Maciuś i Leon – seria książek dla malucha

Maciuś i Leon to seria kartonowych książek dla dzieci, w której bohaterami jest smocze rodzeństwo Maciuś i Leon. Książki są pięknie zilustrowane, a w każdej z nich poznacie przygody małych smoczków. Jak to w przypadku rodzeństwa bywa smoczki bawią się wspólnie i miło spędzają czas, ale również bywają trudne momenty i emocje, z którymi muszą sobie poradzić.

Maciuś i Leon – seria książek dla malucha

Cieszę się, ze jej bohaterami zostali dwaj bracia, bo pisałam Wam ostatnio jak mało jest książek, w których to właśnie chłopcy są głównymi bohaterami. W serii ukazały się 3 części:

  • Leon i Maciuś Chcą iść na plac zabaw
  • Leon i Maciuś Wspólnie czytają książkę
  • Leon i Maciuś Nie chcą się razem bawić
Maciuś i Leon - seria książek dla malucha
Maciuś i Leon – seria książek dla malucha

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Leon i Maciuś Wspólnie czytają książkę

Na początek mam dla Was książkę o czytaniu książek. Ten temat w książkach nie pojawia się zbyt często, więc cieszę się, że taka historia powstała. Jednak smocze rodzeństwo nie czyta tutaj spokojnie książek. Leon nudzi się i postanawia przeczytać książkę. Młodszy brat jeszcze nie umie czytać. Książki zazwyczaj czyta mu mama, która jest zajęta gotowaniem obiadu. Leon, który sam uczy się czytać postanawia wytłumaczyć bratu jak to się robi. Wyjaśnia Maciusiowi, że musi składać literki. Ten składanie liter bierze zbyt dosłownie do siebie i wyrywa kartkę z książki, aby złożyć obok siebie literki. Starszy smoczek pociesza brata, że tata naprawi książkę. Smoki w końcu zaczynają razem czytać książkę. Bardzo fajna historia. Czytanie książek z młodszymi dzieci czasami jest wyzwaniem. Tutaj zobaczymy, że nawet trudne sytuacje nie powinny nas do tego zniechęcać.

Książkę Leon i Maciuś Wspólnie czytają książkę kupisz tutaj

Leon i Maciuś Chcą iść na plac zabaw

Mama prosi smoczki żeby posprzątali zabawki, bo zaraz wybierają się na zakupy. Maciuś nie ma ochoty na sprzątanie, ale mama tłumaczy mu, że sprzątanie to ważna sprawa i dzięki odłożeniu zabawek na miejsce łatwiej je znajdzie. Smoczki wychodzą na zakupy. Przechodzą obok ulubionego placu zabaw i zapomina o zakupach. Jest zły, gdy mama nie pozwala mu iść pobawić się na huśtawce. Mama spokojnie tłumaczy mu, że teraz nie mogą iść na plac zabaw. Rozumie jego zdenerwowanie i emocje. To bardzo fajna historia, która w prosty sposób pokazuje maluchom, że nie zawsze możemy dostać to czego chcemy i czasami musimy poczekać na rzeczy na których nam zależy.

Książkę Leon i Maciuś Chcą iść na plac zabaw możesz kupić tutaj

Leon i Maciuś Nie chcą się razem bawić

W trzeciej części poznacie historię, którą jeśli macie w domu więcej dzieci to doskonale znacie. Bracia chcą się razem bawić, ale mimo tego, że w pokoju jest dużo zabawek każde z nich chce się bawić tym samym autkiem. Do pokoju przychodzi mama, ale nie rozwiązuje ich konfliktu tylko podpowiada dzieciom, ze to oni decydują jak spędzą wspólny czas. Chłopcy uspokajają się i stwierdzają, że mogą bawić się autkiem wspólnie.

Książkę Leon i Maciuś Nie chcą się razem bawić możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Zielona Sowa. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer marzec 2023 – do druku za darmo
Maciuś i Leon – seria książek dla malucha