Pupy, gęby i amory – niebanalne książki dla dzieci o zwierzętach

3 niebanalne książki o zwierzętach: pupy, gęby i amory. Poznacie w nich zwierzęta i rośliny z bardzo niecodziennej formy!

Pupy, gęby i amory – niebanalne książki dla dzieci o zwierzętach

Dziś mam dla Was popularnonaukowe książki dla dzieci o zwierzętach, ale wydane w bardzo niebanalny sposób. Napisane z dużą dawką humoru, wypełnione mnóstwem zaskakujących historii.

Zwierzęta często są bohaterami książek dla dzieci, ale nie często pojawiają się w nich ich pupy, gęby i amory. Tym razem autorzy podeszli do zwierząt w bardzo niecodzienny sposób. I fajnie, bo te książki pokazują naturalne zachowania i nawyki zwierząt. Odkryjecie w nich wiele zwierzęcych tajemnic. Niektóre mocno Was zaskoczą. Wiem, że same tytuły budzą wielkie zainteresowanie. Gdy pokazałam Wam książkę o pupach dostałam mnóstwo pytań czy rzeczywiście jest o tych pupach. Tak jest! Zobaczcie co jeszcze znajdziecie fajnego w tej popularnonaukowych książkach dla dzieci.

Pupy, ogonki i kuperki

Książka odkrywa tajemnice zwierząt ukryte w ich pupach, ogonkach i kuperkach. Każde zwierze ma co najmniej dwa końce. Ta książka nie skupia się na dziobach i słodkich pyszczkach, ale na pupach, które u zwierząt mają przeróżne formy. Dowiecie się po co słoniowi jest ogonek, którym kręci jak wiatraczek. Ma swoją niecodzienną funkcję, ale jakże praktyczną. Jedną z największych i najtłustszych pup na świecie ma za to niedźwiedź polarny. Grube futro sprawia, że jest mu ciepło nawet w te najmroźniejsze dni. Nie każda pupa jest taka miła i przyjemna. Skorpion ma w niej długi kolec wypełniony jadem. Jeśli jesteście ciekawi co inne zwierzęta mają z tyłu i po co im te pupy to koniecznie sięgnijcie po ta książkę. Znajdziecie ją tutaj.

Amory, zaloty i podboje

Druga książka pokaże dzieciom, że miłość zdarza się nie tylko wśród ludzi, ale również wśród zwierząt i roślin. Wszystko w zabawnej formie, ale z ogromną dawką wiedzy i ciekawostek. Odkryje przed dziećmi świat zwierzęcych amorów i zalotów, oraz pokaże skąd się biorą dzieci w świecie zwierząt i roślin. A wierzcie mi, że ten miłosny świat mocno Was zaskoczy. Dowiecie się po skarabeusze tworzą kulki z kupy. Mnie zaskoczyło fakt, że u pand czas na miłosne amory trwa tylko 3 dni w roku. Jeśli w ciągu tych kilku dni uda się znaleźć odpowiedniego kandydata to po 6 miesiącach rodzi się mała pandę. Często są to bliźniaki. Niecodzienny sposób na rozmnażanie znalazły rozwielitki, które nie potrzebują do tego żadnego partnera. Książka ma w sobie dużo zaskakujących i edukacyjnych wątków. Książkę o miłosnych podbojach zwierząt znajdziecie tutaj.

Gęby, dzioby i nochale

Na koniec coś o gębach, dziobach i nochalach. Były już tyły zwierząt czas na ich przody. W tej książce znowu wiele się dzieje. Znajdziecie w niej dużo faktów, ciekawostek i anegdotek. Z tej książki dowiecie się, że oddech warana potrafi niejednego zwalić z nóg i zdecydowanie nie jest to najprzyjemniejszy zapach w świecie zwierząt. Wszyscy wiemy, że błazenek (Nemo) jest rybką. O tym, że ukwiał, w którym często mieszka jest zwierzęciem już nie każdy wie. Warto jednak pamiętać o tym, że ramiona ukwiału pełne są parzydełek i spotkanie z nimi może być mało przyjemne. Choć nie zawsze, bo nie wszystkie zwierzęta boją się ukwiałów. Paszcza krokodyla fascynuje chyba każdego. Jego ogromna czaszka może mieć nawet 80 centymetrów długości, a niej może być nawet 60 zębów. Książkę o gębach, dziobach, ale także nochalach znajdziecie tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kartonowe książki dla malucha – 2 letnie nowości
Pupy, gęby i amory – niebanalne książki dla dzieci o zwierzętach