Muchomor z talerzyka papierowego

Muchomor z talerzyka papierowego to nasz pomysł na jesienną pracę plastyczną dla dzieci. Zobacz prosty sposób na muchomor a z talerzyka papierowego!

Muchomor z talerzyka papierowego

Za oknami złota polska jesień. Udało nam się w tym roku wyskoczyć całą rodziną na grzyby. Zebraliśmy spory koszyk podgrzybków, a dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały różne grzyby znalezione w lesie. Zdecydowanie największy zachwyt wzbudził muchomor, który mimo, że jest trujący zawsze zachwyca wyglądem.

Dziś mam dla Was pomysł na jesienną pracę plastyczną dla dzieci z muchomorem w roli głównej – to już drugi pomysł na zabawę z tym czerwonym grzybkiem – zobaczcie muchomora z papieru, który pokazywałam Wam niedawno.

Razem z moim młodszym synem zrobiliśmy muchomora z talerzyka papierowego. Pomysł na tą zabawę widziałam w różnych formach na Instagramie. Postanowiliśmy przygotować podobnego muchomorka, ale w nieco innej formie. Igor starannie pomalował muchomorka czerwoną farbą. Ja pomogłam mu powycinać dziurki i skleić wszystko w jedną całość. Z kolorowych pomponików zrobiliśmy robaczka! Bo właśnie ten kolorowy robaczek jest największą atrakcją tej zabawy. Do robaczka przykleiliśmy sznurek. Robaczek przechodząc przez dziurki zostawia za sobą sznurek. Zadaniem dziecka jest znalezienie drogi powrotnej i odplątanie sznurka.

Ta zabawa to nie tylko fajna jesienna praca plastyczna, ale także ćwiczenie motoryki małej i nauka logicznego myślenia. Zabawa robaczkiem w muchomorze z talerzyka papierowego jest bardzo wciągająca!

Co potrzebuje żeby zrobić muchomor z talerzyka papierowego:

  • talerzyk papierowy,
  • klej biurowy,
  • nożyczki,
  • czerwona farba i pędzelek,
  • klej na gorąco,
  • sznurek,
  • kolorowe pompony,
  • ruchome oczka.

Jak zrobić muchomor z talerzyka papierowego?

1. Z talerzyka papierowego wycięłam kapelusz i trzon. Na kapeluszu wycięłam duże dziurki i pomalowaliśmy go farbą plakatową. Gdy wyschnął skleiliśmy wszystkie elementy klejem.

2. Kolorowe pomponiki skleiliśmy klejem na gorąco i tak powstał robaczek. Na jego głowie przykleiliśmy dwa ruchome oczka.

3. Klejem na gorąco przykleiliśmy sznurek do robaczka i do muchomorka z talerzyka papierowego.

Miłej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planery 2023 do druku
Muchomor z talerzyka papierowego