Kalendarz adwentowy Świąteczny pociąg – do druku

Kalendarz adwentowy dla dzieci Świąteczny pociąg to kalendarz adwentowy składający się ze świątecznych wagoników. Znajdziesz w nim również rodzinne zadania adwentowe – aż 50 propozycji do wyboru!

Kalendarz adwentowy Świąteczny pociąg – do druku

Listopad to czas kiedy co roku pokazuje Wam mój pomysł na kalendarz adwentowy dla moich dzieci. Kalendarz adwentowy tworzę już 7 raz i z roku na rok jest mi coraz trudniej wymyślić coś co jeszcze bardziej zaskoczy moje dzieci i sprawi, że ten grudniowy czas będzie jeszcze bardziej magiczny.

W tym roku miałam różne pomysły i długo nie umiałam się zdecydować na jaki kalendarz adwentowy dla dzieci postawić w tym roku. Pewnego dnia wstałam rano i wiedziałam już, że muszę stworzyć kalendarz adwentowy ze świątecznym pociągiem. Nie wiem czemu nie wpadłam na ten pomysł wcześniej, bo mój młodszy syn od kilku miesięcy codziennie bawi się drewnianymi pociągami i uwielbia je.

Kalendarz adwentowy dla moich dzieci

Tak oto powstał nasz tegoroczny kalendarz adwentowy, który jest świątecznym pociągiem. Pociąg prowadzi lokomotywa z elfikiem. Dalej w wagonach jadą zwierzęta i świąteczne symbole takie jak mikołaj, aniołek, choinka czy prezenty.

Miałam różne pomysły na ten kalendarz adwentowy z pociągami. Na początku chciałam go zawiesić na ścianie. Kombinowałam na różne sposoby i ostatecznie postanowiłam, że wykorzystam swoje świąteczne dekoracje z poprzednich lat – porcelanowe domki, choinki i stworzę z nich świąteczne miasteczko.

Obok miasteczka chłopcy znajdą specjalną skrzynkę, w której codziennie odkryją tworzone przeze mnie świąteczne łamigłówki – ja wydrukowałam te zadania adwentowe. W codziennie w kalendarzu znajdą również drobiazgi (kredki lub flamastry) oraz elementy świątecznej wycinanki z workiem Mikołaja. W tym roku zadaniem chłopców będzie załatanie wszystkich dziur w worku Mikołaja (plakat również znajdziecie w tym kalendarzu adwentowym do druku). W kalendarzu codziennie odkryją jedną łatkę, którą przykleją na dziurawym worku Mikołaja. Mam nadzieję, że uda im się go całego załatać do Świat i Mikołaj zdoła bezpiecznie dostarczyć prezenty.

Kalendarz z świątecznymi zadaniami

Z tyłu każdego wagoniku chłopcy znajdą rodzinne świąteczne zadania – będziemy razem tworzyć ozdoby, odwiedzimy świąteczny jarmark czy poznamy świąteczne zwyczaje.

Również i Wy możecie stworzyć taki kalendarz adwentowy świąteczny pociąg dla swoich dzieci. Prosiliście, aby i ten kalendarz pojawił się w moim sklepie, więc postanowiłam, że również trafi do sprzedaży. Mam nadzieję, że również na twarzach Waszych dzieci wywoła uśmiech radości.

Co znajdziecie w kalendarzu?

W zestawie znajdziecie pliki do druku, dzięki którym stworzycie cały świąteczny pociąg: 1 lokomotywę i 23 wagoniki. Przygotowałam również specjalne stojaki, dzięki którym możecie postawić wagoniki na półce. Dodatkowo w zestawie znajdziecie 50 świątecznych rodzinnych zadań, które możecie przykleić z tyłu wagoników.

Świąteczny pociąg możecie wykorzystać na różne sposoby. Jeśli chcecie dołączyć do niego większe prezenty z tyłu wagoników możecie przykleić torebki śniadaniowe lub przykleić wagoniki do zapakowanych prezentów.

Pobierz Kalendarz Adwentowy Świąteczny pociąg

Więcej pomysłów na kalendarze adwentowe?

Szukasz innych pomysłów na zrobienie kalendarza adwentowego dla dzieci? Na moim blogu znajdziesz dużo inspiracji: darmowe numerki, czy pomysły na zadania. W poprzednich latach przygotowałam dla Was różne zestawy świątecznych zadań do kalendarz adwentowego – możesz je pobrać i wydrukować.

Kalendarz adwentowy do druku

Wesołych Świąt!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Paka niemowlaka – prezent dla niemowlaka, który wspiera rozwój
Kalendarz adwentowy Świąteczny pociąg – do druku