Zadania do kalendarza adwentowego – 40 pomysłów

40 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego. Zobacz pomysły na zadania do kalendarza adwentowego i stwórz kalendarz adwentowy z zadaniami dla swojego dziecka!

Zadania do kalendarza adwentowego

Zbliża się czas, kiedy zaczynamy planować kalendarze adwentowe dzieci. Jeśli chcecie w tym roku zrobić kalendarz adwentowy z zadaniami to jest to dobry czas, aby go rozplanować. Coraz częściej zamiast kolejnych drobiazgów czy słodyczy sięgamy po zadania. Zadania do kalendarza adwentowego to świetny pomysł na wspólne spędzanie przedświątecznego czasu. Zadania sprawiają, że ten czas jest jeszcze bardziej rodzinny, a przy okazji odkrywamy różne świąteczne zwyczaje, ciekawostki i spędzamy razem czas.

Kalendarz adwentowy z zadaniami co roku pojawia się w wielu domach. Taki kalendarz dostarcza wiele radości i wzruszeń. Zadania do kalendarza angażują nie tylko dzieci, ale i całą rodzinę. Choć często znajdujemy w nim proste i łatwe zadania to w okresie przedświątecznym nabierają one wyjątkowego i magicznego charakteru. Takie zadania do kalendarza często tworzą niezwykłe wspomnienia, które zostają w pamięci na wiele lat. Nic więc dziwnego, że gdy taki kalendarz z zadaniami pojawi się w domu po raz pierwszy to w kolejnych latach dzieci same o niego dopytują. U nas taki kalendarz adwentowy z zadaniami pojawi się już po raz 7 – stało się to naszą małą rodzinna tradycją. Kalendarz adwentowy z zadaniami co roku przypomina nam jak można fajnie można spędzić czas przedświątecznych przygotowań. I wcale nie musi być to czas sprzątania na błysk całego domu i nerwowych przygotowań.

40 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego

Wiele z Was kalendarz adwentowy kojarzy z kalendarzem, w którym znajdujecie czekoladki na cały dzień. Z roku na rok coraz bardziej popularne stały się również kalendarze bez słodyczy, w którym każdego dnia dziecko znajduje różne upominki. Można w nim znaleźć klocki Lego, resoraki, a nawet książki. Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się jednak kalendarze adwentowe, które przygotowujemy samodzielnie. Spora część takich kalendarzy zawiera zadania na każdy dzień Adwentu. Taki kalendarz nie zawiera żadnych upominków tylko zadania, które wykonujemy całą rodziną.

Każdego dnia dziecko w swoim kalendarzu adwentowym znajduje nowe zadanie. Nie ma jednej reguły jakie zadania będą najlepsze do kalendarz adwentowego. Każde dziecko jest inne i inne aktywności sprawiają mu przyjemność. Są dzieci, które uwielbiają prace plastyczne i kreatywne zadania, innym więcej radości sprawią świąteczne wycieczki i aktywności na świeżym powietrzu, jeszcze inne dziecko zadowoli śpiewanie kolęd czy oglądanie świątecznych filmów. Warto dostosować zadania do dziecka – tego co lubi, ile ma lat. Zadania nie powinny też być zbyt długie i skomplikowane. Pamiętajcie, że trzeba je wykonywać przez 24 dni!

40 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego
40 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego

Jak zrobić kalendarz adwentowy z zadaniami?

Kalendarz adwentowy z zadaniami musi być przemyślany. Warto dobrze rozplanować zadania. Jeśli planujesz odwiedzić świąteczny jarmark zaplanuj te zadanie na taki dzień, w którym odbywa się jakiś jarmark w okolicy i pamiętaj, żeby na ten dzień zarezerwować sobie czas na taką wycieczkę. Jeśli zadanie polega na wykonaniu jakiejś pracy plastycznej czy kartki dla bliskich osób zadbaj o to, aby dziecko miało pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy do stworzenia takiej ozdoby. Dobrym pomysłem jest przygotowanie pudełka z wszystkimi niezbędnymi rzeczami do wykonania kalendarzowych zadań. Warto również spisać sobie na kartce wszystkie zadania i rozplanować co będzie nam potrzebne danego dnia.

