Podświetl i odkryj – książki do czytania i zabawy z latarką

Podświetl i odkryj to seria książek dla dzieci z podświetlanymi elementami. To książki książki do czytania i zabawy z latarką, które zaskakują na każdej stronie!

Podświetl i odkryj – podświetlane książki dla dzieci

Pokazywałam Wam już różne książki dla dzieci. Bardzo lubię książki aktywnościowe, które uczą i bawią, ale też zaskakują. Książki, które zachęcają dzieci do czytania lubią nie tylko rodzice, ale przede wszystkim dzieci, bo te książki wciągają i łączą w sobie czytanie z dobrą zabawą.

Na blogu pojawiły się już książki z elementami sensorycznymi, ruchomymi stronami, filcowymi klapkami. Były książki, którymi podczas czytania się potrząsało, czy obracało. Dziś mam dla Was książki, które jestem pewna, że mocno Was zaskoczą, bo do ich czytania potrzebna Wam będzie latarka. Tak! Latarka.

Podświetl i odkryj to nowa seria z wydawnictwa Api Papi. To książki stworzone z myślą o dzieciach, które kochają książki i zabawę, a zwłaszcza zabawę z książką. Książki niebanalne i angażujące, które mają wciągnąć dziecko i rodzica do wspólnej zabawy. Pomysł świetny, bo dzięki niemu książki dla dzieci nie będą już tylko suchą lekturą, a będą kojarzyć się z dobrą zabawą i miło spędzonym czasem. Takie książki zainteresują nawet najbardziej wymagających małych czytelników.

Książki do czytania i zabawy z latarką

W praktyce naprawdę się to sprawdza. Już dawno żadna paczka z książkami nie wzbudziła w moich dzieciach tak dużego zainteresowania. Gdy chłopcy zobaczyli książki z latarką od razu zaczęli odkrywać jakie tajemnice kryją na kolejnych stronach. Aby odkryć ukryte obrazki wystarczy podświetlić kolorowe strony. Po obróceniu strony czeka na Was jeszcze więcej informacji o ukrytym obrazku. Na końcu każdej książki znajdują się również pojęcia i ciekawostki.

To pierwsza taka seria książek w Polsce. Ukazały się w niej 3 tytuły: Na farmie, Ludzkie ciało i Dinozaury. Razem z nimi dzieci odkryją prehistoryczne życie dinozaurów, poznają jak wygląda dzień na farmie oraz odkryją co kryje ludzkie ciało.

Do końca lipca z kodem: lecibocian na stronie wydawnictwa całą serię możecie kupić aż 30% taniej!

Ludzkie ciało – Podświetl i odkryj

Razem z tą książką Wasze dzieci zobaczą co kryje ludzkie ciało i jak funkcjonuje nasz organizm. Dowiedzą się co kryje się pod skórą, jak rozwija się dziecko w brzuchu mamy, po co nam serce, skąd borą się sny i gdzie trafia jedzenie, które jemy. Okryją, że organizm składa się z różnych zależnych od siebie układów, które razem ze sobą współpracują. Poznają zmysły i zobaczą jak funkcjonuje mózg. Fajna książka, która przybliża dzieciom ludzką anatomię w sposób ciekawy i zrozumiały.

Książkę Podświetl i odkryj – Ludzkie ciało możesz kupić tutaj.

Dinozaury – Podświetl i odkryj

Dinozaury fascynują nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Ta książka przeniesie Was do ich świata. Dzieci odkryją w niej jak wyglądało życie tych prehistorycznych stworzeń i ich zwyczaje. Okryją lasy, pustynie i morza, w których dinozaury żyły miliony lat temu. Zobaczą jak żyły, ale też poznają przyczynę tego dlaczego wyginęły. Poznają najmniejszego i najcięższego dinozaura, ale także odkryją jak wykluwały się malutkie dinozaury.

Książkę Podświetl i odkryj – Dinozaury możesz kupić tutaj.

Na farmie – Podświetl i odkryj

Trzecia książka zabierze Wasze dzieci na farmę, w której wiele się dzieje przez cały rok. Rolnicy opiekują się zwierzętami – konie, świnie, krowy czy kury, ale też hodują różne rośliny – pszenicę, ziemniaki, rzepak czy kukurydzę. W tej książce Wasze dzieci odkryją jak wygląda cały rok na wsi. Po zimie przychodzi wiosna, a wtedy w farmie pojawiają się nowi mieszkańcy. Rodzi się źrebak, trójka jagniąt czy kurczaczki. Dzieci odkryją jak doi się krowę, ale także wygląda uprawa zbóż i warzyw, a później ich zbiór i żniwa. Życie na famie zmienia się w zależności od pory roku, ale w każdej z nich jest dużo do roboty.

Książkę Podświetl i odkryj – Na farmie możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania i zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Modne i funkcjonalne wózki spacerowe
Podświetl i odkryj – książki do czytania i zabawy z latarką