Książki dla dzieci 0-2 lata – nowości dla najmłodszych

Kartonowe książki dla dzieci 0-2 lata. Odkryj kartonowe nowości dla najmłodszych dzieci w wieku 0-2 lata. Jakie książki wybrać dla dziecka 0-2 lata?

Książkowe nowości dla dzieci 0-2 lata

Bardzo żałuje, że gdy mój starszy syn był maluchem w księgarniach nie było takiego wyboru książek dla maluchów. Trudno wtedy było dostać książki ciekawe dla dzieci i zaskakujące ruchomymi elementami, czy filcowymi klapkami.

Często pytacie mnie jakie książki wybrać dla takiego malucha w wieku 0-2 lata. Zawsze odpowiadam, że warto próbować różnych tytułów i szukać takich, które zaciekawią dziecko. Jeśli maluch lubi zwierzęta wybierz książki ze zwierzętami, jeśli pojazdy wybierz takie z autami czy traktorami. Dla mnie najlepsze książki dla dzieci 0-2-lata to książki z Akademii Mądrego Dziecka. W tej serii znajdziecie coś fajnego dla każdego malucha. Te książki są bezpieczne dla dzieci – mają zaokrąglone rogi. Są pięknie wydane i zachwycają ilustracjami. A każda książka dla dzieci ma również w sobie ciekawostki i walory edukacyjne.

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Książki dla dzieci 0-2 lata - nowości dla najmłodszych
Książki dla dzieci 0-2 lata – nowości dla najmłodszych

Książki dla dzieci 0-2 lata:

  • Gdzie schował się kurczaczek?
  • Gdzie schował się kotek?
  • Poznaję dotykiem W lesie
  • Poznaję dotykiem Na farmie
  • Bing – Gotowi do zabawy

Zabawa w chowanego

W serii zabawa w chowanego ukazały się 4 tytuły. My wybraliśmy: Gdzie się schował kotek? i Gdzie się schował kurczaczek? Zabawa w chowanego to świetna seria dla najmłodszych dzieci. W każdej książeczce znajdziecie filcowe klapki w różnych kształtach i kolorach. Na każdej stronie dziecko poszukuje różnych elementów, które schowały się pod klapką. To trochę taka zabawa w akuku w formie książki. Pod ostatnią klapką dzieci odkryją lusterko (bezpieczne dla dzieci), w którym mogą się przeglądać. Książki mają duże i wyraźne ilustracje. Nie ma tu nadmiaru elementów, a filcowe klapki są niezniszczalne dla dzieci.

Książkę Gdzie schował się kurczaczek? możesz kupić tutaj, a książkę Gdzie schował się kotek? możesz kupić tutaj.

Poznaję dotykiem

W serii poznaję dotykiem również znajdziecie filcowe elementy, ale nie pojawiają się one w formie klapek tylko sensorycznych elementów, które dziecko może wyczuć paluszkami i poznać je dotykiem. Książki składają się z kartonowych stron z wycięciami. Są one przyklejone na grubych filcowych kartach. Dzięki wycięciom dziecko może dotykać i odkrywać różne sensoryczne elementy na stronach. Na każdej stronie na malucha czeka również zadanie: wyszukanie na obrazku danych elementów. Każda książeczka ma również Obrazkowy spis treści, dzięki któremu dziecko łatwo może znaleźć stronę ze swoim ulubionym zwierzątkiem. W serii ukazały się dwa tytuły: Na farmie i W lesie.

Książkę Poznaję dotykiem W lesie możesz kupić tutaj, książkę Poznaję dotykiem Na farmie możesz kupić tutaj.

Bing – Gotowi do zabawy

Na koniec mam dla Was książkę z ulubionych bohaterem wielu maluchów. Bing bawi się w niej ze swoimi przyjaciółmi w chowanego. Zgadnij, gdzie ukrył się Pando. Zgadnij co Bing i Pando mają w swoich śniadaniówkach. W książce znajdziecie ruchome elementy, które stworzoną nawet kolorową tęczę!

Książkę Bing – Gotowi do zabawy możesz kupić tutaj.

Miłego czytania!

Klaudia

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Klocki Plus Plus – flagi, litery i świecące klocki
Książki dla dzieci 0-2 lata – nowości dla najmłodszych