W co włożyć zadania do kalendarza adwentowego?

Zadania do kalendarza adwentowego zajmują niewiele miejsca, więc możesz stworzyć z nimi kalendarz na różne sposoby. Zadania można włożyć do woreczków śniadaniowych, torebek (zobacz mój kalendarz z woreczków śniadaniowych), zrobionych z papierów ozdobnych (zobacz mój kalendarz z papieru), kopert (pobierz świąteczne koperty do druku), rolek papieru czy pudełek po zapałkach.

Koperty do kalendarza adwentowego ze świątecznymi wzorami

Pobierz zadania do kalendarza adwentowego!

Szukasz gotowych zadań, które możesz wydrukować i włożyć do kalendarza adwentowego? Mam dla Ciebie 45 zadań do wydrukowania i szablony, na których możesz wpisać swoje własne zadania. Stworzone na pięknych świątecznych kartkach.

Pobierz 45 zadań do kalendarza adwentowego

50 zadań do kalendarza w formie kuponów!

Jeśli szukasz zadań w mniejszym formacie mam dla Ciebie 50 świątecznych kuponów z zadaniami do kalendarza adwentowego! Wystarczy je wydrukować i można wykorzystać w kalendarzu!

Pobierz 50 zadań do kalendarza adwentowego

Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego!

Jeśli chcesz sam stworzyć swoje zadania to poniżej przygotowałam dla Ciebie 40 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego. Na blogu znajdziesz również wpis z zadaniami do wydrukowania. Mam nadzieję, że znajdziesz tu pomysły na zadania do Twojego kalendarza!

 1. Upiecz świąteczne pierniczki
 2. Zaśpiewaj kolędę
 3. Zobacz świąteczny film
 4. Odwiedź świąteczny jarmark
 5. Posprzątaj swój pokój na Święta
 6. Pokoloruj świąteczny obrazek
 7. Udekoruj świąteczne pierniczki
 8. Zrób śnieżną kulę
 9. Zobacz świąteczny film
 10. Wybierz się na poszukiwania jemioły
 11. Obejrzyj film o Świętym Mikołaju
 12. Przeczytaj świąteczną książkę
 13. Zrób bałwanka z rolki papieru
 14. Zrób łańcuch z papieru
 15. Poszukaj najładniej udekorowanego domu
 16. Zrób ozdoby z masy solnej
 17. Odwiedź szopkę bożonarodzeniową
 18. Zrób coś miłego dla bliskiej osoby
 19. Zrób świąteczne kartki dla babci i dziadka
 20. Wyjdź na spacer i szukaj oznak zimy
 21. Ozdób okno świątecznymi dekoracjami
 22. Naucz się mówić “Wesołych Świąt” w różnych językach
 23. Sprawdź jakie świąteczne tradycje są w innych krajach
 24. Zrób świąteczne rodzinne zdjęcie
 25. Postrój choinkę
 26. Posłuchaj świątecznych piosenek
 27. Zrób choinkę z klocków
 28. Zrób dla kogoś coś miłego
 29. Zrób renifera z papieru
 30. Poznaj świąteczne tradycje
 31. Wysusz plastry pomarańczy i cytryny
 32. Zrób śnieżynkę z papieru
 33. Stwórz wieniec świąteczny
 34. Przygotuj zimową herbatkę
 35. Zrób bałwana z plasteliny
 36. Zrób domek z piernika
 37. Napisz list do Świętego Mikołaja
 38. Przygotuj mleko dla Mikołaja i marchewkę dla reniferów
 39. Wyczyść buty na świąteczne prezenty
 40. Ułóż świąteczne puzzle
Zadania do kalendarza adwentowego
Zadania do kalendarza adwentowego

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Na blogu znajdziesz różne pomocne materiały, które pomogą Wam stworzyć kalendarz adwentowy:

Zobacz moje kalendarze adwentowe jakie stworzyłam dla moich chłopców w poprzednich latach. Jeśli macie jakieś fajne pomysły na zadania do kalendarzy to napiszcie w komentarzach Wasze propozycje!

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Bing i Paddington – książki z otwieranymi okienkami
Zadania do kalendarza adwentowego – 40 pomysłów