DIY: Plakat z chmurką

DIY: Plakat z chmurką

Plakat z chmurką w skandynawskim stylu, czyli jak krok po kroku zrobić samemu designerski plakat!Chyba od zawsze lubiłam skandynawski styl. Cienię go chyba najbardziej za prostotę i prosty nowoczesny design. Ostatnio pokochałam ten styl jeszcze bardziej. Urządzam właśnie kącik mojego syna w stylu skandynawskim. W wielu aranżacjach pokoi dziecięcych moją uwagę przykuły plakaty z motywem chmurki. Zapragnęłam taki plakat mieć.

Przykładowe plakaty z chmurką

Przykładowe plakaty z chmurką / printpattern.blogspot.fr i thebirdsandbees.nl

Początkowo chciałam kupić taki plakat, ale równocześnie chciałam żeby był on spersonalizowany i stworzony z myślą o moim synku. Wzięłam się, więc do roboty i zrobiłam taki plakat sama. Wykonanie tego plakatu było bardzo proste.Ja już mam swój plakat, a teraz chcę się podzielić z Wami moją grafiką z chmurką, którą stworzyłam na potrzeby plakatu. Dzięki niej będziecie mogli przygotować samodzielnie taki plakat! Poniżej znajdziecie instrukcje jak to zrobić krok po kroku!

DIY: Plakat z chmurką

DIY: Plakat z chmurką

Tadam! Mój plakat z chmurką!

Tadam! Mój plakat z chmurką!

Jak zrobić plakat z chmurką?

Zrobienie takiego plakatu jest bardzo proste. Potrzebne będą:

 • szablon plakatu z mojego bloga,
 • ramka na zdjęcie,
 • drukarka,
 • laptop,
 • kartka papieru do wydruku.

Plakat z chmurką – zrób to sam

Krok 1

Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy do przygotowania plakatu.

Krok 2

Ściągnij poniżej mój darmowy szablon plakatu. Możesz go wydrukować w dowolnej wielkości. Jeśli chcesz dopisać coś na plakacie np. tak jak ja imię i datę urodzenia dziecka przejdź do kolejnego kroku. Jeśli nie chcesz tekstu wydrukuj plakat, umieść go w ramce i gotowe!

Krok 3

Aby dodać tekst do plakatu możesz skorzystać z 2-ch różnych metod:

 • edycja w programie graficznym – otwórz szablon plakatu w dowolnym programie graficznym. Dasz radę zrobić to nawet w najprostszym programie np. Paint czy GIMP. W miejscu, w którym chcesz napisać tekst dodaj pole tekstowe i wpisz swój tekst. Wybierz rodzaj i rozmiar czcionki. Jeśli chcesz dodać tekst na czarnej chmurce zmień kolor czcionki na biały. Zapisz plik.
 • edycja w edytorze tekstowym – aby dodać tekst możesz również wykorzystać edytor tekstowy np. Open Office, czy Office). Otwórz nowy dokument i dodaj do niego rysunek szablonu. Ustaw pozycję rysunku w tle. Na rysunku dodaj obszar tekstowy. Wpisz swój tekst, wybierz rozmiar i krój czcionki. Zapisz plik.

Krok 4

Wydrukuj stworzony plakat z tekstem i wstaw do ramki. Gotowe!

Chcesz otrzymywać informację o nowych darmowych plakatach? Polub lecibocian na Faceebok’u, Instagramie. Dzięki temu otrzymasz informację o nowych darmowych plakatach na moim blogu! 🙂

Plakat z chmurką zrób to sam!

Plakat z chmurką zrób to sam!

Plakat z chmurką możesz powiesić na ścianie w pokoju swojego dziecka lub oprzeć na półce. Możesz nim ozdobić dowolny pokój w swoim mieszkaniu. Podoba Wam się? Lubicie taki prosty design?

Jeśli macie pytania lub problemy z wykonaniem plakatu piszcie komentarze. Chętnie Wam pomogę!

Zasady korzystanie z darmowych plakatów są takie jak zawsze: Z moich darmowych grafik możesz korzystać tylko dla własnego użytku. Nie możecie ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych, albo modyfikować. Przekaż link do mojego bloga jeśli chcesz się z nimi podzielić z bliskimi. Plakaty najlepiej drukować w rozmiarze A4!

Miłego dnia!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

6 komentarzy

 1. p.koszewnik pisze:

  Świetne! Dziś spróbuję wydrukować i podzielę się efektem 😀

 2. Magdalena pisze:

  Wlasnie sama chce zrobic dla synka kilka rzeczy ktore mozna wydrukowac w domu 🙂

 3. Madzia pisze:

  Nie można ściągnąć pliku do pobrania. Ratunku 🙂

  • Klaudia pisze:

   Hmm… u mnie wszystko działa normalnie i widzę po liczniku, że plik jest regularnie pobierany. Spróbuj odświeżyć stronę lub jeśli masz możliwość skorzystaj z innej przeglądarki. Jak nie da rady to coś wymyślę! 🙂

 4. anna pisze:

  dziękuję za grafiki 🙂

 5. Iwona pisze:

  naprawdę świetne oryginalne grafiki 🙂
  przy okazji zapytam z jakiej drukarki Pani korzysta?
  pzdr

Dodaj komentarz