Matematyczne klocki Nemi do nauki liczenia

Matematyczne klocki Nemi do nauki liczenia to pomoc dydaktyczna dla dzieci, która uczy dodawania, odejmowania i mnożenia. Matematyczne klocki Nemi pokażą dzieciom, ze matematyka może być świetną zabawą!

Odkryj matematyczne klocki Nemi

Najlepszą formą nauki matematyki jest zabawa. Liczyć można wszystko, a do zabawy można wykorzystać wiele zabawek, które macie w domu. Dziś mam dla Was matematyczne klocki Nemi, które pomogą odczarować naukę liczenia i pokażą, że może być ona fajną zabawą.

Dzieci dzielą się na te dla których nauka matematyki bywa przykrym obowiązkiem, albo przyjemnością. Nauka matematyki nie musi być nudna, nie musi polegać na wkuwaniu na pamięć wyników dodawania, odejmowania czy mnożenia. Liczby otaczają nas z każdej strony. Liczyć można wszystko kroki na spacerze, mijane po drodze samochody, drzewa, czy chmury na niebie. Matematyka może być tak na prawdę świetną zabawą. Jeśli dzieci właśnie tak ją traktują dużo łatwiej im jest nauczyć się kolejnych działań, bo rozwiązywanie matematycznych zagadek jest dla nich wciągającą przyjemnością. Wiem, że z tym bywa jednak różne i wiele zależy od dziecka!

Klocki Nemi, które uczą liczenia!

Do matematycznej zabawy z dziećmi można wykorzystać wiele rzeczy i dziecięcych zabawek, które macie w domu. Kolorowe klocki Duplo, małe resoraki, a także popularne pop-it, w którym dziecko może liczyć wbijane bombelki może być fajną pomocą matematyczną. Z myślą o dzieciach, które lubią matematyczne zabawy, ale także o takich dla których matematyka jest przykrym obowiązkiem powstały matematyczne klocki Nemi. Pomagają one zrozumieć matematykę, ale też starają się odczarować przykre skojarzenia z jej nauką.

Klocki Nemi pokazują, że matematyka i liczenie może być fajną zabawą. Co je wyróżnia?

  • są sensoryczne – można je dotknąć, włożyć do nich palce i liczyć dziurki
  • pomagają w nauce liczenia – ułatwiają rozwiązywanie działań,
  • są magnetyczne – przyczepisz je do każdej tablicy,
  • są naturalnym zbiorem zastępczym – dziecko może ich wykorzystać zamiast własnych paluszków,
  • bazują na systemie piątkowym – pokazują liczby od 1 do 5 oraz 10.

Klocki Nemi są pomocą dydaktyczną wykorzystywaną do nauki matematyki w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Stworzone zostały na śląsku przez nauczyciela matematyki z kilkunastoletnim doświadczeniem, który na korepetycjach pomaga w nauce liczenia nawet tym, którzy dawno stracili nadzieję, że mogą zrozumieć matematykę.

Dlaczego warto wybrać klocki Nemi?

Klocki Nemi to tak naprawdę magnesy, które dziecko może przyklejać na specjalnej tablicy. W pudełku znajdziecie kilka kolorów klocków. Każdy kolor odpowiada innej liczbie i ma inną liczbę dziurek. To właśnie dziurki są prosty i genialnym pomysłem, które podpowiada dzieciom jaka to liczba. Dziurki zachęcają dzieci do wkładania w nie paluszków i liczenia ile ich jest. I powiem Wam, że to na prawdę działa. Mam w domu dwójkę dzieci, które mają zupełne inne podejście do liczenia i matematyki. Starszy syn chłonie ją od małego, młodszy zupełnie ona nie interesuje, a gdy otworzyliśmy pudełko z klockami od razu zaczął liczyć dziurki i układać je na planszy, więc to faktycznie działa i zachęca dzieci do zabawy, a przy okazji nauki!

Jedne klocki różne możliwości zabawy!

Klocki matematyczne Nemi zachwycają prostotą, ale też wieloma możliwościami zabawy które dają. Są świetną pomocą dydaktyczna dla dzieci, która uczy matematyki, ale pokazują też, że może być ona przyjemna! Z ich pomocą możecie wymyślić przeróżne matematyczne zabawy. Możecie również zobaczyć na kanale YouTube – uczsiezdomu jak można je wykorzystać do zabawy.

Klocki Nemi możecie wykorzystać na różne sposoby. Pomogą dzieciom nauczyć się dodawania, odejmowania, czy mnożenia. Na suchościeralnej tablicy dziecko może wpisywać swoje obliczenia. W zestawie znajdziecie również dużo innych dodatków. Matematyczne kostki, karty z liczbami, a także matematyczne gry!

Klocki Nemi możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Matema

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Biurko z projektorem do nauki rysowania i pisania
Matematyczne klocki Nemi do nauki liczenia