DIY: Plakat z chmurką

Plakat z chmurką w skandynawskim stylu, czyli jak krok po kroku zrobić samemu designerski plakat!Chyba od zawsze lubiłam skandynawski styl. Cienię go chyba najbardziej za prostotę i prosty nowoczesny design. Ostatnio pokochałam ten styl jeszcze bardziej. Urządzam właśnie kącik mojego syna w stylu skandynawskim. W wielu aranżacjach pokoi dziecięcych moją uwagę przykuły plakaty z motywem chmurki. Zapragnęłam taki plakat mieć.

Przykładowe plakaty z chmurką
Przykładowe plakaty z chmurką / printpattern.blogspot.fr i thebirdsandbees.nl

Początkowo chciałam kupić taki plakat, ale równocześnie chciałam żeby był on spersonalizowany i stworzony z myślą o moim synku. Wzięłam się, więc do roboty i zrobiłam taki plakat sama. Wykonanie tego plakatu było bardzo proste.Ja już mam swój plakat, a teraz chcę się podzielić z Wami moją grafiką z chmurką, którą stworzyłam na potrzeby plakatu. Dzięki niej będziecie mogli przygotować samodzielnie taki plakat! Poniżej znajdziecie instrukcje jak to zrobić krok po kroku!

DIY: Plakat z chmurką
DIY: Plakat z chmurką
Tadam! Mój plakat z chmurką!
Tadam! Mój plakat z chmurką!

Jak zrobić plakat z chmurką?

Zrobienie takiego plakatu jest bardzo proste. Potrzebne będą:

  • szablon plakatu z mojego bloga,
  • ramka na zdjęcie,
  • drukarka,
  • laptop,
  • kartka papieru do wydruku.

Plakat z chmurką – zrób to sam

Krok 1

Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy do przygotowania plakatu.

Krok 2

Ściągnij poniżej mój darmowy szablon plakatu. Możesz go wydrukować w dowolnej wielkości. Jeśli chcesz dopisać coś na plakacie np. tak jak ja imię i datę urodzenia dziecka przejdź do kolejnego kroku. Jeśli nie chcesz tekstu wydrukuj plakat, umieść go w ramce i gotowe!

Krok 3

Aby dodać tekst do plakatu możesz skorzystać z 2-ch różnych metod:

  • edycja w programie graficznym – otwórz szablon plakatu w dowolnym programie graficznym. Dasz radę zrobić to nawet w najprostszym programie np. Paint czy GIMP. W miejscu, w którym chcesz napisać tekst dodaj pole tekstowe i wpisz swój tekst. Wybierz rodzaj i rozmiar czcionki. Jeśli chcesz dodać tekst na czarnej chmurce zmień kolor czcionki na biały. Zapisz plik.
  • edycja w edytorze tekstowym – aby dodać tekst możesz również wykorzystać edytor tekstowy np. Open Office, czy Office). Otwórz nowy dokument i dodaj do niego rysunek szablonu. Ustaw pozycję rysunku w tle. Na rysunku dodaj obszar tekstowy. Wpisz swój tekst, wybierz rozmiar i krój czcionki. Zapisz plik.

Krok 4

Wydrukuj stworzony plakat z tekstem i wstaw do ramki. Gotowe!

Chcesz otrzymywać informację o nowych darmowych plakatach? Polub lecibocian na Faceebok’u, Instagramie. Dzięki temu otrzymasz informację o nowych darmowych plakatach na moim blogu! 🙂

Plakat z chmurką zrób to sam!
Plakat z chmurką zrób to sam!

Plakat z chmurką możesz powiesić na ścianie w pokoju swojego dziecka lub oprzeć na półce. Możesz nim ozdobić dowolny pokój w swoim mieszkaniu. Podoba Wam się? Lubicie taki prosty design?

Jeśli macie pytania lub problemy z wykonaniem plakatu piszcie komentarze. Chętnie Wam pomogę!

Zasady korzystanie z darmowych plakatów są takie jak zawsze: Z moich darmowych grafik możesz korzystać tylko dla własnego użytku. Nie możecie ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych, albo modyfikować. Przekaż link do mojego bloga jeśli chcesz się z nimi podzielić z bliskimi. Plakaty najlepiej drukować w rozmiarze A4!

Miłego dnia!

Klaudia

Previous
Konkurs! Wygraj śliniak i kubek
DIY: Plakat z chmurką