6 książek dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej!

Co czytać dzieciom, które są ciekawe świata i ciągle zadają pytania? Dziś mam dla Was 6 książek popularnonaukowych dla dzieci, w których znajdziecie odpowiedzi na mnóstwo różnych pytań.

To książki, które pokazują dzieciom i wyjaśniają różne zjawiska. Dzięki nim poznacie lepiej świat kosmosu, zwierząt, ale także historię pociągów i mikrobów. Jest w czym wybierać!

Wnętrza zwierząt

Wasze dzieci lubią zwierzęta? W tej książce mogą je poznać od innej strony. Odkryjecie w niej co kryje się w ich ciałach. W środku znajdziecie 21 rozkładówek, w których zobaczycie jakie narządy się w nich znajdują. Na każdej z nich mnóstwo jest ciekawostek dotyczących budowy i funkcji szkieletu, mięśni, ale też narządów. Dowiecie się z niej, że serce żaby przestaje bić, gdy zapada w zimowe odrętwienie. Odkryjecie, że mózg strusia jest mniejszy od jego gałki ocznej. Odkryjecie tajemnice papugi, wielbłąda, pingwina czy nietoperza. Książka ma duży format i przepiękne ilustracje.

Książkę dla dzieci Wnętrza zwierząt możecie kupić tutaj.

Atlas Kosmosu

Brakowało mi w naszej biblioteczce dobrej książki o kosmosie i w końcu ją mamy! Książka zachwyca ilustracjami i mnóstwem kosmicznych ciekawostek. Z tej książki dowiecie się wszystkiego co warto wiedzieć o Wszechświecie. Poznacie lepiej każdą z planet układu słonecznego. Dowiecie się która planeta jest planetą karłowatą. Podróż przez gwiazdy pokaże Wam jak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, Kometa Halleya czy Mgławica Eskimos. Znajdziecie w niej mnóstwo faktów, zestawień i informacji o osiągnięciach nauki. Ta książka to taki must have dla fana kosmosu!

Książkę dla dzieci Atlas Kosmosu możesz kupić tutaj.

Basia i zagadki wszechświata – Mikroby

Basia i zagadki wszechświata to nowa seria książek o Basi, którą pewnie doskonale znacie. W tej serii znajdziecie nie tylko opowiadania jak w pozostałych częściach Basi, ale również informacje i ciekawostki ze świata przyrody pokazane w formie ciekawych zestawień i bardzo ładnie zilustrowane. A sama historia jest bardzo ważna dla dzieci. W opowiadaniu dowiadujemy się, że Basia nie lubi myć rąk i nie widzi sensu żeby to robić. Mama postanawia wyjaśnić córce jak ważne jest mycie rąk. Pokazuje jej, że w naszym życiu na każdym kroku towarzyszą nam mikroby – jedne nam szkodzą, inne pomagają.

Książkę dla dzieci Basia i zagadki wszechświata – Mikroby możesz kupić tutaj.

Świętuj z nami – Poznaj 20 świąt i festiwali z całego świata

Z tą książką wyruszycie w podróż dookoła świata i odwiedzicie 20 dzieci świętujące ważne wydarzenia w ich rodzinnych krajach. Uwielbiam tą serię, bo pokazuje jak różnorodne jest życie i święta w różnych krańcach świata. Zobaczycie jak wygląda Święto ognia – Las Fallas w Walencji. Odwiedzicie Święto kwitnącej wiśni w Japonii, Święto zmarłych w Meksyku, czy małpią ucztę w Tajlandii. Nie zabrakło również polskiej Wigilii.

Książkę dla dzieci Świętuj z nami – Poznaj 20 świąt i festiwali z całego świata możesz kupić tutaj.

Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu

Ale kiszka to kolejna propozycja o mikrobach. Dzieciom czasami trudno wytłumaczyć, że w ich ciele i na ich ciele żyją mikroorganizmy, bo ich nie widzą. Ta książka to takie ilustrowane kompendium wiedzy dla dzieci o drobnoustrojach. Dowiecie się z niej jakie mikroby towarzyszą nam w życiu. Mają miliony kształtów i różne rozmiary łączy je jedno – można je zobaczyć tylko pod mikroskopem. W tej książce odkryjecie, które drobnoustrojowym pomagają, a które szkodzą. Odbędziecie podróż po ludzkim ciele i zobaczycie jak ważna jest dieta i troska o własne zdrowie. Książka jest pięknie zilustrowana. Mikroby wyglądają tu całkiem przyjemnie.

Książkę dla dzieci Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu możesz kupić tutaj.

Pociągi – fascynujący świat kolei

To obowiązkowa pozycja dla każdego fana pociągów i kolei. Ta książka przeniesie Was w podróż do świata pociągów. Zobaczycie tu pierwsze parowozy, superszybkie ekspresy i koleje przyszłości. To taka encyklopedia kolejnictwa dla dzieci, w której znajdziecie piękne ilustracje i mnóstwo ciekawostek o pociągach takich jak Orient Express, Shinkansen czy Kolej Transsyberyjska. Jeśli macie w domu małego fana pociągów to zdecydowanie polecam Wam tą książkę!

Książkę Pociągi – fascynujący świat kolei możesz kupić tutaj.

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids, Kropka. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Bolek i Lolek – Rosnę z Bolkiem i Lolkiem
6 książek dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej!