Biblioteczka przedszkolaka – 9 fajnych książek dla przedszkolaka

Nasza biblioteczka przedszkolaka powiększa się z dnia na dzień. Dziś mam dla Was 9 fajnych książek dla przedszkolaka, które ostatnio się u nas pojawiły!

Biblioteczka przedszkolaka

Odkąd mój pięciolatek zaczął czytać książki nasza biblioteczka przedszkolaka stale się powiększa, bo ciągle ma ochotę przeczytać coś nowego. Nigdy nie myślałam, że dziecko, które dopiero całkiem niedawno nauczyło się czytać może pochłaniać kilka grubych książek dziennie.

Sama nie wiem ile mamy książek, jest ich całkiem sporo. Jedne są czytane częściej inne rzadziej. Te, których nie czytamy przekazuję dalej i czytają je inne dzieci. Nie pokazuję Wam wszystkich naszych książek. Prezentuję te, które mój syn i ja polubiliśmy najbardziej.

Co czytać z przedszkolakiem?

Dziś mam dla Was fajnych książek dla dzieci. Uważajcie, bo znalazły się wśród nich same dobre tytuły! Jesteście gotowi na nowości z biblioteki przedszkolaka. Zaczynamy!

Biblioteczka przedszkolaka
Biblioteczka przedszkolaka – Jakie książki czytać z przedszkolakiem?

Świnka Malinka i słoń Leon

Świnka Malinka i słoń Leon to popularna seria książek, której autorem jest Mo Willems. Jak sugeruje nazwa jej bohaterami są świnka Malinka i słoń Leon. To para przyjaciół, których przygody i rozmowy sprawią, że nie raz uśmiechniecie się przy czytaniu tych książek. Książki są wydane w ciekawy sposób – nie ma na nich zbyt wiele tekstu, a sam tekst pojawia się dymkach, podobnie jak w komiksach. Idealnie sprawdzą się do nauki czytania. W każdej książce nie brakuje zabawnych perypetii i przygód:

Świnka Malinka i słoń Leon
Świnka Malinka i słoń Leon

Mieszkamy w książce

W tej części Malinka i Leon poczuli, że ktoś ich obserwuje. Okazało się, że to czytelnicy czytający książkę, w której przyjaciele zamieszkali. Bardzo im się to podoba, ale szybko okazuje się, że książka niedługo się kończy i muszą znaleźć sposób na to co zrobić, gdy zostanie przeczytana.

Do kupienia tutaj – Mieszkamy w książce

Mieszkamy w książce
Mieszkamy w książce
Mieszkamy w książce

Złamałem trąbę!

W tej części nic nie jest oczywiste. Nic poza tym, że znajdziecie w niej wiele zabawnych zwrotów akcji. Leon opowiada Malince jak złamał swoją trąbę, a przy okazji pokazuje, że nawet do takich nieszczęść można podejść z dystansem i humorem.

Do kupienia tutaj – Złamałem trąbę

Złamałem trąbę!
Złamałem trąbę!
Złamałem trąbę!

Czy polubisz moją breję

Tym razem Malinka przygotowała swoją ulubioną breję. Chciała podzielić się nią z Leonkiem. On nie był nią zachwycony – wprost przeciwnie, ale tym razem w zabawny sposób ta para przyjaciół pokazuje, że każdy może lubić coś zupełnie innego.

Do kupienia tutaj – Czy polubisz moją breję

Czy polubisz moją breję
Czy polubisz moją breję
Czy polubisz moją breję

Nela na wyspie Kangura

Neli chyba żadnemu nie trzeba przedstawiać. Tym razem Nela wyruszyła w podróż do Australii, czyli do krainy kangura. Australia zachwyca na każdym kroku – roślinnością i zwierzętami. Ta część poświęcona jest w dużym stopniu właśnie zwierzętom, ale z zupełnie innej perspektywy. Nie poznamy tu zwierząt, które wylegują się na drzewach, albo takich, które można poznać nurkując w morskich głębinach. Nela pokazuje zwierzęta, które potrzebują pomocy. I to właśnie główny przekaz tej książki. W bardzo prosty i zrozumiały dla dzieci sposób pokazuje jak można pomagać zwierzętom, nie tylko w Australii, ale również tym wokół nas. Dzieci poznają również koale, kangury i inne zwierzęta zamieszkujące australijską wyspę. Idealna książka dla miłośników zwierząt i przyrody!

