Filipa bardzo zazdrości bratu kurtki bomberki. Mimo, że bardzo się kochają i są zgodnym rodzeństwem Filip nie chce jej nikomu pożyczyć. Czy Zuzia znajdzie sposób żeby choć raz założyć wymarzoną kurtkę brata? Tego dowiecie się z tej książki. W poziomie C znajdziemy już wszystkie wieloznaki i litery ze znakami diakrytycznymi. Dziecko ma możliwość przeczytania dłuższych zdań złożonych. Bomberkę możecie kupić tutaj. Jeśli macie ochotę na więcej książek z tego poziomu to polecam Wam również Akcję potop i Najwierniejszy psijaciel.

Książkożercy - Bomberka - recenzja, opinia

Książkożercy - Bomberka - recenzja, opinia

Książkożercy - Bomberka - recenzja, opinia

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne książkowe wpisy i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wydaje mi się, że widziałem… lwa i niedźwiedzia – książki z ruchomymi elementami
Książkożercy – nowa seria książek do nauki czytania