Biurko z projektorem do nauki rysowania i pisania

Rysowanie to u nas zawsze fajny pomysł na zabawę. Rysowanie nie tylko uczy dzieci precyzji, ćwiczy motorykę małą, ale również uczy skupienia i precyzji. Dzieci rysują bardzo różnie. Jedne tak jak mój starszy syn zaczynają od bazgrołków na kartce, inne tak jak mój młodszy syn od samego początku starają się robić to dokładnie uważając przy tym by nie wyjechać za linię. Do nauki rysowania wystarczy kartka papieru, kredki czy mazaki i można rysować.

Biurko z projektorem do nauki rysowania i pisania

Nie każde dziecko lubi rysować. Nie każdemu przychodzi to lekko i łatwo. Są dzieci, które lubią przerysowywać obrazki i obrysowywać kształty. Trochę tak jak kiedyś my korzystaliśmy z kalki. Dziś mam dla Was właśnie coś podobnego. Biurko z projektorem, które uczy rysować i pisać. Projektor pokazuje dzieciom, że rysowanie i nauka pisania może być świetną zabawą. Zabawa z nim to rysowanie po śladzie, czyli bardzo fajny pomysł na ćwiczenia z grafomotoryki bez rysowania ślaczków.

Projektor do nauki rysowania

Projektor uczy dzieci rysować i pisać. W zestawie znajdziecie biurko z projektorem, suchościeralne tablice, zestaw mazaków oraz 5 kolorowych dysków do projektora. Na każdym z dysku znajdziecie różne ilustracje, które świetlane są przez projektor. Znajdziecie na nich kolorowe obrazki powiązane z każdą literą alfabetu, ale także dodatkowe czarno-białe obrazki, które dziecko może przerysować i pokolorować.

Rysuj z projektorem!

Projektor ma regulowaną wysokość i ostrość, dzięki czemu możemy go dostosować do wybranego rysunku. Szukanie ostrości jest dla dziecka dodatkową zabawą. Sama pamiętam jak uwielbiałam to robić na projektorze Ania, który w dzieciństwie wyświetlał mi bajki na ścianie. Projektorem można się bawić na różne sposoby. Doskonale sprawdzi się nie tylko do nauki rysowania, ale także do nauki pisania i alfabetu. W zestawie znajdziecie suchościeralne karty, dzięki którym dziecko łatwo może poprawić rysunek, albo zacząć go od nowa. W biurko znajdziecie schowek, w którym możecie skryć wszystkie akcesoria. Sam projektor wyświetla obrazki bardzo czytelnie. Lepiej je widać, gdy w pokoju jest nieco ciemniej, więc idealnie sprawdzi się na coraz to dłuższe jesienne i zimowe wieczory. Ja pokazuję Wam go na zdjęciach w jasny pogodny dzień i zobaczcie, że świetnie daje radę. Zobaczcie co potrafi ten projektor!

Biurko z projektorem kupisz tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Dante

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Naturalne kosmetyki dla dzieci – dlaczego warto je wybierać?
Biurko z projektorem do nauki rysowania i pisania