Szalona gra w rób to co ja, czyli Franek i Felek idą spać

Moje dzieci to dwie torpedy, które trudno zatrzymać. Nie mają ochoty na sen i nie chcą na niego tracić czasu, więc zasypianie to zawsze był u nas trudny moment i szukanie skutecznych pomysłów, aby ich do tego zachęcić. Pomogła rutyna, wieczorne rytuały i czytanie książek. To właśnie książki u nas są tym elementem, który zachęca do położenia się w łóżku. Książki nigdy nie usypiają moich dzieci, ale wyciszają. Znalezienie takiego sposobu na usypanie małych wulkanów energii nie zawsze jest proste. Pomysły jak to zrobić również bywają kreatywne!

Taki sposób na wieczorem okiełznanie dzieci znajdziecie w książce Szalona gra w rób to co ja, czyli Franek i Felek idą spać. Rodzicom trudno jest zagonić swoje dzieci do łóżka. Franek i Felek to dwa wesołe urwisy, które mają mnóstwo energii. Franek wymyśla różne śmieszne zabawy, Felek chętnie go naśladuje. Rodzice postanawiają to wykorzystać i wymyślają niezwykłą zabawę, która ma zachęcić dzieci do zasypiania. Zdecydowanie nie jest to spokojna i wyciszająca zabawa, ale w przypadku braci sprawdza się idealnie! Każdego dnia w ich domu rozpoczyna się szalona gra w rób to co ja. Ta gra zmienia wieczorne rytuały we wspaniałą zabawę. Rodzice i dzieci wzajemnie rzucają sobie wyzwania. Zadaniem innych jest ich naśladowanie. Dzieci muszą śpiewać, naśladować pingwiny, trzepotać rzęsami jak motyl, czy zaklaskać stopami. Cel jest jeden położyć dzieci do łóżek i to się udaje!

Bardzo fajny pomysł na książkę, który pokazuje, że usypianie dzieci i zachęcenie ich do położenia się spać nie musi być nudną czy pełną frustracji czynnością. Nawet zasypianie można zamienić w szaloną grę, która wciąga dzieci i w pozytywny sposób je do tego zachęca. W środku znajdziecie przepiękne ilustracje, które doskonale oddają wszystko to co dzieje się w książce.

☛ Książkę możesz kupić: na Ceneo, na Allegro, w księgarni Tania Książka

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Dwukropek. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak zrobić pajęczynę z papieru?
Szalona gra w rób to co ja, czyli Franek i Felek idą spać