Sklep z basenami: jak dobrze dobrać chemię basenową? Podpowiadamy!

Baseny do ogrodu zapewniają wspaniałą zabawę i ochłodę, ale utrzymywanie wody w czystości wymaga używania dobrze dobranej chemii basenowej. Jakie preparaty, tabletki i akcesoria do dozowania wybrać? Sprawdź z nami!

Czy w sklepie z basenami kupimy tylko basen?

Własny basen ogrodowy – brzmi jak spełnienie marzeń w upalne wakacje. Jednak zakup basenu i napełnienie go wodą to za mało, by cieszyć się zabawą i ochłodą. O wodę w basenie trzeba systematycznie dbać, inaczej szybko stanie się niezdatna do kąpieli. Stojąca w basenie woda ulega rozmaitym procesom biologicznym, które prowadzą do mętnienia, zielenienia czy brzydkiego zapachu wody. Można sobie z nimi poradzić, używając chemii basenowej. Aby jednak nasze działania były skuteczne, należy dobrze dobrać chemię do konkretnego problemu. Sprawdź z nami, jaka chemia będzie najlepsza w danej sytuacji!

Zapewnisz najmłodszym wspaniałe lato we własnym basenie, jeśli zadbasz o czystą, bezpieczną wodę

Zapewnisz najmłodszym wspaniałe lato we własnym basenie, jeśli zadbasz o czystą, bezpieczną wodę.

Chlor, specjalne dozowniki, testery i preparaty pH ze sklepu z basenami

Podstawowym zabiegiem wspierającym utrzymywanie czystości jest dbanie o właściwe pH wody. Powinno ono wynosić 7–7,4 pH. Możesz zmierzyć wartość pH za pomocą specjalnych testerów. Jeśli po zanurzeniu odbarwiają się, wskazuje to na nadmierną kwasowość lub zasadowość wody. Odczyn możesz regulować za pomocą szybko rozpuszczających się w wodzie granulatów – oczywiście innych dla wody zakwaszonej i innych dla zasadowej.

Wodę w basenie trzeba też regularnie dezynfekować. Najpopularniejszym i najpowszechniej stosowanym środkiem odkażającym do basenu jest chlor. To łatwo dostępny preparat do kupienia najczęściej w formie tabletek. Ważne jednak, aby nie wrzucać tabletek z chlorem bezpośrednio do wody. Może to odbarwić ścianki basenu. Dla najefektywniejszego działania chlor dobrze jest umieścić w specjalnym dozowniku. Tabletka, która rozpuszcza się w dryfującym pływaku, od razu rozprowadza preparat równomiernie po całej powierzchni wody. Specjalne dozowniki możesz bez problemu nabyć w sklepach internetowych z basenami ogrodowymi za niewielką cenę.

Prosty w użyciu dozownik do tabletek z chlorem jest dostępny w sklepie internetowym dollo

Chlorowanie zwykłe i szokowe oraz wielofunkcyjna chemia ze sklepów z basenami

Chlorowanie najlepiej przeprowadzać po zakończonej kąpieli. Najkorzystniej zrobić to przez noc – nie ma ryzyka, że ktoś nieuważnie wskoczy do akurat dezynfekowanego basenu. Ponadto w nocy promieniowanie słoneczne nie obniży skuteczności chloru. Zwykłe chlorowanie należy przeprowadzać co kilka dni. Obecność rozpuszczonego chloru w wodzie basenowej powinna być stała. A co, jeśli woda mimo to zzielenieje? Być może stosowane dawki były zbyt niskie, ale i z tym możesz sobie poradzić. W przypadku zmętniałej i zanieczyszczonej wody stosuje się chlorowanie szokowe. Polega ono na użyciu kilkukrotnej dawki chloru naraz. Jest to normalna, dopuszczalna procedura – dokładne proporcje podpowie Ci instrukcja załączona do preparatu.

Aby zabezpieczyć baseny do ogrodu przed innymi typowymi zanieczyszczeniami biologicznymi, warto zaopatrzyć się w preparaty bakteriobójcze i glonobójcze. Jednak nabywanie chemii na każde możliwe zagrożenie nie jest konieczne. Na rynku dostępne są środki wielozadaniowe. Bez problemu znajdziesz np. tabletki z chlorem oraz środkiem glonobójczym. Dzięki temu podczas chlorowania od razu zabezpieczysz wodę przed wykwitami glonów lub namnażaniem bakterii. Regularnie stosowana chemia sprawi, że będziesz cieszyć się krystaliczną wodą w basenie przez cały sezon!

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
I SPY lato – wyszukiwanka dla dzieci do druku
Sklep z basenami: jak dobrze dobrać chemię basenową? Podpowiadamy!