Bibi i Bąbel na tropie Zmorka – nowa seria dla dzieci

Poznajcie Bibi i Bąbel na tropie Zmorka! To nowa seria książek o emocjach dla dzieci, która oswaja ze strachem! Zobacz jak Bibi i Bąbel radzą sobie z lękiem!

Bibi i Bąbel na tropie Zmorka -nowa seria dla dzieci

Strach ma wielkie oczy. Często boimy się czegoś czego nie znamy. Znacie to? Wasze dzieci pewnie nie raz były w takiej sytuacji, kiedy lęk i strach je paraliżował. My dorośli nie zawsze potrafi sobie poradzić ze swoimi lękami, a co dopiero dziecko, który ciągle jest na etapie oswajania się ze swoimi emocjami i uczuciami. Dziecko potrzebuje naszego wsparcia, bliskości, zrozumienia i czasami też wskazówek jak poradzić sobie ze swoimi słabościami.

Sposobów na oswojenie swoich strachów szukają również bliźniacy Bibi i Bąbel, których przygody możecie poznać w nowej serii od wydawnictwa Wilga. Właśnie ukazały się 2 książeczki, w których odkryjecie jak dzieci radzą sobie z nocnymi strachami i podczas wizyty u lekarza.

Bibi i Bąbel na tropie Zmorka – u lekarza

Kichanie i smarkanie oznacza dla rodziców tylko jedno – chore dzieci. Rodzice muszą iść do pracy, więc z pomocą przychodzą babcia i dziadek, których szybko zjawiają się z garem rosołu i zabierają dzieci do lekarza. Dzieci boją się tej wizyty. Tata szybko urządza, więc poszukiwanie Zmorka (małego stworka, który pojawia się zawsze wtedy, gdy bliźniacy się czegoś boją). Dzieci boją się tego co spotka ich u lekarza i jakie badania będą potrzebne. Obstawiają nawet trepanację czaszki. Szybko okazuje się, że z pozoru straszna Pani Doktor jest bardzo sympatyczna. Tak samo jak cała wizyta.

W książce pojawiają się świetne wzmianki, które pokazują, że dzieci nie chorują od przebywania na dworze i złej pogody, a wirusów nie leczy się antybiotykami.

Liczba stron: 50
Wiek: 5+
Wydawnictwo: Wilga

Książkę możesz kupić tutaj: Bibi i Bąbel na tropie Zmorka – u lekarza

Bibi i Bąbel na tropie Zmorka – u lekarza

Bibi i Bąbel pomagają rodzicom w przygotowaniach do nocy Świętojańskiej. Razem przygotowują ognisko, na którym rodzice opowiadają im staropolskie opowieści. W rodzinnej atmosferze brzmią one całkiem nieźle. Jednak, gdy bliźniacy trafiają do łóżka w ich głowie pojawiają się strachy i lęki, a także Zmorek, który pojawia się zawsze, wtedy, gdy się czegoś boją. Skrzypienie, dziwne dźwięki i zgaszone światło zdecydowanie nie pozwalają im zasnąć. Czy uda im się pokonać swoje lęki i oswoić się ze strachem?

Liczba stron: 50
Wiek: 5+
Wydawnictwo: Wilga

Książkę możesz kupić tutaj: Bibi i Bąbel na tropie Zmorka – u lekarza

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Wilga. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wojny z mikrobami – Akademia Mądrego Dziecka
Bibi i Bąbel na tropie Zmorka – nowa seria dla dzieci