Paka niemowlaka – prezent dla niemowlaka, który wspiera rozwój

Pierwszy rok to wyjątkowy okres w życiu każdego dziecka. Jest pełen radości i zaskakujących momentów. To czas intensywnego rozwoju dziecka i wielu momentów, które zapamiętamy do końca życia!

Prezent dla niemowlaka

Prezent dla niemowlaka zawsze bywa nie lada wyzwaniem. Sama niejednokrotnie mam z tym problem co wybrać dla takiego maluszka, który tak na prawdę na początku potrzebuje głównie bliskości, mleka i snu. Prezenty dla niemowlaka dzielą się zwykle na te bardziej praktyczne – kocyk, pieluchy, czy otulacz i te bardziej rozwojowe i edukacyjne.

Można wybrać ubrania, ale tu nie zawsze da się przewidzieć jaki rozmiar będzie odpowiedni, czy lepiej postawić na takie, które można wykorzystać od razu czy jednak wybrać nieco większy rozmiar. Można postawić na prezent, który towarzyszyć dziecku będzie przez wiele miesięcy, będzie wspomagał rozwój i pozwoli utrwalić ważne momenty.

Paka niemowlaka dla malucha!

Paka niemowlaka to wyjątkowy zestaw stworzony z myślą o niemowlakach i ich rodzicach. Pomaga on wspierać rozwój malucha, ale także motywuje i zachęca do tworzenia zdjęć z najważniejszych momentów w pierwszym roku życia niemowlaka.

W zestawie znajdziesz:

  • książeczkę kontrastową z 34 ilustracjami,
  • 24 kolorowe karty do pamiątkowych zdjęć,
  • stymulującą wzrok karuzelę, którą stworzysz z kontrastowych kart.

Baw się z książeczką kontrastową!

Książeczki kontrastowe były pierwszymi książkami obu moich chłopców. Takie książeczki stworzone są z prostych ilustracji przedstawiających przedmioty, rośliny czy zwierzęta. Ilustracje te najczęściej są w kolorze czarnym i białym, bo właśnie te kolory dziecko widzi w pierwszym miesiącu swojego życia. Takie książeczki wspierają rozwój wzroku malucha, który w pierwszych dniach życia jest jeszcze słabo rozwinięty.

W pace niemowlaka znajdziesz 34 kontrastowe ilustracje zamieszczone na 17 dwustronnych kartach. Karty te połączone są za pomocą sznureczka. Karty są bezpieczne dla najmłodszych dzieci – są wykonane z sztywnego kartonu, mają zaokrąglone rogi i odpowiedni rozmiar. Gdy rozwiążesz sznureczek możesz wykorzystać do zabawy pojedyncze karty. Bawić można się nimi na wiele sposobów. Ta zabawa zmienia się wraz z rozwojem dziecka i nowymi umiejętnościami, które zdobywa. Na początku możecie je układać przy szczebelkach łóżeczka, kilkumiesięczny niemowlak może je chwytać i obracać – co jest doskonałym ćwiczeniem koordynacji ręka-oko.

Z kontrastowych kart możecie również stworzyć karuzelę do łóżeczka. Pomoże Wam w tym specjalny stelaż, który wystarczy złożyć i zawiesić na nim wybrane karty (za pomocą sznureczków dołączonych w zestawie). Karty można wymieniać i tworzyć inne wzory, które na nowo zaciekawią niemowlaka rozwijając przy tym wzrok i jego zmysły.

Twórz pamiątkowe zdjęcia z 1 roku życia!

W ciągu pierwszego roku życia nasze dzieci mają zazwyczaj najwięcej zdjęć. To taki okres, kiedy chcemy uchwycić każdy grymas, pierwszy uśmiech, pierwszy obrót, czy pierwszy rok. Obserwujemy jak nasz dziecko zmienia się każdego dnia i zdobywa nowe umiejętności. Zdjęcia i filmy to doskonały sposób żeby utrwalić te momenty i jeszcze lepiej je zapamiętać.

W pace niemowlaka znajdziecie również wyjątkowe karty do zdjęć, dzięki którym stworzycie pamiątkowe zdjęcia z pierwszego roku życia dziecka. Na kartach znajdziesz najważniejsze kroki milowe w pierwszym roku życia dziecka. Do wyboru macie aż 12 dwustronnych kart do zdjęć, które pokazują wiek dziecka, a także ważne momenty w jego rozwoju. Dzięki nim możecie stworzyć niezwykłe zdjęcia podczas pierwszego posiłku, pierwszego spaceru czy kąpieli. Na karcie możecie również wpisać datę tych wydarzeń. Karty z datami mogą być dodatkową pamiątką dla rodziców, które przypomną pierwszy uśmiech czy obrót dziecka. Karty mają piękne ilustracje, są kolorowe i zachęcają do tworzenia pamiątkowych zdjęć, a także budowania bliskości i pozytywnych relacji z dzieckiem.

Paka niemowlaka stworzona została przez Kapitana Naukę. Możesz ją kupić w Empiku.

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Dekoracje na Halloween z rolek papieru
Paka niemowlaka – prezent dla niemowlaka, który wspiera rozwój