Do kupienia tutaj – Nela na wyspie Kangura

Nela na wyspie Kangura
Nela na wyspie Kangura
Nela na wyspie Kangura
Nela na wyspie Kangura

Mikołajek

Mikołajek to książki, które w zabawny sposób pokazują świat widziany oczami dziecka – chłopca Mikołajka. Nie brakuje w nich psot i wybryków, a także co dziennych radości i smutków, którym towarzyszą różne emocje. Bardzo przyjemnie się je czyta. W każdej znajdziecie 8 opowiadań, które można czytać osobno, ale które razem tworzą jedną całość. Idealne do czytania przed snem. Duże litery i mały poręczny format sprawiają, że są to bardzo fajne książki do samodzielnego czytania, którą wszędzie można ze sobą zabrać.

Do kupienia tutaj – Mikołajek Jestem najlepszy! oraz tu – Mikołajek Jedziemy na wakacje

Mikołajek
Mikołajek
Mikołajek

Mój Zielnik

Pamiętacie zielniki tworzone, kiedyś na zajęciach z biologii? Ta książka to właśnie taki zielnik. Dzieci dowiedzą się z niej, dlaczego liście spadają z drzew i jak można je suszyć. Na poszczególnych stronach znajdują się miejsca na wklejenie różnych gatunków liści, a także opis i ciekawostki o drzewach. W tamtym roku udało nam się zebrać ich całkiem sporo. W tym roku kończymy naszą kolekcję.

Do kupienia tutaj – Mój zielnik

Mój Zielnik

Mój Zielnik
Mój Zielnik
Mój Zielnik

Atlas świata dla dzieci

Obiecałam Wam kiedyś wpis ze wszystkimi książkami geograficznymi dla dzieci jakie ma w swojej biblioteczce mój starszy syn. Ta jest zdecydowanie jego ulubioną. W środku kryje otwierane mapy i wiele ciekawostek zamieszczonych w malutkich mini książeczkach dołączonych do map. Jest bardzo ładnie wydana, sporo na niej ciekawostek i informacji, ale zaprezentowanych w takiej formie, że nie przytłaczają dziecka tylko zachęcają do odkrywania kolejnych stron.

Do kupienia tutaj – Atlas świata dla dzieci

Atlas świata dla dzieci
Atlas świata dla dzieci
Atlas świata dla dzieci
Atlas świata dla dzieci

Kicia Kocia na basenie

Nie myślałam, że będę Wam jeszcze kiedyś pisać o Kici Koci. Długo nie sięgaliśmy po tą serię, a teraz coraz częściej wraca do niej mój starszy syn, a młodszy ją uwielbia. Uzupełniłam naszą całkiem sporą kolekcję o kilka nowości. Jedną z nich jest Kicia Kocia na basenie, a niej Kicia, która razem z kolegami wybrała się na basem. Początkowo czuje się w nim trochę nieswojo, ale z czasem bardzo jej się podoba. Bardzo fajna książka dla dzieci, które podchodzą do wody z dystansem.

Do kupienia tutaj – Kicia Kocia na basenie

Kicia Kocia na basenie
Kicia Kocia na basenie
Kicia Kocia na basenie

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie i zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Pupy, gęby i amory – niebanalne książki dla dzieci o zwierzętach
Biblioteczka przedszkolaka – 9 fajnych książek dla przedszkolaka