Bolek i Lolek – Rosnę z Bolkiem i Lolkiem

Rosnę z Bolkiem i Lolkiem to nowa seria książek dla dzieci, którymi bohaterami są Bolek i Lolek – bohaterowie bajek z mojego dzieciństwa. Ostatnio z moim młodszym synem bardzo lubi sięgać po książki, które kojarzą mi się z dzieciństwem.

W serii Rosnę z Bolkiem i Lolkiem znajdziecie zupełnie nowe opowiadania, które stworzone zostały z myślą o młodszych czytelnikach. Chłopcy bawią się w nich w Narnię, Psi Patrol czy Krainę Lodu. Początkowo te nawiązania były dla mnie bardzo zaskakujące, ale fajnie, że bohaterowie bajek sprzed wielu lat zostali osadzeni w współczesnych czasach.

Każda bajka ma inną tematykę i pokazuje jak radzić sobie w różnych sytuacjach. W serii znajdziecie bajkę o wychodzeniu z tarapatów, bajkę o kreatywności czy bajkę o odwadze. Opowiadania są bardzo kreatywne i zdecydowanie pobudzają wyobraźnię. Dużo w nich magicznych momentów, które mogą powstać tylko w wyobraźni dziecka.

W serii Rosnę z Bolkiem i Lolkiem ukazały się 3 tytuły:

  • Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa
  • Bolek i Lolek i piracka przygoda
  • Bolek i Lolek szukają skarbu

Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa

Bolek i Lolek rozpoczynają podróż zaczarowanym pociągiem. Niestety pociąg nie chce ruszyć, bo zabrakło prądu. Chłopcy razem z Tosią znajdą jednak rozwiązanie, by ich zabawa się udała!

Bolek i Lolek szukają skarbu

Bolek i Lolek wyruszają do ogrodu na wielkie poszukiwanie skarbu. Kilka dni wcześniej dostali na nie zaproszenie od Tosi. Chłopcy udają się do ogrodu Pani Korduli, aby odkryć niezwykły skarb. Ich plany pokrzyżował jednak kruk z magicznymi mocami przez, którego chłopcy stali się mniejsi od kreta i trafili do jego zakręconych korytarzy! Czy uda im się wyjść cało z tej sytuacji? No pewnie! Chłopcy pokażą Waszym dzieciom jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak można wyjść opałów!

Bolek i Lolek i piracka przygoda

Bolek i Lolek odkrywają, że ktoś był w ich domku na drzewie. Obaj szybko obstawiają, że to rudowłosy pirat postrach szmaragdowych mórz. Wyruszają w niezwykłą podróż do krainy wyobraźni, aby stawić czoło temu piratowi. Wykażą się nie lada odwagą!

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Bomba i Ptyś – nowa seria komiksów dla dzieci
Bolek i Lolek – Rosnę z Bolkiem i Lolkiem