Zielobór – nasza pierwsza gra książkowa

Zielobór to nasza pierwsza gra książkowa. Byłam ciekawa czy taki format spodoba się mojemu starszemu synowi. To gra książkowa, w której czytelnik sam decyduje jak potoczą się losy bohaterów. Swoimi wyborami i decyzjami wpływa na fabułę.

Bohaterem książki jest Jagoda i to właśnie je jej postać wcielamy się czytając książkę. Jagoda jest jeżem, który mieszka razem z rodzicami w Zieloborze. Uwielbia miejsce, w którym mieszka. Niestety każdego dnia obserwuje jak zmiana klimatu, śmieci i smog sprawiają jak niszczeje.

Czytając książkę dzieci podejmują różne decyzje i decydują o losach Zieloboru. Nie zawsze są one korzystne dla miasteczka, ale uważam, że to duży plus, bo sama książka niesie walory edukacyjne. Pokazuje jak nasze decyzje, postawy i codzienne przyzwyczajenia pomagają lub szkodzą naszej planecie. Liczą się zarówno wielkie zmiany jak i małe drobiazgi. Natura docenia segregację śmieci czy ograniczenie kupowania kolejnych nie zawsze potrzebnych rzeczy.

Bardzo spodobała mi się ta forma, a mój syn pochłoną ją w kilka godzin. Jej fabuła jest wciągająca i angażująca. Wzbogacają ją zagadki i łamigłówki, które dzieci uwielbiają. To fajna książka, którą można zabrać ze sobą na wakacje, bo czytając ją wielokrotnie możemy odkrywać ją na nowo i odkrywać nowe ścieżki.

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Muduko. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Bing – moja czytanka
Zielobór – nasza pierwsza gra książkowa