Nauka poprzez zabawę z Kapitanem Nauką!

Nauka poprzez zabawę, czyli nowości od Kapitana Nauki, które bawią i uczą. Poznaj grę o sprzątaniu i bazgrołki, które uczą liczyć!

Nauka poprzez zabawę z Kapitanem Nauką!

Nie myślałam, że w maju będzie jeszcze tyle okazji do gier i zabaw w domu. Pogoda nas w tym roku zdecydowanie nie rozpieszcza. Zaliczanie kolejnych kałuż moim dzieciom chyba nigdy się nie znudzi, ale ja mam ochotę ściągnąć z siebie kurtkę przeciwdeszczową, ciepłą bluzę i posiedzieć trochę w słońcu. Póki co tego słońca jest niewiele, a my odkrywamy nowe gry i zabawy, które umilają nam czas w domu. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli w nie zagrać również w naszym ogrodzie bez obawy, że przy tym zmokniemy.

Gry, które bawią i uczą!

Wiecie, że lubię gry, które łączą w sobie naukę i zabawę. Dzięki nim mój syn bardzo szybko nauczył się czytać, zna sporą cześć tabliczki mnożenia i radzi sobie z już całkiem nieźle z trudniejszymi zadaniami matematycznymi. Dziś mam dla Was fajną grę, która może Wasze dzieci zachęcić do sprzątania oraz karty, które pomogą opanować cyfry i ich pisownie.

Gra sprzątanie

Gra sprzątanie przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. W środku znajdziecie kolorowe plansze i żetony. Sama gra uczy spostrzegawczości i logicznego myślenia. To świetny trening pamięci, a także nauka łączenia i segregacji przedmiotów według kolorów czy kształtów. Jak to zwykle w grach Kapitana Nauki bywa grać w nią możemy na różne sposoby. I to jest super, bo dzięki różnym wersjom gra dla dzieci jest dużo bardziej interesująca, a każde dziecko może wybrać taki wariant jaki lubi najbardziej. Do wyboru są 3 warianty gry. W pierwszym rywalizacyjnym musimy uporządkować pomieszczenia lub szafki. Przeszkadzają nam w tym kłębki kurzu, które możemy zmieść miotłami. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza uporządkuje miejsce, które sprząta. W grę może grać również jedna osoba wybierając wariant kooperacyjny (można grać też w kilka osób). Wtedy samodzielnie lub kooperacyjnie uporządkowujemy wybrane pomieszczenia. 3 wariant to memory, w którym naszym zadaniem jest znalezienie par takich samych przedmiotów. Ta gra to nie tylko fajna zabawa dla dzieci, ale również może dzięki niej sprzątanie już nie będzie się kojarzyć dzieciom z nudnym obowiązkiem.

Grę sprzątanie możesz kupić tutaj.

Gryzmołki z cyferkami

Gryzmołki to kolejny pomysł na zabawę z suchościeralnymi kartami. To zestaw kart z zagadkami, które pomogą dzieciom w nauce cyfr. W zestawie znajdziecie 30 dwustronnych kart, czyli aż 60 zadań do rozwiązywania. Zadania pomogą dzieciom w nauce cyfr, dziecko poćwiczy ich pisownię, ale także spróbuje swoich sił z prostymi zadaniami matematycznymi. Po skończonej zabawie rozwiązania można zmyć za pomocą gąbeczki umieszczonej na flamastrze i zacząć całą zabawę na nowo. Łamigłówki są przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. Na kartach dziecko znajdzie ciekawe zadania i kolorowe ilustracje, które dodatkowo zachęcają do ich rozwiązywania.

Gryzmołki z cyferkami możesz kupić tutaj. Są również wersje ze zwierzętami i literkami.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki dla starszaka, czyli nowości w biblioteczce przedszkolaka!
Nauka poprzez zabawę z Kapitanem Nauką!