Wojny z mikrobami – Akademia Mądrego Dziecka

Wasze dzieci zastanawiają się skąd biorą się choroby, czy jak wyglądają wirusy i bakterie? Nowa książka z Akademii Mądrego Dziecka to książka, która pokaże Waszym dzieciom jak ważne jest dbanie o własne zdrowie. Odkryjcie świat bakterii, wirusów i grzybów!

Wojny z mikrobami

Wojny z mikrobami to popularnonaukowa książka dla dzieci obok której trudno przejść obojętnie. Pokazuje jak ważne jest zdrowie i jak przez lata rodziła się współczesna medycyna. Wszystko zaczęło się od wynalezienia mikroskopu ponad 400 lat temu. To właśnie mikroskop pomógł odkryć, że istnieją również drobne organizmy niewidzialne gołym okiem. Na ziemi razem z nami mieszka ponad bilion gatunków mikrobów. Większość z nich jest ciągle nieodkrytą zagadką dla człowieka. Niektóre z nich są pożyteczne, inne nie.

Książka dla dzieci o wirusach, bakteriach i mikrobach

Na 64 stronach książki poznacie sporo z nich. Duża część została poświęcona mikrobom, które niezbyt dobrze zapisały się na kartach historii wywołując różne epidemie. Poznacie od czego zaczęła i jak się rozwijała epidemia dżumy, eboli czy malarii. Zobaczycie jak na przestrzeni lat zmieniło się nasze podejście do chorób i jak rozwinęła się medycyna, która stworzyła nowe lekarstwa i szczepionki, które pomagają naszemu układowi odpornościowemu z nimi walczyć.

W książce nie zabrakło jednak również takich mikrobów, które są bardzo pomocne dla człowieka i ułatwiają nam życie. Mimo, że książka przesycona jest medyczną wiedzą to została wydana w bardzo ciekawej formie dla dzieci. Znajdziecie tu komiksy, infografiki i ilustracje, które pomagają zrozumieć trudne tematy. Tekst został rozbity na krótkie informacje, dzięki czemu ta książka jest bardzo przystępna dla dzieci. Jeśli Wasze dzieci ciągle zadają Wam pytania o choroby, wirusy i bakterie to jest to książka, która odpowie na większość ich pytań!

Liczba stron: 64
Wiek: 7+
Wydawnictwo: Harper Kids

Książkę możesz kupić tutaj: Wojny z mikrobami

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jakie zwierze wybrać? Akademia Mądrego dziecka
Wojny z mikrobami – Akademia Mądrego Dziecka