Co nowego w Lego? Nowości Lego 2020, które mnie zaskoczyły!

Odkryj nowości Lego 2020. Nowe zestawy klocków Lego City, Lego Technic i zupełnie nowe zestawy, które mnie zaskoczyły. Czy wiesz, że Lego już niedługo nie będzie plastikowe?

Nowości Lego 2020

Ostatnio Lego zaskakuje mnie coraz mocniej. Lego to już nie tylko małe klocki, które pamiętam ze swojego dzieciństwa. Wtedy zdobycie tych kolorowych klocków było nie lada wyzwaniem dla rodziców. Pamiętam do dziś mój zestaw lego z lodziarnią. Do teraz wspominam go z wielkim sentymentem i była to moje ulubiona zabawki.

Klocki Lego będą eko!

Lego to dobrze spasowane klocki, które są niezniszczalne. To zabawka, która pobudza wyobraźnie i kreatywność, ale ostatnio zaskakuje jeszcze mocniej, bo okazuje się, że już wkrótce klocki Lego nie będą wykonywane z plastiku.

Informacje o tym, że popularne klocki będą bardziej ekologiczne krążyła już od wielu lat. Teraz wiadomo już, że klocki Lego w przyszłości będą produkowane z trzciny cukrowej. Nie zmieni się ich jakość i wytrzymałość. Czy mnie to zaskakuje? Nie! Mamy w domu kilka zabawek z ekologicznej trzciny i są jakościowo bardzo dobre! Jeśli ta zmiana niesie ze sobą ograniczenie produkcji wielkiej ilości plastiku to ja jestem zdecydowanie na tak!

Nowe serie popularnych klocków!

Lego to już nie tylko zestawy do układania, ale również programowania, nauki, czy gadżety do domu. Firma coraz śmielej podejmuje współprace z innymi markami co powoduje pojawianie się różnych nowości.

Dzięki współpracy z Nintendo mamy pierwszą Lego grę z popularnym Mario. Dla mnie pomysł rewelacja! Czekam zdecydowanie na więcej. Z niecierpliwością spoglądam na październikową nowość Ikea, czyli serię BYGGLEK, w której znajdziemy pudełka do segregacji Lego. Pudełka będą dostępne w kilku rozmiarach i będzie można je wykorzystać również do tworzenia budowli.

W naszym domu ciągle królują 3 serie Lego. Młodszy syn uwielbia Lego Duplo, choć oczywiście małe klocki starszego brata budzą w nim coraz większe zainteresowanie i również tworzy z nich pierwsze budowle. Mój sześciolatek od dwóch lat powiększa swoją kolekcję Lego City. Zgromadził już całkiem spore miasto. Lubi też Lego Technic.

Dziś przejrzałam dla Was nowości w ofercie Lego i pokaże Wam co fajnego wśród nich można znaleźć. Ja już odkryłam pomysł na prezent dla mojego sześciolatka, którego urodziny zbliżają się wielkimi krokami. Mam nadzieję, że i Wy znajdziecie coś dla siebie! Not o zaczynamy od Lego City.

Nowości Lego 2020
Nowości Lego 2020 – co nowego w popularnych klockach?
Nasz kolekcja Lego zawiera dużo zestawów Lego City
Nasz kolekcja Lego zawiera dużo zestawów Lego City

Nowości 2020 Lego City

Wśród nowości Lego City w 2020 dominują zestawy morskie i związane z lotnictwem. W poprzednich latach już pojawiały się pojedyncze zestawy z nurkami, ale w tej kolekcji jest ich zdecydowanie więcej. Tym razem wśród zestawów znajdziemy wielki statek badawczy, transport łodzi badawczej czy mini łódź podwodną. Świetną nowością jest ogromna baza badaczy oceanu. Z zestawów powietrznych znajdziecie wielki samolot pasażerski z mini wieżą lotów i terminalem. Samolot zmieści nawet małe auto. Największym zestawem jest miejski rynek z ratuszem, metrem, a nawet limuzyną.

Nowości 2020 Lego City
Nowości 2020 Lego City

1. Statek badawczy 60266 / 2. Samolot pasażerski 60262 / 3. Miniłódź podwodna 60263 / 4. Baza badaczy oceanu 60265 / 5. Rynek 60271

Wszystkie powyższe zestawy znajdziesz tutaj.

Nowości 2020 Lego Technic

Lego Technic to zestawy do których z takim samym entuzjazmem podchodzi mój syn jak i jego tata. Technic to zdecydowanie trudniejsze zestawy, które wymagają precyzji i skupienia, ale gwarantuje zupełnie inny poziom zabawy. Z tych niepozornych klocków zbudujecie zdalnie sterowane pojazdy, które często są małą kopią dużych samochodów. W nowościach znajdziecie Lamborghini Sián FKP 37 wykonany z dbałością o każdy szczegół czy Wozidło przegubowe Volvo 6×6 z dużą ilością autentycznych detali. To zestawy trudniejsze i wymagające dużo czasu i skupienia, ale myślę, że ojcowie chętnie pomogą w ich budowie.

Nowości 2020 Lego Technic
Nowości 2020 Lego Technic

1. Lamborghini Sián FKP 37 – 42115 / 2. Wozidło przegubowe Volvo 6×6 – 42114 / 3. Betoniarka – 42112 / 4. Ducati Panigale V4 R – 42107

Wszystkie powyższe zestawy znajdziesz tutaj.

Nowości Lego 2020 – Moje hity!

Na koniec mam dla Was nowości z Lego 2020, które najbardziej mnie zaskoczyły. Zdecydowanym numerem 1 są zestawy, które powstały przy współpracy z Nintendo. Połączenie Mario z Lego to strzał w dziesiątkę i zupełnie inny wymiar zabawy. Wiele możliwości zabawy połączonej z nauką daje seria Lego Education. To seria stworzona z myślą o nauce programowania w szkołach i przedszkolach. Mam nadzieję, że te edukacyjne zestawy będą tak wykorzystywane. Bardo spodobały mi się też nowe zestawy Duplo – ruły i żurawie. Idealne dla mojego młodszego syna. Choć myślę, że i starszy również by się nimi zainteresował!

Nowości Lego 2020 - Moje hity!
Nowości Lego 2020 – Moje hity!

1. Przygody z Mario — zestaw startowy 71360 / 2. Toad szuka skarbu – 71368 / 3. Lego Education Zestaw prostych i zasilanych maszyn – 45300 / 4. Ruły – 45026 / 5. Żuraw wieżowy i budowa – 10933

Wszystkie powyższe zestawy znajdziesz tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Niezwykłe książki o przyrodzie dla malucha i starszaka
Co nowego w Lego? Nowości Lego 2020, które mnie zaskoczyły!