Jaki wybrać najlepszy rowerek biegowy dla dwulatka? Ranking 10 najlepszych rowerków biegowych dla dzieci. Wybierz rowerek biegowy dla Twojego dziecka!
Rowerek biegowy dla dwulatka
Igor za kilka dni kończy 2 lata, mamy wiosnę, coraz cieplejsze dni, czas pomyśleć o rowerku – pierwszym rowerku biegowym dla mojego dwulatka. Początkowo myślałam, że będzie jeździć na rowerze starszego brata, ale po kilku latach intensywnej jazdy zdecydowanie czasy światłości ma już za sobą.
Kiedy kupowaliśmy rowerek biegowy dla starszego syna nie myślałam, że będzie on u nas takim hitem. Filip do teraz go uwielbia i wspomina z sentymentem. Mimo, że jeździ samodzielnie na dwóch kółkach to gdy tylko ma możliwość próbuje podkraść swoją biegówkę. Nie muszę Wam mówić, że ledwo się na niej mieści. Nie wiem, czy Igor pokocha rowerek biegowy tak jak starszy brat, ale w przypadku Filipa był on dla nas wybawieniem. Nasz syn, który nie raz podczas pieszych spacerów poza domem narzekał na zmęczenie na rowerku biegowym mógł jeździć bez końca.
Dlaczego rowerek biegowy?
Rowerek biegowy dla dwulatka to dla mnie oczywisty wybór. Myślę, że na ten z pedałami przyjdzie jeszcze odpowiedni czas. Z rowerkiem biegowym dwulatek da sobie radę, a jazda na nim będzie dobrym wstępem do rowerka z pedałami w przyszłości. Rowerek biegowy to świetny trening koordynacji i równowagi. Pracują na nim obie części ciała (a nie tak jak w przypadku hulajnogi tylko jedna, gdy dziecko odpycha się zazwyczaj tylko jedną nóżką), a to dla dziecka z asymetrią ma ogromne znaczenie. Rowerek ćwiczy mięśnie i jest dobrą dawką ruchu dla dziecka, a przy okazji także dla goniącego go rodzica.
Kiedy jest dobry czas na rowerek biegowy?
Filip dostał swój rowerek biegowy na wiosnę. Miał wtedy około 2,5 roku. Dostał go i zaczął jeździć. Nie trzeba go było uczyć pokazywać, jeździł i bardzo szybko nie szło go dogonić. Wiem jednak, że z rowerkami bywa różnie i są dzieci, które tak wielką miłością go nie darzą, ale jeśli dziecko nie będzie miało okazji jeździć na rowerku to nie dowiecie się czy go polubi czy nie. Trzeba po prostu spróbować. Są niespełna dwuletnie dzieci, które na rowerkach śmigają jak błyskawica. Są jednak starsze dzieci, których wcale biegówka nie wciągnęła.
Jak wybrać najlepszy rowerek biegowy dla dwulatka?
Wybór rowerków biegowych dla dziecka jest ogromny. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni. Zwłaszcza, gdy zastawiamy się nad zakupem dla młodszego dziecka. Za duży rowerek i źle dopasowany może zniechęcić dziecko do jazdy, bo będzie dla niego za duży i niewygodny. Najważniejszą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając rowerek biegowy jest wysokość siodełka od ziemi, czyli długość jego nóżek. Każdy centymetr ma tu znaczenie. Warto wybrać rowerek biegowy z regulowaną wysokością siedzenia, wtedy można go dobrze dopasować do dziecka. Wybierając rowerek dla dwulatka – zwłaszcza takiego, który jest niski – zwróć uwagę na najniższą wysokość siodełka w danym modelu.
Jak zmierzyć wysokość siedziska?
Teraz trochę trudniej jest kupić rowerek biegowy, bo nie możemy pojechać z dzieckiem do sklepu i dopasować go. Wysokość tą można bardzo prosto zmierzyć w domu. Wystarczy zmierzyć wewnętrzną długość nóżki dziecka. Zmierz dziecko w bucikach, ustaw je w prostej pozycji np. przy ścianie i zmierz wysokość od ziemi do kroku. Jeśli otrzymasz wysokość 30 cm to szukaj takiego rowerka biegowego, którego siedzisko może być minimalnie na takiej wysokości.
Waga
Warto zwrócić uwagę również na wagę rowerka. Lekkie ważą około 3 kg, ultralekkie 2 kg. Na lekkim rowerku dziecku łatwiej się jeździ, bo nie musi ze sobą toczyć dodatkowych kilogramów, ale waga rowerka ma również znaczenie dla rodzica, bo nie raz rowerek trzeba nieść ze sobą podczas połowy spaceru po parku czy lesie.
Drewniany czy metalowy?
To już kwestia gustu, ale jako mama dwóch chłopców raczej wybiorę ten metalowy, bo on bardziej wybacza szaleństwa i rysy. Rowerki metalowe mają zazwyczaj większą regulację wysokości siodełka, więc lepiej można je dopasować do dziecka. Jeśli miałabym się kierować tylko wyglądem to pewnie postanowiłabym na rowerek drewniany, bo one zazwyczaj wyglądają przepięknie.
Koła pompowane czy piankowe?
Jedne i drugie mają swoje zalety i wady. Koła piankowe zazwyczaj są lżejsze, ale też mogą mieć gorszą przyczepność zwłaszcza np. na mokrych jesiennych liściach dziecko może zaliczyć poślizg. Koła pompowane bardziej trzymają się terenu, są jednak cięższe. Dla dwuletniego malucha myślę, że jedne i drugie będą dobrym rozwiązaniem.
Regulowana kierownica i siodełko
Większość metalowych rowerków biegowych ma regulowaną wysokość zarówno siodełka jak i kierownicy. Pozwala to dostosować rowerek do wzrostu dziecka. Taki rowerek rośnie wraz z dzieckiem, a dzięki regulacji dziecko zachowuje odpowiednia postawę, bo jest od dopasowany pod jego wzrost. Zwróć również uwagę na samo siedzisko. Dobrze, aby było ono w miarę miękkie i dobrze wyprofilowane, dzięki czemu będzie wygodne dla dziecka i nie będzie powodować otarć podczas jazdy.
Który rowerek biegowy wybrać dla dwulatka?
Sama się zastawiam, który model wybiorę dla mojego dwuletniego synka. Mam swojego faworyta, ale ostatecznie nie podejmowałam jeszcze decyzji. Oto rowerki biegowe nad którymi się zastanawiam i które mi najczęściej polecacie.
1. Movino Adventure
2. Puky LR M
3. Movino Spark
4. 2Way Next
5. Kindercraft Uniq
6. Milly Mally Duplo
7. Milly Mally Marshall
8. Kinderkraft Rapid
9. Rowerek biegowy Cruzee
10. Little Dutch
Rowerki biegowe dla dwulatka – mój ranking 10 faworytów
Poniżej znajdziecie porównanie wszystkich rowerków, w którym możecie porównać najważniejsze parametry takie jak wysokość siedziska, regulację siodełka, wagę i rodzaj kół. Wiele rowerków jest dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych. Mam nadzieję, że pomoże Wam ten mój mały ranking wybrać odpowiedni rowerek dla Waszego dziecka.
1. Rower biegowy PUKY LR M
Rowerek możesz kupić tutaj.
Minimalna wysokość siedziska: 30 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 3,5 kg
Koła: piankowe
Kolory: zielony, liliowy, czerwony, żółty
2. Rowerek biegowy Kindercraft Uniq
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: od 30 do 40 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 2,7 kg
Koła: piankowe
Kolory: miodowy, czarny, różowy, niebieski
3. Rowerek biegowy Movino Adventure
Rowerek możesz kupić tutaj.
Minimalna wysokość siedziska: b/d
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 4 kg
Koła: pompowane
Kolory: biało-niebieski, czarny, biało-różowy
4. Rowerek biegowy Milly Mally Marshall
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: od 38 do 47 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 3,15 kg
Koła: piankowe
Kolory: niebieski, biały, różowy, miętowy
5. Rowerek biegowy Milly Mally Duplo
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: 35 cm z możliwością regulacji do 40 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 4,2 kg
Koła: pompowane
Kolory: żyrafa, piraci, krowa, panda, straż, małpka
6. Rowerek biegowy Kindercraft RAPID
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: od 33 do 42 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 3,75 kg
Koła: Pompowane
Kolory: zielony, niebieski, różowy
7. Rowerek biegowy Cruzee
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: od 30 do 41-50 cm
Regulowane siodełko: Tak
Regulowana kierownica: Tak
Waga: 2 kg
Koła: piankowe
Kolory: czarny, fioletowy, zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony, złoty, srebrny, różowy
8. Rowerek biegowy Movino Spark
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: od 31 cm od podłoża do aż 46,5 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 5 kg
Koła: piankowe
Kolory: niebieski
9. Rowerek biegowy 2WAY NEXT
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: od 31 cm do 40 cm
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 3 kg
Koła: Piankowe
Kolory: szaro-zielony, różowy, zielony, mięta, szary
10. Rowerek biegowy Little Dutch
Rowerek możesz kupić tutaj.
Wysokość siedziska: 31, 33 i 35cm.
Regulowane siodełko: Tak
Waga: 4,5 kg
Koła: Piankowe
Kolory: mięta, róż
I jaki rowerek wybrać?
Po tym zestawieniu mam wrażenie, że mam jeszcze większy mętlik w głowie. Podobają mi się chyba wszystkie wybór będzie na prawdę trudny. A Ty jakie rowerek biegowy wybrałaś dla dwulatka?
Podobają Ci się moje wpisy? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤
Miłego dnia!
Klaudia
Dodaj komentarz