Ciało człowieka – co się dzieje w środku i na zewnątrz

Wybierając książki dla dzieci związane ze zdrowiem zawsze zastanawiam się czy będą one przystępne i zrozumiałe dla moich dzieci. Zdrowie i ciało człowieka to często tematy trudne dla dzieci. Dziś mam dla Was dwie fajne książki dla dzieci, które pokażą im jak funkcjonuje nasz organizm.

Ogromnym plusem tych książek jest to, że widać, że zostały stworzone z myślą o dzieciach. Mimo, że jest w nich duża dawna szczegółowych i medycznych informacji to przedstawione zostały one w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Zaletą książki są piękne ilustracje i klapki, pod którymi dzieci odkryją co kryje ludzkie ciało.

W kolekcji Ciało człowieka ukazały się dwie książki:

  • Ciało człowieka – Co się dzieje w środku
  • Ciało człowieka – Co się dzieje na zewnątrz

Ciało człowieka – Co się dzieje w środku

W tej książce dzieci odkryją jak działa ich ciało od wewnątrz. Poznają układy jakie znajdują się w naszym ciele. Odkryją, że to mózg steruje naszym ciałem i pilnuje, aby wszystkie części naszego ciała działaby prawidłowo. Odkryją jak pracują mięśnie, jakie rzeki płyną w naszym organizmie i co co nam kości. To kompendium wiedzy o ludzkim ciele przepięknie ilustrowane.

Do kupienia tutaj – Co się dzieje w środku

Ciało człowieka – Co się dzieje na zewnątrz

W tej książce dzieci odkryją jak działa ich ciało z zewnątrz. Wzrok, węch, słuch to zmysły, dzięki którym możemy odkryć wszystko co nas otacza. Ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem. Dzięki mowie potrafimy porozumieć się z innymi. To nie tylko opowieść o zmysłach i uczuciach, ale o tym, że nasze ciało jest jak sprawnie działająca fabryka, która potrzebuje wielu elementów żeby sprawnie funkcjonować.

Do kupienia tutaj – Co się dzieje na zewnątrz

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Lato karty pracy do druku – 92 letnie zadania
Ciało człowieka – co się dzieje w środku i na zewnątrz