TOP5 fajnych serii zabawek dla chłopców!

Zabawki dla dzieci uczą, bawią i rozwijają. Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez zabawek. Dzieci je uwielbiają i mają ich zazwyczaj w domu całkiem sporą kolekcję. Jakie zabawki warto wybrać dla chłopców? Pokażę Wam serie zabawek dla dzieci, które są u nas pewniakami do zabawy!

Kiedyś myślałam, że zabawki dla dzieci to tylko pomysł na zabawę i rozrywkę dla dzieci. Gdy zostałam mamą odkryłam, że zabawki tak naprawę nie tylko bawią, ale też uczą i rozwijają. A nauka przez zabawę to najlepsza forma nauki. Zabawki uczą logicznego myślenia, ćwiczą motorykę małą, uczą emocji, odgrywania ról, dlatego ważne jest żeby wybierać odpowiednie. Każda zabawka dla dziecka powinna być dostosowana do jego wieku i umiejętności, ale także zainteresowań.

Nasze ulubione serie zabawek dla chłopców

Dziś pokażę Wam fajne serie zabawek dla dzieci, które uwielbiają moi chłopcy. Jako mama dwóch chłopców podpowiem Wam, które serie zabawek są u nas pewniakami.

Hot Wheels

Moi chłopcy mają całe wielkie pudełko małych resoraków Hot Wheels, ale zawsze chętnie dokupuję im kolejne autka. Dlaczego? Bo tymi małymi niepozornymi autkami bawią się cały czas. Budują dla nich garaże z klocków, tory z książek i garaże z pudełek. Do resoraków można dokupić przeróżne tory, garaże i różne elementy, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze fajniejsza. Hot Wheels’y to moim zdaniem najtrwalsze autka na rynku. Wytrzymały już nie jedną kreatywną zabawę moich dzieci i nadal wyglądają jak nowe!

Pokemon

Bajkę Pokemon pamiętam doskonale ze swojego dzieciństwa. Z dużym sentymentem obserwuje jak bardzo popularna stała się wśród dzieci. Trudno jest znaleźć chłopca w wieku wczesnoszkolnym, który nie kolekcjonuje kart z Pokemonami. Dzieci grają w nie, wymieniają się nimi i zbierają je w klaserach. Pokemony to nie tylko gra karciana i bajka, ale również cała seria innych zabawek. Małego żółtego pokemona Pikachu znajdziecie w klockach, puzzlach 3d, czy grach planszowych.

Psi Patrol

Chase, Marshall i Rubble to pieski, które od lat dzieci uwielbiają. Wszystko zaczęło się od bajki dla dzieci, w której Rydel wraz z ekipą wyjątkowych piesków pomaga mieszkańcom miasteczka. Bardzo szybko bohaterowie bajki pojawili się również na sklepowych półkach. W serii Psi Patrol zabawki znajdziecie przeróżne zabawki. Począwszy od figurek piesków, ich pojazdów, po bazę, czy transporter. Tak naprawdę z tej serii możecie kupić wszystko: puzzle, gry planszowe, gry karciane czy tory wyścigowe.

Tomek i przyjaciele

Jeśli Wasze dzieci lubią pociągi to zdecydowanie zabawki z serii Tomek i przyjaciele będą doskonałym pomysłem na zabawę. W tej serii znajdziecie mnóstwo przeróżnych torów kolejowych i lokomotyw, z których możecie zbudować całą wyspę Sodor. Łącząc kolejne zestawy możecie stworzyć ogromne kolejki, w których dzieci odkryją miejsca, które doskonale znają z bajki: stację w Grodkowie, most, czy farmę. Małym fanom Tomka i innych lokomotyw polecam również książeczki. Bardzo lubimy je czytać z moimi chłopakami!

Super Things

Super Zings, a obecnie Super Things to małe niepozorne figurki, które idealnie nadają się do zbierania i kolekcjonowania. Zazwyczaj są ukryte w woreczkach i dziecko losowo zdobywa kolejne figurki, które można zbierać, kolekcjonować, ale również świetnie się nimi bawić. Super Things są idealne do odgrywania różnych ról i zabawy. W serii znajdziecie kolekcjonerskie rzadkie złote figurki czy figurki, które zmieniają kolor oczu. Serię uzupełniają pojazdy, budynki, z których można zbudować całe miasto. U nas największym hitem jest komisariat policji i pojazd, który zbiera Super Things z dywanu.

To ulubione serie zabawek moich chłopców. A jakie zabawki lubią najbardziej Wasze dzieci?

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Sklep z basenami: jak dobrze dobrać chemię basenową? Podpowiadamy!
TOP5 fajnych serii zabawek dla chłopców!