Dzień Dziecka – 4 pomysły na prezent dla dzieci w każdym wieku

1 czerwca to data, która wywołuje uśmiech na twarzy każdego dziecka. To właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, a nasi milusińscy, niezależnie od wieku otrzymują mnóstwo prezentów. I jak co roku, rodzice oraz przyjaciele mają odwieczny problem – co kupić najmłodszym członkom rodziny na prezent? Warto jest znać zainteresowania i hobby naszego dziecka, by znaleźć idealnie trafioną niespodziankę, ale bardzo dobrze w tej roli sprawdzą się również uniwersalne gadżety. Jaki zatem prezent na Dzień Dziecka wywoła największą radość u naszych pociech?

  1. Prezenty dla najmłodszych dzieci
  2. Prezent dla przedszkolaka
  3. Dzieci w wieku szkolnym
  4. Nastolatki

Prezenty dla najmłodszych dzieci

Już od pierwszych miesięcy życia dzieci chłoną bodźce, dostarczane im przez otoczenie i uczą się praktycznie co dzień nowych umiejętności. Dobrym pomysłem na prezent na dzień dziecka będą z pewnością zabawki edukacyjne, dopasowane poziomem do wieku dzieci. Najmniejsze pociechy mogą rozwijać swe zdolności motoryczne, korzystając z przyciągających wzrok i pełnych niespodzianek mat edukacyjnych, nieco starsi chętnie pobawią się piankowym puzzle czy pierwszymi klockami. Z pewnością dobrym pomysłem będą różne zabawki do kąpieli, dzięki którym codzienna wizyta w wanience nie sprawi problemów zarówno dorosłemu, jak i dziecku, a czas na mycie minie niepostrzeżenie. Zabawką, łączącą walory edukacyjne z dobrą zabawą są mówiące zwierzątka, które po skończeniu zabawy można przytulić i spokojnie z nimi usnąć.

Prezent dla przedszkolaka

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci po raz pierwszy uczą się pracy w grupie, warto więc wspierać ich kreatywność. Przydatne są do tego różnego rodzaju zabawki i zestawy, rozwijające nie tylko zdolności twórcze, ale także manualne , poczynając od zwykłych klocków, a na zestawach koralików kończąc. Dzieci w tym wieku uwielbiają zwłaszcza wyklejanki, dlatego sporą radość sprawią im wszelkie książeczki z dołączonymi naklejkami, umożliwiającymi własnoręczne przyozdabianie zamieszczonych obrazków. Okres przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego, jako prezent sprawdzi się więc hulajnoga lub rowerek, pozwalający na naukę jazdy.

Dzieci w wieku szkolnym

Okres szkolny to czas, kiedy u dziecka pojawiają się pierwsze zainteresowania, zaczyna on rozwijać swoje hobby. Jeśli wiemy, co interesuje naszą pociechę, warto kupić odpowiednią niespodziankę dopasowaną do jego zainteresowań. A jeśli nie mamy pomysłu, zawsze można postawić na prezent uniwersalny – które dziecko bowiem nie ucieszy się z popularnego pistoletu Nerf czy aktualnie modnej gry planszowej? Starsi uczniowie z pewnością zainteresowani są nowoczesną technologią, dlatego konsola do gier lub najnowszy egzemplarz gry sprawią im niekłamaną radość. Nadal popularne są również książki, zwłaszcza różnego rodzaju poradniki, które mogą spowodować wzrost zainteresowania dziecka nową dziedziną nauki.

Nastolatki

Świat idzie naprzód, a co za tym idzie, wymagania się zmieniają. Obecnie nastolatki marzą o nowym smartfonie lub tablecie, co umożliwia im zaistnienie w mediach społecznościowych. Coraz popularniejszym prezentem są drony, które umożliwiają wykonywanie zdjęć i filmów z wysokości. Również w przypadku nastolatków jako podarek sprawdzi się konsola, która może ucieszyć kilku członków rodziny. Jeśli nie dysponujemy wysokim budżetem, możemy zastanowić się nad produktem spersonalizowanym – bluzą, koszulką, plecakiem – ze zdjęciem naszego dziecka lub jej sympatii. Może to być także jakiś gadżet, związany z popularną wśród młodzieży grą, na przykład podręcznik do Fortnite lub Minecrafta.

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Mozaika Pixel Junior – kreatywna układanka dla dzieci
Dzień Dziecka – 4 pomysły na prezent dla dzieci w każdym wieku