Gadżety, które ułatwiają karmienie piersią

Do karmienia piersią potrzebne są piersi. To tak na prawdę jedyna rzecz bez której karmienie byłoby niemożliwe. Każda pierś jest dobra do karmienia, bo każda została do niego stworzona. Są jednak gadżety, które ułatwiają karmienie piersią i sprawiają, że może być ono prostsze i wygodniejsze. Oto 5 gadżetów stworzonych po to by karmiło się lepiej!

1. Wkładki laktacyjne

Dla mnie to “must have” przy karmieniu piersią. Pamiętam swoje początki ze szpitala, gdy karmiąc jedną piersią druga zalewała mi koszulę. Nie wiedziałam, że tak to działa. Ale tak to już jest, że mleko leci z piersi nie tylko wtedy kiedy jest przy niej nasz mały ssak! Wkładki są bardzo wygodne. Zabezpieczają ubranie i nas same przed zalaniem. Dodatkowo na początku karmienia nosząc wkładki laktacyjne dużo mniej odczuwałam ból brodawek. Wkładki laktacyjne dostępne są wielorazowe i jednorazowe. Ja testowałam te i te. W moim przypadku dużo lepiej sprawdziły się jednorazowe. Nie każde były jednak dla mnie idealne, niektóre szybko przeciekały. Moje opinie o wkładkach laktacyjnych znajdziecie w hitach i kitach.2. Biustonosz do karmienia

To kolejna rzecz, którą bardzo przydaje się przy karmieniu piersią. Biustonosz do karmienia jest dużym ułatwieniem, dzięki niemu dużo łatwiej można wyciągnąć nasze mleczne zasoby. Na początku mlecznej drogi warto wybrać miękki bawełniany stanik bez fiszbin. Z czasem warto zaopatrzyć się w bardziej kobiecie modele, które tak na prawdę na pierwszy rzut oka nie przypominają karmików.

3. Ubrania do karmienia

Jeżeli możemy sobie ułatwić karmienie piersią to dlaczego mamy z tego nie korzystać? Nie uważam, że do karmienia potrzebne są specjalne ubrania. 9 miesięcy karmienia piersią nie zmieniło znacząco zawartości mojej szafy. Są jednak sytuacje, w których się przydają. Chyba najmniej przyjazne do kamienia są sukienki, więc czasami warto zainwestować w taką, która ułatwi nam karmienie. Warto również zaopatrzyć się w koszulę do karmienia. Przydają się już w szpitalu po narodzeniu dziecka. Na co dzień zwłaszcza w domu wystarczą tak na prawdę zwykłe ubrania.

4. Poduszka do karmienia

Kiedyś usłyszałam, że karmienie piersią powinno być wygodne dla mamy i dziecka. Jeśli mama nie będzie zrelaksowana i zwyczajnie nie będzie jej komfortowo to z karmieniem może być różnie. Poduszka do karmienia może nam ułatwić karmienie piersią zwłaszcza na początku. Dzięki niej ciężar dziecka spoczywa na poduszce. Poduszka do karmienia może mieć kształt klasycznego rogala, ale równie dobrze może sprawdzić się klasyczny jasiek. Nie jest to gadżet niezbędny, ale czasami bardzo praktyczny. Wszystko zależy od tego w jakiej pozycji karmimy. Jeśli wybieramy pozycję klasyczną czy spod pachy to poduszka do karmienia będzie bardzo pomocna. Poduszka sprawdza się zwłaszcza na początku mlecznej drogi.

5. Laktator

Przed narodzinami mojego syna od wielu osób słyszałam, że laktator nie jest potrzebny. teraz całkowicie się z tym nie zgadzam. Uważam, że laktator się przydaje. Przydał się już na samym początku mlecznej przygody. Gdy jeszcze w szpitalu maluch miał problem, żeby złapać wypełnioną mlekiem pierś. Wtedy mogłam odciągnąć nim odrobinę nadmiaru mleka (nie za dużo żeby nie pobudzać dodatkowo laktacji). Przydaje się również kiedy mam chce na chwilę wyjść w domu. Tak mama powinna wyjść czasami gdzieś sama bez dziecka! Na zakupy, zwykły spacer, czy przegląd podwozia u lekarza! Dzięki niemu możemy zostawić porcję mleczka dla naszego maluszka!

 

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Tipi w pokoju dziecięcym
Gadżety, które ułatwiają karmienie piersią