Świąteczne książki dla dzieci – 14 książek o Świętach

Najpiękniejsze książki świąteczne dla dzieci. Książki o Świętach, elfach, Mikołaju i adwencie. Znajdziecie tu wiele książek z 24 rozdziałami dla malucha i starszaka.

Świąteczne książki dla dzieci – 14 książek o Świętach

Czas na najpiękniejsze świąteczne książki dla dzieci. Dziś przychodzę do Was z wyjątkowo świątecznym zestawieniem. Mam dla Was 14 najpiękniejszych książek o Świętach dla dzieci. Znajdziecie tu książki, które wprowadzą dzieci w magicznych świąteczny czas. Pokażą tradycje, śmieszne historie, ale także znajdziecie w nich wiele pomysłów na świąteczne dekoracje, wypieki, czy kalendarze adwentowe.

Mam dwa Was kilka świątecznych książek, które składają się z 24 rozdziałów. Są idealne do czytania w czasie adwentu, bo można czytać je codziennie rozdział po rozdziale. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś fajnego dla siebie!

Świąteczne książki dla dzieci - 14 książek o Świętach
Świąteczne książki dla dzieci – 14 książek o Świętach

Jak Winston uratował Święta?

Świąteczna opowieść o małej myszce, która przez przypadek znalazła list napisany do Świętego Mikołaja przez małego chłopca. Winston postanawia odnaleźć samego Świętego, by chłopczyk otrzymał od niego swój wymarzony prezent. Tak zaczyna się jego niezwykła przygoda i podróż, w której spotka na swojej drodze wiele innych bohaterów i nie raz, aby dotrzeć do celu będzie walczyć ze swoimi słabościami. Książka składa się z 24 rozdziałów, które możecie czytać w koleje grudniowe wieczory. Oprócz niezwykłej przygody Winstona znajdziecie tu pomysły na różne adwentowe zadania – jak przygotować świąteczne kartki, napisać list do Mikołaja, czy upiec świąteczne pierniczki.

Alex T. Smith
Wydawnictwo Zielona Sowa
176 stron
Spodoba się dzieciom od 4+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Elfy na ratunek

Ciepła świąteczna rymowana opowieść o elfach, które przygotowały prezenty dla wszystkich dzieci i zadbały o wszystko, aby Mikołaj mógł je dostarczyć. Nie przewidziały jednak tego, że renifery się rozchorują. Na szybko próbują wymyślić jakiś sposób, aby ktoś lub coś pomógł Mikołajowi dostarczyć prezenty. Próbują zagonić do roboty aniołki, kombinują z samochodem, a nawet budują wielki balon. Czy elfom uda się uratować Święta, a Mikołaj wręczy dzieciom prezenty? Bardzo fajna zabawna, świąteczna historia z przepięknymi ilustracjami.

Barbara Supeł
Wydawnictwo Zielona Sowa
32 strony
Spodoba się dzieciom od 3+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Gwiazdka nie przeszkadzać

Siostra i brat pomagają rodzicom w świątecznych przygotowaniach. Nie wszystko wychodzi im jednak perfekcyjnie. Podjadają cukierki z choinki, zostawiają po sobie okruszki, a zamiast świątecznych skarpet na prezenty wieszają na kominku brudne skarpetki. Z ukrycia obserwuje ich mała myszka, która nie wierzy własnym oczom w to co widzi. Wie, że Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci, więc szybciutko stara się naprawić wszystkie niesforne pomysły dzieci. Czy jej się uda? Czy Mikołaj przyniesie prezenty? Świąteczna rymowanka z dużą dawką humoru. Świetnie się ją czyta i ogląda! Mojemu 2,5 latkowi bardzo się podoba.

Barbara Supeł
Wydawnictwo Zielona Sowa
32 strony
Spodoba się dzieciom od 3+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Jadzia Pętelka piecze pierniki

Jeśli jesteście fanami Jadzi tak jak ja to na pewno polubicie te świąteczne wydanie. Jeśli jej nie znacie to bardzo polecam Wam tą uroczą serię o małej Jadzi i jej rodzinie. Znajdziecie w nich nie tylko świetne rodzinne historie, ale również przepiękne ilustracje. W tej części Jadzia razem z tatą piecze świąteczne pierniczki. Szybko okazuje się, że z tych świątecznych przygotowań może zrobić się ogromny bałagan. Mimo wszystko udaje jej się upiec piękne świąteczne pierniczki, a nawet uporać z bałaganem. Jak w każdej części Jadzi i tu czytając ją mam wrażenie jakby była to historia o nas. Rozsypana mąka, klejące się ciasto i nadgryzione pierniczki. Piękna ciepła, rodzinna, świąteczna historia!

Barbara Supeł
Wydawnictwo Zielona Sowa
24 strony
Idealna dla dzieci od 1 do 4 lat

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Jano i Wito – Zapach świąt

O Jano i Wito pisałam Wam już kilka razy na blogu, ale tej świątecznej wersji nie mogło zabraknąć w moim świątecznym zestawieniu. W tej części braci odwiedza ich koleżanka Ala. Razem postanawiają poszukać w domu choinki. Zamiast niej znajdują dużo rzeczy, które przypominają choinkę – stos prania, książki na półce, czy rośliny. Chłopcy szukają jej w całym domu. W końcu jest! Piękna i pachnąca. W książce znajdziecie zapachowe elementy, więc razem z nią będziecie mogli na prawdę poczuć zapach świąt.

Wiola Wołoszyn
Wydawnictwo Mamania
14 stron
Idealna dla maluchów!

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Mopsik, który chciał zostać reniferem

Trzecia część przygód wyjątkowego mopsika. Tym razem w świątecznym wydaniu. Zbliżają się Święta. W domu, którym mieszka mopsik zupełnie tego nie czuć. Rodzina straciła cały świąteczny nastrój. Mopsik wpada na pomysł żeby zostać reniferem, bo może dzięki temu pomoże rodzinie poczuć świąteczną magię. O pomoc chce poprosić samego Świętego Mikołaja. Ucieka z domu, by wyruszyć na biegun północny. Nie jest to jednak takie proste jak myślał. Gubi się w śnieżycy. Jeśli jesteście ciekawi czy mopsikowi uda się obudzić w swojej rodzinie świąteczny nastrój to koniecznie sięgnijcie po Mopsika. To wyjątkowa ciepła i rodzinna historia o miłości i przyjaźni.

Bella Swift
Wydawnictwo Wilga
144 stron
Spodoba się dzieciom od 5+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

Bohaterką tej świątecznej opowieści jest Gąska Zuzia. W wigilijny wieczór stanęła ze swoimi przyjaciółmi obok świątecznej choinki. Była piękna, ale czegoś jej brakowało. Zuzia wpada na pomysł, że na jej szczycie powinna się znaleźć gwiazdka z nieba, wtedy choinka byłaby idealna. Wyrusza więc w podróż, aby ją zdobyć. Nie jest to takie proste jak myślała, ale ta niezwykła podróż uczy ją wytrwałości i pokazuje jak ważni są przyjaciele. To ciepła i lekka świąteczna historia, w której znajdziecie piękne zimowe ilustracje. Wydana jest w dwóch językach – możecie ją czytać po polsku lub po angielsku.

Petr Horáček
Wydawnictwo Babaryba
36 stron
Spodoba się dzieciom od 1+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Rysowanie krok po kroku – Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki

Rysowanie krok po kroku tym razem w wersji świątecznej. To książka, która zachęca dzieci do rysowania. Krok po kroku pokaże najmłodszym jak rysować rysunki związane z zimą i świętami. Razem z nią narysujesz pierogi, Świętego Mikołaja, pingwina, elfa czy dziadka do orzechów. W środku znajdziesz również kreatywny kalendarz adwentowy do kolorowania. Świetna książka! Mój starszy syn nigdy nie był wielkim fanem rysowania, ale z jej pomocą stworzył piękne świąteczne rysunki. Jeśli nie macie pomysłu na świąteczny lub mikołajkowy prezent to ta książka jest idealna.

Wydawnictwo Wilga
80 stron
Spodoba się dzieciom od 4+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Niezbędnik świąteczny

Niezbędnik świąteczny to niepowtarzalny kalendarz adwentowy z opowiadaniami, ciekawostkami o Świętach i instrukcjami jak krok po kroku zrobić świąteczne dekoracje. Znajdziecie w nim świąteczne opowiadania na każdy dzień adwentu, ale nie tylko, bo w tej książce mnóstwo jest informacji o samych Świętach. Znajdziecie też dużo świątecznych pomysłów na świąteczne dekoracje np. świąteczną choinkę z pierników, aniołka z papieru, czy świąteczną kartkę. Same opowiadania to historie elfów i innych pomocników Świętego Mikołaja, którzy dwoją się i troją, żeby przed Świętami wszystko było gotowe. Nie zabrakło śmiesznych historii i wzruszających momentów. Bardzo fajna świąteczna książka!

