Zima w świecie przyrody

Czekaliśmy na tą książkę cały rok, bo Zima w świecie przyrody to właśnie 4 ostatnia część przyrodniczych książek, które pokazują jak zmienia się przyroda w naszym kraju w czasie różnych pól roku. To obowiązkowa pozycja dla każdego małego wielbiciela zwierząt, roślin, czyli dla moich synów!

Zima w świecie przyrody przepełniona jest ciekawostkami przyrodniczymi, które dzieją się wokół nas w zimie. Każdy z tomów tej przyrodniczej serii zawiera dużo zdjęć, ale także QR kody, dzięki którym możemy posłuchać zwierząt i odgłosów natury, które pojawiają się w tej książce.

Zima w świecie przyrody

Dużo dzieci myśli, że zimą w przyrodzie nie dzieje się zbyt wiele. Po części to prawda, bo sporo zwierząt zapada w sen zimowy, ptaki odlatują do ciepłych krajów, rośliny czekają na ciepłe dni, by znów zachwycać nas kolorami. Zima w przyrodzie jest spokojniejsza, ale nadal zaobserwować różne rzeczy podczas zimowych spacerów. Śnieżną zimą możemy rozpoznawać tropy zwierząt i szukać śladów drapieżników. Dzieci odkryją, dlaczego zimą nie widać owadów. Zobaczą, że nie wszystkie ptaki odlatują na zimę, a te które zostają możemy dokarmiać i zbudować im karmik. Znajdziecie tu również wskazówki czym można dokarmiać zwierzęta, żeby im pomóc, a nie zrobić im krzywdy. Z tej książki dowiecie się jak zimują rośliny, jak zbudowana jest śnieżynka i jak wygląda nocne niebo nocą.

Młodzi przyrodnicy – 4 pory roku

Mimo, że książka przepełniona jest wiedzą i przyrodniczymi informacjami to napisana jest w prostym i zrozumiałym języku. Nawet mój czterolatek bardzo lubi tą serię. Cieszę się, że w końcu mamy całą kolekcję!

Książkę możesz kupić tutaj: Zima w świecie przyrody
A tutaj znajdziesz pozostałe książki z serii: Wiosna, Lato, Jesień

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Komplet zimowy dla dziewczynki – wybieramy ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki
Zima w świecie przyrody