9 pomysłów na jednodniowe wycieczki z dziećmi

Wakacje powoli dobiegają końca, ale końcówka sierpnia i wrzesień to doskonały czas, na szybkie jednodniowe wycieczki z dziećmi. Dają nam one możliwość krótkiego odpoczynku i są świetną okazją do odkrycia nowych miejsc.

Przyznam się Wam szczerze, że jeszcze kilka lat temu nawet nie wiedziałam, że na Śląsku jest tyle fajnych miejsc, w których można spędzić czas razem z dziećmi. Często są to ogólnodostępne miejsca, do których wstęp jest darmowy.

W ciągu ostatnich lat udało nam się odkryć sporo takich podróżniczych perełek, które znajdują się blisko nas, a które dzieci uwielbiają. Dużo parków przeszło rewitalizację, pojawiły się nowe rezerwaty przyrody i miejsca stworzone z myślą o dzieciach – takie idealne na jednodniowe wycieczki z dziećmi. Dziś nie skupię się na konkretnych miejscach, ale podpowiem Wam jakie miejsce warto szukać na takie jednodniowe wypady. Przed Wami 9 pomysłów na jednodniowe wycieczki z dziećmi nie tylko na wakacje!

1. Zamki

Jeśli śledzicie nas na Instagramie wiecie doskonale, że wiosną wpadliśmy na pomysł zobaczenia wszystkich zamków na Szklaku Orlich Gniazd i to był strzał w 10! Chłopcy pokochali zamkowe klimaty. Były takie zamki, które wzbudziły nasze mniejsze i większe zainteresowanie. Jedne zapadły nam mocno w pamięci i wiemy, że do nich wrócimy. Inne były fajnym pomysłem na jednodniową wycieczkę. W okolicach zamków zawsze trafiliśmy jeszcze na jakieś dodatkowe atrakcje. Zamki można zwiedzać nie tylko w okolicach małopolski jest ich sporo na terenie całego naszego kraju. Koniecznie sprawdźcie jaki zamek macie w okolicy!

2. Parki Dinozaurów

Moje dzieci uwielbiają dinozaury chyba tak jak większość maluchów. Te wielkie prehistoryczne zwierzęta budzą zresztą zainteresowanie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Staramy się odwiedzać kolejne Parki Dinozaurów razem z chłopakami, bo wiemy, że to będzie fajnie spędzony dzień! Wyszukujemy w nich nasze ulubione gatunki i zawsze przy okazji dowiemy się czegoś nowego o dinozaurach!


3. Ogrody botaniczne

Gdy kilka lat temu odwiedziliśmy pierwszy Ogród Botaniczny nie byłam świadoma ile takich ogrodów znajduje się w naszej okolicy. Ogrody botaniczne to fajne miejsca na wycieczkę z dziećmi, w których dzieci mogą lepiej poznać przyrodę, rośliny i zwierzęta. Znajdziecie w nich różne pomoce dydaktyczne stworzone z myślą o dzieciach, ale również tabliczki z nazwami roślin, drzew czy zwierząt zamieszkujących dany ogród. Zazwyczaj znajdują się w nich również place zabaw, które czasami są bardzo okazałe. Wejście do ogrodów botanicznych jest darmowe lub kosztuje symbolicznie kilka złotych.

4. Palmiarnie

W palmiarni jesteśmy kilka razy w roku. To świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi niezależnie od pogody. Palmiarnia jest zadaszona, więc można ją odwiedzać cały rok. Za każdym razem, gdy do niej przyjeżdżamy odkrywamy w niej coś nowego, bo rośliny zmieniają się w zależności od pór roku. Bardzo lubimy Palmiarnię w Gliwicach. Oprócz wielkich tropikalnych roślin znajdziecie tak ogromne akwaria z różnymi gatunkami ryb.

5. ZOO

Ogrody zoologiczne to u nas zawsze pewniak na wycieczki. Moje dzieci uwielbiają zwierzęta i chętnie do nich wracają. Odwiedziliśmy wszystkie ogrody zoologiczne w naszej okolicy i mamy swoje ulubione. Marzeniem mojego młodszego syna jest pojechać do ZOO, w którym będzie mógł zobaczyć swoje ukochane pandy. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się pojechać do Berlina lub Wiednia.

6. Parki rozrywki

Mój młodszy syn z całej naszej rodziny jest największym fanem Parków Rozrywki. Nie ma chyba takiej karuzeli czy atrakcji, której by nie polubił. Gdyby nie ograniczenia wzrostu z pewnością korzystał by z każdej możliwej atrakcji. Park rozrywki to takie miejsce, w którym każdy znajdzie coś fajnego dla siebie. Są w nich atrakcje dla całej rodziny. Jest to fajny pomysł na wycieczkę z dziećmi nie tylko w słoneczny ciepły dzień. Niektóre parki rozrywki mają zadaszenie, więc możecie z nich korzystać niezależnie od pory roku czy pogody.

7. Parki linowe i place zabaw

Nie wiem jak u Was, ale moi chłopcy uwielbiają odkrywać nowe place zabaw i parki linowe. To fajne miejsce na jednodniową wycieczkę rowerową razem z dziećmi i pomysł na wspólne odkrycie czegoś nowego. Nowy plac zabaw jest jak nowa zabawka, dlatego sprawia dzieciom zawsze sporo radości. W wielu miastach i miejskich parkach powstają teraz naprawdę bardzo ciekawe place zabaw dla dzieci, do których warto wybrać się na wycieczkę z dziećmi.

8. Góry

Mieszkamy na Śląsku, więc góry mamy na wyciągnięcie ręki, dlatego często wybieramy je na jednodniowe wycieczki. Trafiły nam się dwaj pełni energii chłopcy, których do zdobywania górskich szczytów nie trzeba namawiać. Zdecydowanie wolą wędrówki po szlakach, na których nie brakuje korzeni i kamieni. Omijamy raczej szlaki z asfaltową drogą i gładką nawierzchnią, bo zwyczajnie ich nudzą.

9. Małe radości

Dzieciom czasami bardzo niewiele potrzeba do szczęścia. Wycieczka na dworzec kolejowy, przejazd wąskotorówką, a nawet pierwsza podróż tramwajem czy autobusem może być niezapomnianą wakacyjną przygodą i idealnym pomysłem na jednodniową wycieczkę z dziećmi.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Dom zabaw Montessori do zabawy i nauki alfabetu
9 pomysłów na jednodniowe wycieczki z dziećmi