Anna Paszkiewicz
Wydawnictwo Wilga
176 stron
Spodoba się dzieciom od 4+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Pan Niezdarek nie umie doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Wyrusza na poszukiwania Świętego Mikołaja. Jak na Pana Niezdarka przystało droga nie jest łatwa i prosta, ale udaje mu się dotrzeć do siedziby samego Świętego! Niestety jego pojawienie się powoduje niezły zamęt. Niezdarek urywa niechcący kartkę z kalendarza i Mikołaj myśli, że już są Święta. Wyrusza przedwcześnie wręczyć dzieciom prezenty. Czy Panu Niezdarkowi uda się uratować Święta i naprawić całe zamieszanie, które wywołał w warsztacie Świętego Mikołaja? Wyjątkowo śmieszna świąteczna historia pełna zabawnych momentów.

Richard Scarry
Wydawnictwo Babaryba
45 stron
Spodoba się dzieciom od 3+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Elf do zadań specjalnych

Elf do zadań specjalnych to 24 świąteczne opowiadania, które możecie czytać przez kolejne grudniowe dni. Znajdziecie w niej świąteczne, magiczne opowiadania, które w niezwykły sposób pokazują jakie rzeczy w życiu są naprawdę ważne. W książce poznacie wioskę Świętego Mikołaja i elfy, które jak co roku przygotowują dla dzieci prezenty. Głównym bohaterem jest Elf Wiercipiętek, który nie przypadkowo jest tak nazwany. Ten maluch nie potrafi usiedzieć w miejscu i często bierze się za zrobienie czegoś zanim pomyśli czy jest to dobre. W samej fabryce zachodzi dużo zmian, elfy boja się, że Święta będą w tym roku jedną wielką katastrofą, ale przekonują się, że jest coś ważniejszego od prezentów. To czas i wspólne chwile, które zostają w pamięci na zawsze i są najcenniejsze. Piękna, świąteczna historia. Przepięknie wydana.

Katarzyna Wierzbicka
Wydawnictwo Zielona Sowa
192 strony
Spodoba się dzieciom od 4+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Świąteczne listy od Feliksa

Feliks to ukochany króliczek Zosi. Gdy szkolny kolega mówi dziewczynce, że Święty Mikołaj nie istnieje króliczek postanawia napisać list do Świętego Mikołaja. Szybko otrzymuje zwrotny list, w którym Mikołaj opowiada mu o swojej pracy i zaprasza do siebie. Pluszak nie zastanawia się długo i wyrusza w niezwykłą podróż z Mikołajem. W listach opowiada wszystko swojej ukochanej Zosi – opisując jej swoją podróż po Świecie i różne świąteczne zwyczaje, które odkrył. Wylatkowa książka świąteczna, w której znajdziecie prawdziwe koperty i listy, które wciągają dzieci do czytania i odkrywania kolejnych przygód uroczego Feliksa.

Annette Langen
Wydawnictwo Mamika
40 stron
Spodoba się dzieciom od 4+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Przyjaciel na zawsze

Może nie do końca jest to książka świąteczna, ale to tak piękna i wzruszająca zimowa historia, że nie mogło jej tu zabraknąć. Pojawi się też na pewno w zestawieniu książek o zimie, ale już teraz poznajcie historię niezwykłej przyjaźni bałwanka i wiewiórki. Wiewiórka pewnego dnia odnajduje w lesie bałwanka. Jest mu bardzo zimno, więc ze swoimi przyjaciółmi otula go ciepłym szalikiem i kocykami. Leśne zwierzęta bardzo zaprzyjaźniają się z bałwankiem. Niestety wraz z nadejściem ciepłych dni cały śnieg w lesie topi się. Przychodzi taki dzień, w którym wiewiórka zamiast swojego przyjaciela znajduje tylko same koce. Bałwanek roztopił się, ale już na zawsze pozostał w sercach swoich leśnych przyjaciół.

AnnEllen DeLange
Wydawnictwo Zielona Sowa
32 strony
Spodoba się dzieciom od 3+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Na koniec świąteczna książka, którą czytam z moim Igorkiem codziennie odkąd się u nas tydzień temu pojawiła. Jej bohaterami są maszyny budowlane pracujące na placu budowy. Spieszą się i robią wszystko co w ich mocy, aby skończyć przez Świętami wyjątkową budowę. Na placu budowy zamieszkają wozy strażackie. To świąteczna wersja bestsellerowej opowieści na dobranoc, którą pokochały miliony dzieci na świecie. Ma formę rymowanej kołysanki, która wycisza maluchy. Jest to obowiązkowa świąteczna pozycja dla każdego małego fana czterech kółek, koparek, spychaczy i straży pożarnych.

Rinker Sherri Duskey
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
32 strony
Spodoba się dzieciom od 3+

Książkę najtaniej kupisz tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kreatywne drewniane autka dla dzieci
Świąteczne książki dla dzieci – 14 książek o Świętach