Programowanie dla dzieci – gra, która wciąga i zachwyca!

Programowanie dla dzieci z grą, która uczy dzieci programowania. Uczy, wciąga i zachwyca, bo trudno się od niej oderwać!

Programowanie dla dzieci

Nie wiem czy wiecie, ale oprócz tego, że jestem grafikiem znam się również na tworzeniu stron internetowym. Potrafię kodować i programować. Postawiłam już niejeden sklep i stronę. Programowanie wydaje się trudne, ale nic tak jak ono nie uczy logicznego myślenia. Czasami trzeba się nieźle nagłówkować żeby efekt by taki jak zaplanowaliśmy, ale to co finalnie się stworzy daje ogromną satysfakcję. Programowanie uczy, że każda akcja tworzy reakcję i jeśli wszystko dobrze skodujemy okazuje się, że nie jest ono tak skomplikowane jak wtedy, gdy pierwszy raz spojrzymy na zagmatwany kod.

Programowanie dla dzieci – Pallino Coding

Mamy w domu kilka zabawek, które uczą programowania dla dzieci. Gdy Filip miał 4 lata dostał swojego pierwszego robota, który jeździ po planszy zgodnie z kodem, który wprowadzimy. Radził sobie z nim bardzo dobrze, dlatego w naszym domu pojawiło się więcej takich zabawek. Moim najnowszym odkryciem jest układanka Pallino Coding. I powiem Wam szczerze myślałam, że mamy naprawdę świetne zabawki, które uczą programowania dla dzieci, ale ta zabawka to sztos. Taki, że Filip po zabawie w nią stwierdził, że on już nie musi grać w żadne inne gry komputerowe, bo ta gra jest lepsza niż one. Gdy pierwszy raz otwarłam pudełko z tą grą pomyślałam, ze to fajne kolorowe kulki. Szybko przekonałam się, że to jedna z bardziej wciągających zabawek, które mamy w domu.

Gra, która uczy programowania

Pallino Coding to gra edukacyjna, która uczy dzieci programowania, ale przede wszystkim jest gwarancją świetnej i wciągającej zabawy. Gra składa się z kolorowych kulek i planszy. Zadaniem dziecka jest ułożenie kulek tak, aby stworzyć z nich dany obrazek. Kulki znajdują się w dużym zbiorniku, naszym zadaniem jest wystrzelić za pomocą przycisków na planszę kulki w odpowiednie miejsca. Żeby to zrobić podczas każdego ruchu musi nacisnąć jeden z dolnych przycisków, dzięki, któremu kulka wpadnie do określonej kolumny. Jeśli się pomylimy – resetujemy całą kolumnę i tracimy z niej wszystkie kulki. Wydaje się proste, ale żeby dobrze ułożyć obrazek trzeba się mocno na tym skupić żeby nie popełnić błędów.

W grę można grać na dwa sposoby. Możecie układać mozaikę według obrazkowej instrukcji lub programować kulki według wzoru. W zestawie znajdziecie różne plansze ze wzorami, a także plansze, dzięki którym będzie mogli stworzyć własny obrazek.

Gra od której trudno się oderwać!

Dawno nie widziałam, że jakaś zabawka tak mocna wciągnęła do zabawy mojego starszego syna. Gra uczy skupienia, logicznego myślenia. Plansza jest duża – wygodna do zabawy zarówno dla dziecka jak i dorosłego. Przyznaję się bez bicia, że podkradam ją wieczorami Filipowi. Jest idealna do oglądania filmów na Netflixie. Ostatnią grą, która tak mnie wciągnęła był tetris, w którego grałam w dzieciństwie. Sama zastanawiam się jeszcze nad wersją podróżną.

Grę Pallino Coding możesz kupić tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?
Programowanie dla dzieci – gra, która wciąga i zachwyca!