Dom zabaw Montessori do zabawy i nauki alfabetu

Dom zabaw Montessori do zabawy i nauki alfabetu dla dzieci to kolorowy domek na kryjówki i sposób na naukę liter i alfabetu poprzez zabawę! Odkryj ten niezwykły domek dla dzieci!

Dom zabaw Montessori do zabawy i nauki alfabetu

Moje dzieci uwielbiają tworzyć bazy i kryjówki. Powstały one już chyba w każdej części naszego domu i ogrodu. Do ich budowy wykorzystują przeróżne rzeczy. Najczęściej bazy i domki powstają na naszej kanapie. Dzieci tworzą przeróżne konstrukcje z poduszek i koców. Do budowania kryjówek doskonale sprawdza się również suszarka na pranie czy stół i krzesła. Domek dla dzieci można zbudować praktycznie ze wszystkie, ale czasami chciałabym żeby nasza kanapa była kanapą, na której mogę usiąść, wypić kawę, a nie muszę jej omijać z daleka, bo zburzę bazę. Z tego powodu w bawialni moich chłopców pojawił się domek i to nie jest zwyczajny domek dla dzieci to dom zabaw Montessori, w którym dzieci mogą się nie tylko bawić, ale również uczyć.

Mam nadzieję, że ten nowy domek choć trochę ograniczy budowanie baz na mojej kanapie w salonie. A tak na serio zobaczcie jaki fajnie można połączyć ulubioną zabawę dla dzieci z nauką alfabetu i kolorów. Ten domek to nie tylko fajne miejsce do zabawy, ale również nauki!

Domek nie tylko do zabawy

Wiecie, że uwielbiam zabawki, które łączą w sobie naukę z zabawą. Dom zabaw Montessori to właśnie taka zabawka. To kolorowy domek dla dzieci, który można łatwo rozłożyć. Ma praktyczne rozmiary. Jest nie za duży, nie za mały. Nie zajmuje połowy pokoju, a jednocześnie dziecko swobodnie się w nim mieści. Moim zdaniem jest idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Choć mój siedmiolatek również się w nim mieści. Ma dwa wejścia przez które dziecko może wchodzić i wychodzić. Domek nie ma dna, więc idealnie sprawdzi się do zabawy w pokoju, ale także w ogrodzie. Domek ozdabiają kolorowe obrazki, które są bardzo przyjemne dla oka, co nie zdarza się często przy tego typu zabawkach. Ten domek to nie tylko świetne miejsce do zabawy i kryjówki, ale również świetny sposób na naukę alfabetu i kolorów.

Domek do nauki alfabetu!

Na ścianach domku znajdziecie specjalne kieszenie z literami alfabetu, a także karty z literami do nauki liter i czytania. Na każdej z nich znajdziecie literę, powiązany z nią obrazek, a także rymowany wierszyk. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kart do kieszeni w namiocie. To bardzo fajny sposób na naukę alfabetu. Małe dziecko może dopasowywać litery według kształtu, a później uczyć się poszczególnych liter. Z drugiej strony domku znajdziecie kieszenie, w których dziecko musi ułożyć kwiatki w odpowiednich kolorach. Ta zabawa uczy nie tylko kolorów, ale również logicznego myślenia.

W pudełku razem z domkiem znajdziecie również wyjątkowe puzzle, w kształcie domu. Dziecko po ułożeniu domku musi dopasować przedmioty do konkretnych pokoi. Domek daje naprawdę sporo różnych możliwości zabawy i to jest w nim fajne. Jestem pewna, że Wasze dzieci polubią go tak jak mój młodszy syn.

Możesz go kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Dante

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Pierwszy telefon dla dziecka – na jakie funkcje zwrócić uwagę?
Dom zabaw Montessori do zabawy i nauki alfabetu